Spread the loveପ୍ରାୟ ସବୁ ରୋଷେଇ ଘରେ ଧନିଆ ପତ୍ର ଏକ ଚିହ୍ନା ପରିଚିତ ନାମ । ତରକାରୀ ହେଉ କି ସାଲାଡ , ପୁଲାଉ ହେଉ କି ଖେଚିଡି ପ୍ରାୟ ସବୁଥିରେ... ରୋଷେଇ ଘରେ ବ୍ୟବହୃତ ଏହି ପତ୍ରର ଜୁସରେ ରହିଛି ଚମତ୍କାରୀ ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ
Spread the love

ପ୍ରାୟ ସବୁ ରୋଷେଇ ଘରେ ଧନିଆ ପତ୍ର ଏକ ଚିହ୍ନା ପରିଚିତ ନାମ । ତରକାରୀ ହେଉ କି ସାଲାଡ , ପୁଲାଉ ହେଉ କି ଖେଚିଡି ପ୍ରାୟ ସବୁଥିରେ ଧନିଆ ପତ୍ର ସ୍ଵାଦ ବଢାଇବାରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ । ଧନିଆ ପତ୍ର ଯେ କେବଳ ଖାଦ୍ୟକୁ ସୁସ୍ଵାଦୁ କରେ ତାହା ନୁହେଁ , ବରଂ ଏଥିରେ ଅନେକ ଚମତ୍କାରୀ ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ ମଧ୍ୟ ଲୁଚି ରହିଛି । ଅନେକ ଦୁଃସାଧ୍ୟ ରୋଗର ଔଷଧ ରହିଛି ଏହି ଧନିଆ ପତ୍ରର ଜୁସରେ । କିପରି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ ଧନିଆ ପତ୍ର ଜୁସ ଓ କେଉଁ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ ଏହି ଜୁସ ପିଇଲେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା :-

ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ :-

ପ୍ରଥମେ ଗୋଟିଏ ଗ୍ଲାସ୍ ପାଣି ଗରମ କରନ୍ତୁ । ସେଥିରେ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ଧନିଆ ପତ୍ର କାଟି ମିଶାନ୍ତୁ । ଏହାକୁ କିଛି ସମୟ ଭଲ ଭାବରେ ଫୁଟାନ୍ତୁ । ଏଥର ଏହାକୁ ଗ୍ରାଇଣ୍ଡିଙ୍ଗ କରନ୍ତୁ ।

କିମ୍ବା, କଞ୍ଚା ପତ୍ରକୁ ମଧ୍ୟ ବାଟି ଜୁସ ବନେଇ ପାରିବେ । ସ୍ଵାଦ ପାଇଁ ଏଥିରେ ଲେମ୍ବୁ ଏବଂ ଲୁଣ ମଧ୍ୟ ମିଶାଇ ପାରିବେ ।

କେଉଁ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ :

ତ୍ଚା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା : ଧନିଆରେ କାର୍ବୋହାଇଡ୍ରେଟ୍ସର ମାତ୍ରା ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣର ଥାଏ । ପ୍ରତିଦିନ ଏହି ଜୁସ୍ ପିଇଲେ ତ୍ୱଚା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ ।

ମୋଟାପଣରୁ ମୁକ୍ତି : ଧନିଆ ପତ୍ର ଜୁସ୍ ପେଟ କମାଇବା ସହ କ୍ୟାଲୋରୀକୁ କମ୍ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ଏଥିପାଇଁ ଏହି ରସକୁ ସକାଳେ ହେଉ ବା ସଂଧ୍ୟାରେ ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ପିଇପାରିବେ ।

କିଡନୀ ଜାତୀୟ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି : ଶରୀରରୁ ଟକ୍ସିନ୍ ଦୂର କରିବାରେ ଧନିଆ ଜୁସ୍ ଖୁବ୍ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । କିଡନୀ ଜାତୀୟ ମସସ୍ତ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ ଧନିଆ ପତ୍ର ରସ ।

ହୃଦ୍ ଜନିତ ସମସ୍ୟା : ଧନିଆରେ ପୋଟାସିୟମ୍ ଭରପୁର ଥାଏ । ଏହି ଜୁସ୍ ପ୍ରତିଦିନ ପିଇଲେ ହାର୍ଟ ଜନିତ ସମସ୍ୟାରୁ ଉପୁଜୁଥିବା ବିପଦରୁ ରକ୍ଷା ମିଳିଥାଏ ।

ରୋଷେଇ ଘରେ ବ୍ୟବହୃତ ଏହି ପତ୍ରର ଜୁସରେ ରହିଛି ଚମତ୍କାରୀ ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ

ପଢନ୍ତୁ, ଶନିବାର ଏହି ସବୁ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି କି ? ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର କୁପ୍ରଭାବ ସମ୍ବନ୍ଧରେ

Your email address will not be published. Required fields are marked *