News

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଆଖପାଖରେ ବାଜିବନି ଡିଜେ ଓ ବ୍ୟାଣ୍ଡ : ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରାଶସନ

ପ୍ରଶାସନ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଆଖପାଖ ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ଏକ ନୂତନ ଆଇନ ବାହାର କରିଛନ୍ତି । ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଆଖପାଖରେ ଅଧିକ ଶବ୍ଦ ହେଉଥିବା ମ୍ୟୁଜିକ୍ ବ୍ୟାଣ୍ଡ ଓ ଡିଜେ ଉପରେ କଟକଣା ଜାରି କରାଯାଇଛି ଓ ଏହି ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରୁଥିବା ମ୍ୟୁଜିକ୍ ବ୍ୟାଣ୍ଡ ଓ ଡିଜେ ଉପରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ କରାଯିବ ବୋଲି ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସତର୍କ କରିଦିଆଯାଇଛି ।

ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଅରବିନ୍ଦ ଅଗ୍ରୱାଲ କହିଛନ୍ତି, କୌଣସି ମ୍ୟୁଜିକ୍ ବ୍ୟାଣ୍ଡ ଓ ଡିଜେ ମାଲିକମାନଙ୍କୁ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରର ପରିସରର ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ  ଦୂରତା ଭିତରେ ଅଧିକ ଶବ୍ଦରେ ଶବ୍ଦ ସୃଷ୍ଟି ନକରିବାକୁ ନେଇ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାନାମ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ମନ୍ଦିର ଆଖପାଖରେ ଓ ସଡ଼କ ଅତିକ୍ରମ କରୁଥିବା ସମୟରେ ଶବ୍ଦ ବନ୍ଦ ରଖିବା ପାଇଁ କୁହାଯାଇଛି । ବଡ଼ଦାଣ୍ଡରେ ୬୦ ଡେସିବିଲ ଠାରୁ  କମ୍ ଶବ୍ଦରେ ପରିବେଷଣ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି ଓ ରାତି ୧୦ଟା ପରେ କୌଣସି ପରିସ୍ଥିତିରେ ମଧ୍ୟ ଏଭଳି ଶବ୍ଦକୁ ବାରଣ କରାଯାଇଛି ।

ଦ୍ୱାଦଶ ଶତାବ୍ଦୀର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରକୁ ଶବ୍ଦ ପ୍ରଦୂଷଣରୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଏଭଳି କଡ଼ା ନିଷ୍ପତି ନେଇଛି ।

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଆଖପାଖରେ ବାଜିବନି ଡିଜେ ଓ ବ୍ୟାଣ୍ଡ : ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରାଶସନ   ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଆଖପାଖରେ ବାଜିବନି ଡିଜେ ଓ ବ୍ୟାଣ୍ଡ : ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରାଶସନ

ପଢନ୍ତୁ, ରାଜଧାନୀରେ ରଙ୍ଗ ବେରଙ୍ଗୀ ଫ୍ୟାନସୀ ଶୀତ ପୋଷାକ ର ଭରପୁର ସମ୍ଭାର

Related posts

ଆଜିଠୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଧାଡି ଦର୍ଶନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଆରମ୍ଭ

ENO Beuro

ତିନି ତଲାକ ଅଧ୍ୟାଦେଶକୁ କ୍ୟାବିନେଟ୍‍ ମଞ୍ଜୁରୀ

ENO Beuro

‘ଏକତା ଦୌଡ଼’ର ଶୁଭାରମ୍ଭ କଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More