SPORTS

Latest World’s Spots news speed update on enewsodia which is leading digital news in odisha

ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଗସ୍ତରେ ଥିବା ଭାରତୀୟ ଟିମ୍‌କୁ ଉଡାଇଦେବାକୁ ଧମକ

ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଗସ୍ତରେ ଥିବା ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମକୁ ଏବେ ଧମକ ମିଳିଛି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ (ପିସିବି) ପକ୍ଷରୁ ବିସିସିଆଇକୁ ଏହି ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଏହାର ଖୁଲାସା କରିଛି ପାକିସ୍ତାନର ଜିଓ
Read more

ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ପୁଣି ସୁନାକଳସ

ସବୁ କଳ୍ପନା ଜଳ୍ପନାର ଅନ୍ତ ଘଟାଇ ବିସିସିଆଇ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର କୋଚ୍ ରୂପେ ଚୟନ କରିଛି । ଶୁକ୍ରବାର ପୂର୍ବତନ କ୍ୟାପଟେନ୍ କପିଲ୍ ଦେବଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା ବିଶିଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ ଆଡଭାଇଜରୀ କମିଟି
Read more

ଏବେ କ୍ରିକେଟରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ‘ସ୍ମାର୍ଟବଲ୍’

କ୍ରିକେଟକୁ ଅଧିକ ସ୍ୱଚ୍ଛ କରିବା ପାଇଁ ନିୟମିତ କିଛି ନା କିଛି ନୂଆ ଟେକନିକର ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଛି। ବ୍ୟାଟରେ ସେନସର୍ ଲଗାଯିବା ପରେ ଏବେ କ୍ରିକେଟରେ ‘ସ୍ମାର୍ଟବଲ୍’ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ, ଯେଉଁଥିରେ ମାଇକ୍ରୋଚିପ୍ ଲାଗିଥିବ।
Read more

ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନରେ କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ଡୋପ୍ ଟେଷ୍ଟ କରିପାରିବ ‘ନାଡା’

ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ନାଡ଼ା (ନ୍ୟାସନାଲ୍‌ ଆଣ୍ଟି ଡୋପିଂ ଏଜେନସି) ଅଧୀନକୁ ଆସିବାକୁ ମନା କରୁଥିବା ବିସିସିଆଇ ଶେଷରେ ରାଜି ହୋଇଛି। ଏହା ଦ୍ବାରା କ୍ରିକେଟର୍‌ମାନଙ୍କର ଡୋପ୍ ଟେଷ୍ଟ୍ ‘ନାଡ଼ା’ କରିବା ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଛି।
Read more

ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସରେ ପତାକା ଉଡ଼ାଇବେ ଏମ୍.ଏସ୍ ଧୋନି

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟିମ୍‌ର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ  ଲେପ୍ଟନାଣ୍ଟ କର୍ଣ୍ଣଲ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନୀ  ଏବେ ଦକ୍ଷୀଣ କାଶ୍ମୀର ର ବିକ୍ଟର ଫୋର୍ସରେ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ନେଉଛନ୍ତି । ତେବେ ଧୋନୀ ଟେରିଟୋରିୟଲ୍‌ ଆର୍ମୀରେ ନିଯୁକ୍ତି ହେବା
Read more

ଟି-୨୦ ସିରିଜ ପୋଛିନେଲା ଭାରତ

ଇଣ୍ଡିଜକୁ ୭ୱିକେଟରେ ହରାଇ ଭାରତର କ୍ଲିନ ସୁଇପ୍   ଆମେରିକା ଏବଂ କାରବୀୟ ଗସ୍ତରେ ଥିବା ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଦଳ ମଙ୍ଗଳବାର ଟ୍ବେଣ୍ଟି-୨୦ ଶୃଙ୍ଖଳାକୁ ୩-୦ରେ ପୋଛି ନେଇଛି। ଫ୍ଲୋରିଡାରେ ଯୁଗଳ ବିଜୟ ସହ
Read more

ଇରଫାନ ପଠାଣଙ୍କ ସହ ୧୦୦ କ୍ରିକେଟରଙ୍କୁ କାଶ୍ମୀରରୁ ବାହାରିଯିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

କାଶ୍ମୀରରେ ସ୍ଥିତି ଠିକ ନାହିଁ । କ୍ରିକେଟର ଇରଫାନ ପଠାଣଙ୍କୁ କାଶ୍ମୀର ଛାଡି ଚାଲିଯିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି । ଜାମ୍ମୁକାଶ୍ମୀର କ୍ରିକେଟ ଦଳରେ ମେଣ୍ଟର ଓ କୋଚ ଇରଫାନ ପଠାଣ କହିଲେ ଯେ ତାଙ୍କୁ ୧୦୦
Read more

ମାତ୍ର ୨୭ ବର୍ଷ ବୟସରେ କ୍ରିକେଟ୍ ରୁ ସନ୍ନ୍ୟାସ ନେଲେ ପାକିସ୍ତାନୀ କ୍ରିକେଟର

ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମର ସବୁଠାରୁ ଅନୁଭବୀ ତଥା ଦ୍ରୁତ ବୋଲର୍ ମହମ୍ମଦ୍ ଆମିର ଟେଷ୍ଟ୍ କ୍ରିକେଟରୁ ସନ୍ନ୍ୟାସ ନେଇଥିବା କଥା ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ (ପିସିବି) ଏକ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରୀ
Read more

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳକୁ ମିଳିଲା ନୂଆ ସ୍ପନସର, ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଜର୍ସିରେ OPPO ବଦଳରେ ରହିବ BYJU’S

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳକୁ ମିଳିଛି ନୂଆ ସ୍ପନସର । ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଗସ୍ତ ପରଠାରୁ ଓପୋ କମ୍ପାନୀ  ପରିବତ୍ତେ ଅନ୍ୟ ଏକ ନୂଆ ନାମ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ଜର୍ସିରେ । ଚାଇନାର ଓପୋ
Read more

‘ଆଇରନ୍‌ ମ୍ୟାନ୍‌’ ଟାଇଟଲ୍‌ ଜିତିଲେ ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ

ଆଇରନ୍‌ମ୍ୟାନ୍‌’ ଏକ ଷ୍ଟଣ୍ଟ ଶୋ’ ପ୍ରତିଯୋଗିତା। ସୁଇଜରଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଜୁରିଚ୍‌ଠାରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ବିଶ୍ୱର ଅଧିକାଂଶ ଦେଶର ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥାନ୍ତି। ତେବେ ସୁଇଜରଲ୍ୟାଣ୍ଡର ‘ଆଇରନ୍‌ ମ୍ୟାନ୍‌ ଟାଇଟଲ୍‌’ ଜିତିଛନ୍ତି ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ ଅଭିଷେକ ପଟ୍ଟଯୋଷୀ।
Read more