News

ଡିସେମ୍ବର ୧୫ ସୁଦ୍ଧା ସରକାରୀ ଆଇଟିଆଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଡ୍ରେସକୋଡ ଲାଗୁ

ଏଣିକି ସରକାରୀ ସ୍କୁଲର ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଭଳି ସରକାରୀ ଆଇଟିଆଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଲାଗୁ ହେଲା ଡ୍ରେସକୋଡ । ଆଜି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ଏନେଇ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ଡିସେମ୍ବର ୧୫ ସୁଦ୍ଧା ଏହି ନୂଆ ନିୟମ ପାଳନ କରିବାକୁ ସରକାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ସରକାରୀ ଆଇଟିଆଇ କଲେଜରେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଥିବା ଉଭୟ ପୁରୁଷ ସ ମହିଳା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ଡ୍ରେସକୋର୍ଡ ଲାଗୁ ହୋଇଛି । ପୁରୁଷଙ୍କ ପାଇଁ କଳା ରଙ୍ଗର ପ୍ୟାଣ୍ଟ ଓ ଫିକା ମାଟିଆ ରଙ୍ଗର ସାର୍ଟ ସହ କଳା ରଙ୍ଗର ଜୋତାକୁ ଡ୍ରେସକୋର୍ଡ ଭାବେ ବ୍ୟବହାର କରାଯିବ । ସେହିଭଳି ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ଫିକା ମାଟିଆ ରଙ୍ଗର ଶାଢୀ ଉପରେ ଫିକା ଗୋଲାପୀ ରଙ୍ଗର ଧଡି ଏବଂ ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ଉର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କଳା ରଙ୍ଗର ଜୋତାକୁ ଡ୍ରେସକୋର୍ଡ ଭାବେ ବଛାଯାଇଛି । ଏହାଛଡା କଲେଜରେ ହେଉଥିବା ବିଭିନ୍ନ ୱାର୍କସପ ପାଇଁ ଏକ ଭିନ୍ନ ଧରଣର ପୋଷାକ ଡିଜାଇନ କରାଯାଇଛି । ଯେଉଁ ଡ୍ରେସକୋର୍ଡକୁ କେବଳ ବିଭିନ୍ନ ୱାର୍କସପ ଓ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ପ୍ରାକ୍ଟିକାଲ ଟ୍ରେନିଂ ଦେଉଥିବା ସମୟରେ ପିନ୍ଧିପାରିବେ । ଏହାସହ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ପରିଚୟପତ୍ରକୁ ଡ୍ରେସକୋର୍ଡରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି ।

ସରକାରୀ ଆଇଟିଆଇ କଲେଜର ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ଯେପରିକି କଲେଜର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ, ବୈଷୟିକ ଅଧିକାରୀ, ସହକାରୀ ବୈଷୟିକ ଅଧିକାରୀ ଏପରିକି ଚୁକ୍ତିଭିତ୍ତିକ କର୍ମଚାରୀ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସରକାର ଡ୍ରେସକୋର୍ଡ ଲାଗୁ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହି ଡ୍ରେସକୋର୍ଡ ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ଟଙ୍କା ମିଳିବ ନାହିଁ ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି ।

ଡିସେମ୍ବର ୧୫ ସୁଦ୍ଧା ସରକାରୀ ଆଇଟିଆଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଡ୍ରେସକୋଡ ଲାଗୁ  ଡିସେମ୍ବର ୧୫ ସୁଦ୍ଧା ସରକାରୀ ଆଇଟିଆଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଡ୍ରେସକୋଡ ଲାଗୁ

ପଢନ୍ତୁ, ଦର୍ଶକମାନଙ୍କ ଅପେକ୍ଷାର ଅନ୍ତ କେବେ କରିବେ ଏହି ନାୟିକା ଜଣକ ?

Related posts

ବଜ୍ର ନେଲା ୧୯ ଜୀବନ, ବାଲେଶ୍ଵରରେ ସର୍ବାଧିକ

ENO Beuro

ଜିଏସ୍‌ଟି ଉପରେ ନୂତନ ପଦକ୍ଷେପ, ୨୭ଟି ସାମଗ୍ରୀ ଉପରେ ଟିକସ କମ

ENO Beuro

973 MSME Units Get Incentives In Odisha – Chief Minister Naveen Patnaik

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More