News

ବିଶ୍ୱ ବ୍ରିନସ ବିଶ୍ୱ ବିଦ୍ୟାଳୟ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କ ତାଲିକାରେ ଯୋଡିହେଲା ଓଡ଼ିଶାର କିଟ ବିଶ୍ୱ ବିଦ୍ୟାଳୟ

ସମ୍ମାନୀୟ ବିଶ୍ୱ ବ୍ରିନସ ବିଶ୍ୱ ବିଦ୍ୟାଳୟ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କ ତାଲିକାରେ ଯୋଡିହେଲା ଓଡ଼ିଶାର କଳିଙ୍ଗ ଇନଷ୍ଟିଟ୍ୟୁଟ ଅଫ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଆଲ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ବା କିଟ ବିଶ୍ୱ ବିଦ୍ୟାଳୟ । ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶାର ଏକମାତ୍ର ଘରୋଇ ବିଶ୍ୱ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଭାବେ କିଟ୍ ର ନାମ ଏହି ତାଲିକାରେ ରହିଛି । କିଟ୍ ଖୁବ୍ କମ୍ ଦିନରେ ନିଜର ସ୍ଥିତିକୁ ବେଶ ମଜଭୁତ କରିପାରିଥିବାରୁ ଖୁସି ପ୍ରକଟ କରିଛନ୍ତି ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଅଚ୍ୟୁତ ସାମନ୍ତ ।

କିଟ୍  ୨୫୧-୩୦୦ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କ ପାଇଛି । କ୍ୟୁଏସ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କ ଅନୁସାରେ କିଟ୍ କୁ ଭାରତର ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ଘରୋଇ ଅନୁଷ୍ଠାନ ମଧ୍ୟରେ ୮ମ ସ୍ଥାନ ମିଳିଛି ।

ଛାତ୍ର-ଅଧ୍ୟାପକ ହାର, ପିଏଚଡ଼ି ଡିଗ୍ରୀଧାରୀ  ଅଧ୍ୟାପକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା, ଶିକ୍ଷାବିତ୍ ଓ ନିଯୁକ୍ତି ଦାତାଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟିରେ ଅନୁଷ୍ଠାନର ଖ୍ୟାତି, ପରିସରରେ ଉପଲବ୍ଧ ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ, ଭିତ୍ତିଭୂମି, ଗୁଣାତ୍ମକ ଶିକ୍ଷା ଉପରେ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରାଯାଇ ଏହି ମୂଲ୍ୟାଙ୍କ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥାଏ ।

ପଢନ୍ତୁ, ଆସନ୍ତାବର୍ଷ ଜାନୁଆରିରୁ ରାଜ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ ମିଳିମିଳା, ରୁବେଲା ଟିକାକରଣ ଅଭିଯାନ

Related posts

ସାମ୍ବାଦିକ ଜ୍ୟୋତିର୍ମୟ ଦେ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ : ଛୋଟା ରାଜନଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ

ENO Beuro

ଘାଇକୁ ଖସିଲା ବସ୍,୧୫ ମୃତ

ENO Beuro

କେରଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ପରେ ଭୂସ୍ଖଳନ,୨୨ ମୃତ

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More