POLITICALS

ଅଙ୍ଗନୱାଡି କର୍ମୀଙ୍କ ଉଦେଶ୍ୟରେ କହିଥିବା କଥା ପାଇଁ ମନ୍ତ୍ରୀ ଦାମୋଦର ରାଉତ ଦୁଖଃ ପ୍ରକାଶ କଲେ

ଅଙ୍ଗନୱାଡି କର୍ମୀଙ୍କ ଉଦେଶ୍ୟରେ କହିଥିବା କଥା ପାଇଁ ମନ୍ତ୍ରୀ ଦାମୋଦର ରାଉତ ଦୁଖଃ ପ୍ରକାଶ କଲେ

ଅଙ୍ଗନୱାଡି  କର୍ମୀଙ୍କ ଉଦେଶ୍ୟରେ କହିଥିବା ‘ସ୍ୱାମୀ ଛାଡି’ ଶବ୍ଦ ପାଇଁ ବହୁତ ହଟହଟା ହେଲେ ବିଜେଡିର ବରିଷ୍ଠ ମନ୍ତ୍ରୀ ଦାମୋଦର ରାଉତ । ଏଥିପାଇଁ ଦୁଃଖପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ମନ୍ତ୍ରୀ ଦାମ ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ କହିବାରେ ଅର୍ଥକୁ ଅନର୍ଥ କରାଯାଇଛି । ତାଙ୍କ କଥାରୁ ଭୁଲ ବୁଝାମଣା ସୃଷ୍ଟି କରାଯାଇଛି । କାରଣ ତାଙ୍କ କହିବାରେ ଏମିତି କିଛି ଖରାପ ଉଦେଶ୍ୟ ନଥିଲା । ଯଦି ତାଙ୍କର ବକ୍ତବ୍ୟ କାହା ମନରେ ବ୍ୟଥା ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ତେବେ ସେ ଏଥିପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖିତ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଦାମ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଲୋକକଥାକୁ ନେଇ ଭୁଲ ବୁଝାମଣା ସୃଷ୍ଟି କରାଯାଇଛି ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ସେ ତାଙ୍କ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଉଦେଶ୍ୟ ନଥିଲା  ।  କୌଣସି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଉଦାହରଣ ଦିଆଗଲେ ବ୍ୟକ୍ତଗତ ସ୍ତରକୁ ନିଆଯାଏ ନାହିଁ । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ କଟୁ ଭାଷାରେ ସମାଲୋଚନା କରାଗଲେ ଯଦି କିଛି ଅସୁବିଧା ନାହିଁ ତାହାହେଲେ ତାଙ୍କର କିଛି କହିବାର ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଦାମ ।

ଅଙ୍ଗନୱାଡି କର୍ମୀଙ୍କୁ ନେଇ ମନ୍ତ୍ରୀ ଦାମୋଦର ରାଉତ ଦେଇଥିବା ବୟାନକୁ ନେଇ ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା । ଏହାକୁ ନେଇ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଘେରିଥିଲା ବିଜେପି । ଏହା ପରେ ଅଙ୍ଗନୱାଡି କର୍ମୀ ଓ ବିଜେପି ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ପକ୍ଷରୁ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘରକୁ ଘେରାଉ କରାଯାଇଥିଲା । ଏଥିପାଇଁ ପୋଲିସ ମୁତାୟାନ କରାଯାଇଥିଲା ଓ ଦମଙ୍କୁ କଡା ସୁରକ୍ଷା ଦିଆଯାଇଥିଲା । ତାଙ୍କୁ ପଦରୁ ଓହରିଯିବାକୁ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଥିଲା ।

ଅଙ୍ଗନୱାଡି  କର୍ମୀଙ୍କ ଉଦେଶ୍ୟରେ କହିଥିବା କଥା ପାଇଁ ମନ୍ତ୍ରୀ ଦାମୋଦର ରାଉତ ଦୁଖଃ ପ୍ରକାଶ କଲେ

Related posts

ଏବେ କଡା ସୁରକ୍ଷା ଭିତରେ ବିଜେଡିର ବରିଷ୍ଠ ମନ୍ତ୍ରୀ ଦାମୋଦର ରାଉତ, ବାସଭବନକୁ ଘେରାଉ କଲେ ମହିଳା

ENO Beuro

ବିଜେଡି ନେତା ଯଶୋବନ୍ତ ହତ୍ୟା ଘଟଣାର ପର୍ଦାଫାସ: ଠିକା କାମକୁ ନେଇ ହୋଇଥିଲା ହତ୍ୟା!

ENO Beuro

ମାତ୍ର ଦୁଇ ଦିନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରେ ରହିବା ପରେ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ବି ଏସ୍ ୟେଦୁରପ୍ପା !

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment