ପ୍ରଶାଦିନୀ ଏନ୍ଟରଟେନମେନ୍ଟର ତୃତୀୟ ଅବଦାନ "କର୍ତ୍ତବ୍ୟ", ଏକ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ବାସ୍ତବଧର୍ମୀ ଚଳଚିତ୍ର

ପ୍ରଶାଦିନୀ ଏନ୍ଟରଟେନମେନ୍ଟର ତୃତୀୟ ଅବଦାନ “କର୍ତ୍ତବ୍ୟ”, ଏକ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ବାସ୍ତବଧର୍ମୀ ଚଳଚିତ୍ର

ପ୍ରଶାଦିନୀ ଏନ୍ଟରଟେନମେନ୍ଟର ତୃତୀୟ ଅବଦାନ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ । ଯାହା ଏକ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ବାସ୍ତବଧର୍ମୀ ଚଳଚିତ୍ର । ଏହି ଚଳଚିତ୍ରର କାହାଣୀ ମାଧ୍ୟମରେ ସମାଜରେ ଥିବା ବାସ୍ତବତାକୁ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ।

ଏହି ଚଳଚିତ୍ରରେ କିଭଳି ଜଣେ କର୍ତ୍ତବ୍ୟଧର୍ମୀ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଶିକ୍ଷକ ନିଜର କର୍ତ୍ତବ୍ୟର ସଚ୍ଚୋଟତା ଫଳରେ ସମାଜର ବିଭିର୍ଣ୍ଣ ବର୍ଗର ଲୋକଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ପ୍ରତାରିତ ଓ ନିଷ୍ପେଷିତ ହୋଇଛନ୍ତି ତାହା ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଜଣାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରଚେଷ୍ଟା କରାଯାଇଅଛି ।

ବିଦ୍ୟାଳୟର ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଅସୁବିଧା ଏବୋଂ ତାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନର ସହ ସମାଜର ମୁଖ୍ୟ ଧାରାକୁ ଫେରାଇବା ପାଇଁ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଛାତ୍ର ଅଜୟ କିଭଳି ରୂପେ ସାହାଜ୍ୟ କରୁଛି ତାହା ଦର୍ଶାଯାଇଛି ।

ଏମିତି ଏକ ବାସ୍ତବଧର୍ମୀ ଚଳଚିତ୍ରକୁ ନିଜର ସୁମଧୁର ସଙ୍ଗୀତରେ ସଜାଇଛନ୍ତି ସଂଗୀତା ନିର୍ଦେଶକ ପି. କୁମାର ଏବୋଂ ଗୀତ ଲେଖିଛନ୍ତି ଅରୁଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ସାସମଲ ମାନସ, ସୂର୍ଯ୍ୟ ନାରାୟଣ ଓ ମନୋରଞ୍ଜନ । ଏଥିରେ କଣ୍ଠଦାନ କରିଛନ୍ତି ମ. ଅଜିଜ, ହ୍ୟୁମାନ ସାଗର, ଟିନା, ମାଧବ, ସଞ୍ଜୁ, କୁମାର ବାପି, ଲିପ୍ସା । ଏହାର ସଂଳାପ ଓ ସମ୍ପାଦନା ଭାର ମାନସ ରଞ୍ଜନ ପାତ୍ର ତୁଲାଇଛି । ପ୍ରଯୋଜନା ଭାର ଶଙ୍କର ପାତ୍ର ଥିବା ବେଳେ ଚିତ୍ରନାଟ୍ୟ ଓ ନିର୍ଦେଶନା ଡାଇତ୍ଵରେ ଅଛନ୍ତି ପ୍ରଶାନ୍ତ ପାଲ ।

ଅଭିନୟରେ ଓଡିଶାର ସୁନାମ ଧନ୍ୟ କଳାକାର ବିଜୟ ମହାନ୍ତି, ଅଶ୍ରୁମୋଚନ, ଜୀବନ ପଣ୍ଡା, ରବି ମିଶ୍ର, ଭୂପତି ଏବୋଂ ନବାଗତ ସତ୍ୟ, ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ ଏବୋଂ ତନୁଶ୍ରୀ ଅଛନ୍ତି।

ପ୍ରଶାଦିନୀ ଏନ୍ଟରଟେନମେନ୍ଟର ତୃତୀୟ ଅବଦାନ "କର୍ତ୍ତବ୍ୟ", ଏକ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ବାସ୍ତବଧର୍ମୀ ଚଳଚିତ୍ର