Category : SPORTS

Latest World’s Spots news speed update on enewsodia which is leading digital news in odisha
SPORTS

ପୁଅ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳି ରୋଜଗାର କରୁଛି କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା କିନ୍ତୁ ବାପା ଆଜି ବି ରେଲୱେ ଷ୍ଟେସନରେ ବିସ୍କୁଟ୍ ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି

Ratnamani Moharana
କୁହନ୍ତି ନା ଜଣେ ବାପାଙ୍କ ପାଇଁ ତାର ସନ୍ତାନ ସେହିସ୍କିମ୍ ପରି ହୋଇଥାଏ ଯାହାକୁ ଥରେ ନିବେଶ କଲେ ପ୍ରଫିଟ୍ ମିଳୁ କିମ୍ବା ନ ମିଳୁ ସେଥିରେ କିଛିଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି ନାହିଁ , ବାପା ଅଧାରୁ
SPORTS

କୋହଲିଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସାରେ ପୋତି ପକାଇଲେ ଆଫ୍ରିଦି

Ratnamani Moharana
ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ କ୍ୟାପଟେନ୍ ଶାହିଦ୍ ଆଫ୍ରିଦି   ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମର କ୍ୟାପଟେନ୍ ବିରାଟ୍ କୋହଲିଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂକୁ ଖୁବ୍ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି। ସେ ମଧ୍ୟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ଯେ ବିରାଟ ଏହିଭଳି ଭାବେ ବିଶ୍ୱର
SPORTS

ସବୁ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଲା ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମ୍ୟାଚ୍

Ratnamani Moharana
ପୁରୁଷ କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ ୨୦୧୯ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପରିଷଦ (ଆଇସିସି)ର ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଦେଖାଯାଇଥିବା ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ବିବେଚିତ ହୋଇଛି। ଏଥିସହ ଆଇସିସି ମଧ୍ୟ ନୂଆ ଇତିହାସ ରଚିଛି। ସାରା ଦୁନିଆରେ ୧.୬ ବିଲିୟନ ଲୋକେ
SPORTS

ଓଡ଼ିଶା ଏଫ୍‌ସି ଲୋଗୋରେ କୋଣାର୍କ ଚକ

Ratnamani Moharana
ନମସ୍କାର ଓଡ଼ିଶା, ଆମ ଟିମ୍‌ ଆମ ଗେମ୍‌; ଆମ କ୍ଳବ ଆମର ପରିଚୟ। ଏଭଳି ସନ୍ଦେଶ ନେଇ ଇଣ୍ଡିଆନ ସୁପର ଲିଗ୍‌  ଫୁଟବଲ (ଆଇଏସ୍‌ଏଲ) ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ୬ଷ୍ଠ ସଂସ୍କରଣ ଖେଳିବ ଓଡ଼ିଶା ଏଫ୍‌ସି। ଦିଲ୍ଲୀ
SPORTS

କୋଟଲା ହେଲା ଜେଟଲୀ ଷ୍ଟାଡିୟମ, କୋହଲିଙ୍କ ନାଁରେ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ୍

Ratnamani Moharana
ଦିଲ୍ଲୀର ଫିରୋଜ ଶାହ କୋଟଲା ଷ୍ଟାଡିୟମର ନାଁ ଗୁରୁବାର ବଦଳିଯାଇଛି। ଏବେ ଏହାକୁ ଅରୁଣ ଜେଟଲୀ ଷ୍ଟାଡିୟମ ନାଁରେ ସମ୍ବୋଧିତ କରାଯିବ। ଏହାସହ ଷ୍ଟାଡିୟମର ଏକ ଷ୍ଟାଣ୍ଡକୁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମ୍ କ୍ୟାପଟେନ୍ ବିରାଟ୍
SPORTS

ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୭ରେ ଓସିଏ ନିର୍ବାଚନ

Ratnamani Moharana
ବିସିସିଆଇ ତଥା ରାଜ୍ୟ କ୍ରିକେଟ ଆସୋସିଏସନ୍‌ର ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିସିସିଆଇର ପ୍ରଶାସକ କମିଟି (ସିଓଏ) ଶୁକ୍ରବାର ନିର୍ଦେଶନାମା ଜାରିକରିବା ପରେ ଓଡ଼ିଶା କ୍ରିକେଟ ଆସୋସିଏସନ୍ (ଓସିଏ) ତା’ର ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ପଛୁଆ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟକରିଛି।
SPORTS

ବାର୍ଷକୁ ୧୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ବେତନ ପାଇବେ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ

Ratnamani Moharana
ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଦଳର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଭାବେ ପୁନଃନିଯୁକ୍ତି ପାଇଥିବା ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ  ବାର୍ଷିକ ବେତନ ବାବଦକୁ ୯.୫ ରୁ ୧୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ପାଇବେ ବୋଲି ଏକ ଗଣମାଧ୍ୟମ ନିଜ ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଇଛି।
SPORTS

ଗଣିତରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁର୍ବଳ ଥି‌ଲେ କ୍ରିକେଟ ତାରକା ବିରାଟକୋହଲି

Ratnamani Moharana
ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ସାଂପ୍ରତିକ କ୍ରିକେଟ୍‌ର ‌‌ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ମାନ୍ୟତା ମିଳିଛି। ମାତ୍ର ୩୦ ବର୍ଷ ବୟସରେ ସେ ଅଗଣିତ କୀର୍ତ୍ତିମାନର ଅଧିକାରୀ ହୋଇ ସାରିଲେଣି। ହେଲେ ଏବେ ବି ‘ଗଣିତ’ କଥା
SPORTS

କଳିଙ୍ଗରେ ହୋଇପାରେ ପୁଣି ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରୋ-ହକି ଲିଗ!

Ratnamani Moharana
କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଦୁଇ ପାରମ୍ପରିକ ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦ୍ବୀ ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନ  ହକି ଦଳ ପୁଣି ଥରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଅକ୍ଟୋବର ଶେଷ ଆଡ଼କୁ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା‌ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ଯୋଗ୍ୟତା ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଅନ୍ତର୍ଗତ ‌ଏହି ମ୍ୟାଚ୍
SPORTS

ଇତିହାସ ରଚିଲେ ମେରି କମ୍, ମିଳିଲା ଏସିଆର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ମହିଳା ଆଥଲେଟର ପୁରସ୍କାର

Ratnamani Moharana
ଛଅ ଥର ବିଶ୍ବ ଚାମ୍ପିୟନ୍ ହୋଇଥିବା ଭାରତୀୟ ମହିଳା ବକ୍ସର୍ ଏମସି ମେରିକମ୍  ଏସିଆର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ମହିଳା ଆଥଲେଟ୍ ପୁରସ୍କାର ପାଇଛନ୍ତି। ଅନ୍ତଃରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କ୍ରୀଡା ପ୍ରେସ୍ ସଂଘ ମୁତାବକ, ଏସିଆନ୍ ସ୍ପୋଟସ୍ ରାଇଟସ୍ ୟୁନିୟନ୍