News

ଭାରତୀୟ ସେନାରେ ନିଯୁକ୍ତି ପରୀକ୍ଷା ଦେଉଥିଲେ ୭ ନକଲି ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ

ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲ୍ଲାର ପାରାଦୀପଠାରେ ଭାରତୀୟ ସେନାରେ ବିଭିନ୍ନ ପଦପଦବୀରେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ପରୀକ୍ଷା ଚାଲିଥିବାବେଳେ ୭ଜଣ ନକଲି ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ଧରାପଡ଼ିଛନ୍ତି । ସେହି ନକଲି ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀମାନଙ୍କୁ ପାରାଦୀପ ଥାନାରେ ଅଟକ ରଖାଯାଇଥିବାର ସୂଚନା ମିଳିଛି
Read more

୭ମ ରାଜ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନର ଭାବେ ଦାୟିତ୍ୱ ନେଲେ ଆଦିତ୍ୟ ପ୍ରସାଦ ପାଢୀ

ଆଜି ନୂଆ ରାଜ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନର ଭାବେ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି ଆଦିତ୍ୟ ପ୍ରସାଦ ପାଢ଼ୀ। ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ ପରେ ରାଜ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନର ଆଦିତ୍ୟ ପ୍ରସାଦ ପାଢୀ କହିଛନ୍ତି,“ ଆଗକୁ ପୌର ଓ
Read more

ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ଓ ହିମାଚଳରେ ବାଦଲଫଟା ବର୍ଷା, ୧୮ ମୃତ

ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ଉତ୍ତରକାଶୀ ଓ ହିମାଚଳରେ ବାଦଲ ଫଟା ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ଅଚାନକ ବନ୍ୟା ମାଡ଼ି ଆସିବାରୁ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଘଟିଛି। ଥିରେ ପ୍ରାୟ ୧୮ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବାର ଜଣାପଡ଼ିଛି।  ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ମୋରି ଓ
Read more

ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ପାଇଁ ଖୋଲା ହେଲା ହୀରାକୁଦର ଆଉ ୭ଟି ଗେଟ୍‌

ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ପୁଣି ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାର ଜଳପତ୍ତନ । ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଆଜି ଆଉ ୭ଟି ଗେଟ୍‌ ଖୋଲାଯାଇଛି।  ଡ଼୍ୟାମର ୨ଟି ଗେଟ୍‍ ରବିବାର ଖୋଲିବା ପରେ ୭ଟି ଗେଟ୍‍
Read more

ଲଘୁଚାପରେ ପରିଣତ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୫ଯାଏଁ ହେବ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଏବଂ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ସକ୍ରିୟ ଥିବାବେଳେ ଏହାର ପ୍ରଭାବରେ ଲଘୁଚାପ  ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ରାଜ୍ୟରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି କମିଥିବା ବେଳେ ପୁଣି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି ବର୍ଷା । ଲଘୁଚାପର ରୂପ ନେଇଛି
Read more

ଚିଲିକାରେ ବିଦେଶୀ ଜାହାଜ ଲାଗିବା ଘଟଣା, କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଏବଂ କମିଶନରଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟରେ ନାହିଁ ତାଳମେଳ

ଦିଗହରା ହୋଇ ଏକ ମାଲବାହୀ ଜାହାଜ ପାଖାପାଖି 9 ଦିନ ହେଲା ଚିଲିକା କୂଳରେ ରହିଛି । କିନ୍ତୁ ଏବେ ବଡ଼ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ଜାହାଜର ମରାମତି କାର୍ଯ୍ୟ ହେଉନଥିବା ବେଳେ ଏହା ଚିଲିକା 
Read more

ରସୁଲଗଡ ଛକରେ ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଲେ ନକଲି ସାମ୍ବାଦିକ

ବିଚ୍ ରାସ୍ତାରେ ଦାଦାଗିରି। ସାମାନ୍ୟ ଯୁକ୍ତି ତର୍କ ପାଇଁ ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇଲେ ଯୁବକ । ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଦିନ ଦ୍ୱିପ୍ରହରରେ ଘଟିଛି ଏପରି କିଛି ଘଟଣା। ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇଥିବା ଯୁବକ ଜଣକ ହେଉଛନ୍ତି ଅରବିନ୍ଦ
Read more

ଏବେ ଟିକଟକ୍ ସହ ଜଡିତ ହେବେ ପୋଲିସ୍

ଟିକଟକ ଏବେ ଭାରତର ଏକ ଲୋକପ୍ରିୟ ଆପ। ସାଧାରଣ ଲୋକଟିଏ ଏବେ ଚାହୁଁଚାହୁଁ ପାଲଟି ଯାଉଛି ସେଲିବ୍ରେଟି। ତେବେ ଏହି ଲୋକପ୍ରିୟ  ଆପ ରେ ଏବେ ନଜର ଆସିବେ ପୋଲିସ। ଲୋକପ୍ରିୟ ଚୀନ୍ ସର୍ଟ-ଫର୍ମ
Read more

ଭାର୍ଗବୀ ନଦୀରେ ବନ୍ୟା ଜଳ, ପୁରୀର ବହୁ ଅଞ୍ଚଳରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ଉତ୍କଟ

ଫୁଲୁଛି ଭାର୍ଗବୀ । ହୀରାକୁଦର ୨୦ଟି ଗେଟ୍‌ ଖୋଲିବା ଦ୍ୱାରା ବନ୍ୟାଜଳ ପୁରୀ ଭାର୍ଗବୀ ନଦୀରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି ।ଫଳରେ ନଦୀରେ ଜଳସ୍ତର ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରୁ ପୁରୀରେ ବନ୍ୟା ସ୍ଥିତି ଦେଖାଦେଇଛି । ପୁରୀ
Read more

‘ମିଷ୍ଟର କହ୍ନେୟା’ ପୋଷ୍ଟରକୁ ନେଇ ପୁଣି ବିବାଦରେ ପପୁ ପମପମ୍

 ଶସ୍ତା । ଅତି ଶସ୍ତା । ଗଣେଷ ପୂଜାରେ ରିଲିଜ୍ ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ଏକ ଓଡିଆ ଫିଲ୍ମର ଭାଇରାଲ୍ ଫୋଷ୍ଟରକୁ ଦେଖିଲେ ଏହା ହିଁ କହି ହେବ । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଘୂରି ବୁଲୁଥିବା
Read more