News

ହରିୟାନାରେ ରେଳ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଲାଇନଚ୍ୟୁତ ହେଇ ୨ କିମି ଗଡିଲା

ଏକ ଟ୍ରେନ୍‌ ପାଖାପାଖି ୨ କିମି ଯାଏଁ ଗଡିବା ପରେ ଲାଇନଚ୍ୟୁତ ହୋଇଛି । ହରିୟାନାର ରେଓ୍ଵାରିସ୍ଥିତ ହେରିଟେଜ୍‌ ଲୋକୋ ସେଡ୍‌ରେ ରବିବାର ଦିନ ଘଟିଛି ଏହି ଘଟଣା ।

ଅକବରର ଇଂଜିନରେ ଯାଂଚ ହେଉଥିବାବେଳେ ହଠାତ୍ ବ୍ରେକ୍‌ ଲିଭର୍‌ ଜାମ୍‌ ହୋଇ ଇଞ୍ଜିନ୍‌ ସେଡ୍‌ର ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକରେ ଧକ୍କା ଲଗାଇ ଦୁଇ କିଲୋମିଟର ଯିବା ପରେ ଧରଣାଚ୍ୟୁତ ହୋଇଥିଲା। ସେଥିରେ ଥିବା ଦୁଇ ଡ୍ରାଇଭର୍‌ ଜୀବନ ବଂଚାଇବାକୁ ପଦାକୁ ଡେଇଁ ପଡ଼ିଥିଲେ । ଏଥିରେ କେହି ମୃତାହତ ହୋଇନାହାଁନ୍ତି ।

୬୫ ବର୍ଷର ପୁରୁଣା ଷ୍ଟିମ୍‌ ଇଞ୍ଜିନ୍‌ଟିକୁ ମହାନ୍‌ ମୋଗଲ ସମ୍ରାଟ୍‌ ଅକ୍‌ବର୍‌ଙ୍କ ନାମାନୁସାରେ ନାମିତ କରାଯାଇଛି । ଏହି ଇଞ୍ଜିନ୍‌ ‘ସୁଲ୍‌ତାନ୍‌’, ଭାଗ୍‌ ମିଲ୍‌ଖା ଭାଗ୍‌’ ଏବଂ ‘ରଙ୍ଗ୍‌ ଦେ ବାସନ୍ତୀ’ ଭଳି ୨୦ଟି ବଲିଉଡ୍‌ ସିନେମାରେ ଦୃଶ୍ୟାୟିତ ହୋଇଛି । ସେ ଇଞ୍ଜିନ୍‌ଟି ଚିତ୍ତରଞ୍ଜନ ଲୋକୋମୋଟିଭ୍‌ ଓ୍ଵାର୍କସ୍‌ରେ ନିର୍ମିତ ହୋଇ ୧୯୬୫ ମସିହାରେ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲଗା ଯାଇଥିଲା।

ହରିୟାନାରେ ରେଳ ଦୁର୍ଘଟଣା,  ଲାଇନଚ୍ୟୁତ ହେଇ ୨ କିମି ଗଡିଲା  ହରିୟାନାରେ ରେଳ ଦୁର୍ଘଟଣା,  ଲାଇନଚ୍ୟୁତ ହେଇ ୨ କିମି ଗଡିଲା

ପଢନ୍ତୁ, କୃଷ୍ଣା ନଦୀ ଡଂଗା ବୁଡି ଘଟଣାରେ ୧୮ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ଅନେକ ନିଖୋଜ

Related posts

ସୁପ୍ରିମ୍‌ କୋର୍ଟଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନ : ବଳତ୍କାରର ମୂଲ୍ୟ କ’ଣ ମାତ୍ର ୬ ହଜାରେ ଟଙ୍କା ?

ENO Beuro

ଖଲିସ୍ତାନୀ ଆତଙ୍କବାଦୀକୁ ରାତ୍ରିଭୋଜନ ପାଇଁ ଡାକି ବିବାଦରେ କାନାଡା ଦୂତାବାସ

ENO Beuro

Drainage & Sewerage Projects Of Cuttack, Bhubaneswar Will Complete By 2018 Last – JICA

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More