Category : LIFESTYLE

Lifestyles is a leading global network marketing company providing health and wellness solutions to help people live better every day.
LIFESTYLE

ରୋଷେଇ ଘରୁ ଦୁର୍ଗନ୍ଧ ଆସୁଛି କି? ଆପଣାନ୍ତୁ କିଛି ଘରୋଇ ଉପାୟ

Ratnamani Moharana
ସର୍ବଦା ରୋଷେଇ ଘର ଯେତେ ସଫା ରଖିଲେ ବି ସେଠାରୁ ଦୁର୍ଗନ୍ଧ   ବାହାରିଥାଏ। ରୋଷେଇ ଘରେ ପଶିବା ମାତ୍ରେ ଏ ଗନ୍ଧ ସିଧା ନାକରେ ଆସି ପଶିଯାଏ। ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ଆପଣଙ୍କ କିଚେନ୍‌ର
LIFESTYLE

ବର୍ଷା ଦିନରେ ପାଆନ୍ତୁ ଡାଇରିଆରୁ ମୁକ୍ତି, ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି

Ratnamani Moharana
ଗ୍ରୀଷ୍ମଋତୁ ଯାଇ ବର୍ଷାଋତୁ ଆସି କବାଟ ପିଟିଲାଣି । ଋତୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଏବଂ ଲଗାଣ ବର୍ଷା କାରଣରୁ ଏହି ସମୟରେ ଅନେକ ରୋଗ ଶରୀରକୁ କବଳିତ କରିଥାନ୍ତି । ଏହି ଦିନରେ ଡାଇରିଆ ରୋଗ
LIFESTYLE

ଓଜନ କମ କରିବା ସହ ରକ୍ତ ସଫା କରିବାରେ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରେ ପୋଟଳ, ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି

Ratnamani Moharana
ପରିବା ଭିତରେ ପୋଟଳ ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତଙ୍କର ପସନ୍ଦ । କିଛି ଲୋକ କିନ୍ତୁ ପୋଟଳ ଖାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରି ନଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଆଜି ପୋଟଳର ଫାଇଦା ସଂପର୍କରେ ଜାଣିବା ପରେ ନଖାଉଥିବା ଲୋକ
LIFESTYLE

ପ୍ରତିଦିନ ଖାଉଥିବା ଭାତରେ କେବେ ଫେସ୍‌ପ୍ୟାକ୍‌ ପ୍ରସ୍ତୁତ କଥା ଭାବିଛନ୍ତି କି!

Ratnamani Moharana
ଚମକଦାର ଏବଂ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯିବା ପାଇଁ ମହିଳାମାନେ କ’ଣ କରିନଥାନ୍ତି। ଜେଜେ ମା’ର ଟିପ୍ସଠୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଏବେକାର ମହଙ୍ଗା କ୍ରିମ୍‌ ବି ଟ୍ରାଏ କରିବାକୁ ଭୁଲି ନ ଥାନ୍ତି। କେହି ବି ଚାହିଁ
LIFESTYLE

କର୍କଟ ରୋଗ ସହ ଓଜନକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିଥାଏ ସଜନା ଛୁଇଁ, ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି

Ratnamani Moharana
ଗାଁ ଓ ସହରରେ ସହଜରେ ମିଳୁଥିବା ସଜନା ଛୁଇଁ ଲୋକଙ୍କର ବେଶ ପ୍ରିୟ। ମାତ୍ର ଏହା ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରର ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ ଏହା ହୁଏତ ବହୁତ କମ ଲୋକ ଜାଣିଥିବେ
LIFESTYLE

ଘରୋଇ ଉପଚାର ମାଧ୍ୟମରେ ପାଆନ୍ତୁ ମୁଖକେଶରୁ ମୁକ୍ତି

Ratnamani Moharana
କେଶ ମଣିଷ ଶରୀରର ସୁନ୍ଦରତା ବୃଦ୍ଧି କରିଥାଏ। ମାତ୍ର ଏହା ଯଦି ମୁହଁରେ ଉଠେ ତେବେ ମୁହଁର ସୁନ୍ଦରତାକୁ ନଷ୍ଟ କରିଦେଇଥାଏ। ତେବେ ଏଭଳି ସମସ୍ୟାକୁ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ହଟାଇବା ଲାଗି କିଛି ଘରୋଇ
LIFESTYLE

ପିଲାଙ୍କୁ ସ୍କୁଲ ପଠାଇବା ସମୟରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମାଆଙ୍କୁ ଧ୍ୟାନ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ଏହି ୪ଟି କଥା

Ratnamani Moharana
ପ୍ରତ୍ୟେକ ମାଆ ଚାହାନ୍ତି ଯେ ନିଜ ପିଲାଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ କିପରି ଉଜ୍ବଳ ହେବ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପିଲା କିପରି ଭଲ ମଣିଷ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମାଆ ନିଜ ପିଲାଙ୍କୁ ସ୍କୁଲ୍ ପଠାଇଥାଆନ୍ତି। କିନ୍ତୁ
LIFESTYLE

ମୁଣ୍ଡ ବିନ୍ଧା ସହ ବାନ୍ତିରୁ ଉପଶମ ଦେବ ଲବଙ୍ଗ

Ratnamani Moharana
ଲବଙ୍ଗରେ ବହୁ ଉପକାରିତା ଗୁଣ ରହିଥାଏ, ଯହା ଶରୀର ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ। ସାଧାରଣତଃ ଲୋକେ ଏହାକୁ ଗରମ ମସଲା ରୂପେ ବ୍ୟବହାର କରିଥାନ୍ତି। ପଲୋଉ ଓ ବିରିୟାନୀରେ ଲବଙ୍ଗକୁ ଅଧିକ ମାତ୍ରରେ ବ୍ୟବହାର
LIFESTYLE

ଆପଣ ଜାଣନ୍ତିକି! ଧନିଆର ଚମତ୍କାରୀ ଗୁଣ ବିଷୟରେ

Ratnamani Moharana
ଧନିଆ ଏକ ନିତ୍ୟ ବ୍ୟବହାର୍ଯ୍ୟ ଦ୍ରବ୍ୟ। ଆମ ରୋଷଇ ଘରେ ଏହା ସବୁ ସମୟରେ ଉପଲବ୍ଧ ରହିଥାଏ। ଧନିଆର ଗଛ ସହ ଏହାର ମଞ୍ଜି ମଧ୍ୟ କାମରେ ଆସିଥାଏ। ଆର୍ୟୁବେଦ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଏହା
LIFESTYLE

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ବହୁ ଉପକାରୀ ଛତୁ, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ଉପକାରିତା ସମ୍ପର୍କରେ

Ratnamani Moharana
ଛତୁ   କାହାକୁ ଭଲ ନଲାଗେ ।  ଭାରତୀୟ ଖାଦ୍ୟରେ ଛତୁର ଲୋକପ୍ରିୟତା ବେଶି ରହିଥାଏ ।  ଯେଉଁମାନେ ନିରାମିଷ ଖାଦ୍ୟ ଖାିବା ପାଇଁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ସେମାନେ ଛତୁକୁ ଅଧିକ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେଇଥାନ୍ତି ।