Spread the loveପରୀକ୍ଷା ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଇଣ୍ଟରଭିୟୁ , ଯେକୌଣସି କାମରେ ବାହାରକୁ ବାହାରିଲା ବେଳେ କିଛି ଖାଇକି ଯିବାକୁ ଆମ ଗୁରୁଜନମାନେ କୁହନ୍ତି । ଖାଲି ପେଟରେ ରହିଲେ ମୁଣ୍ଡ... ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା,କେଉଁ କାର୍ଯ୍ୟରେ କ’ଣ ଖାଇ ଯାତ୍ରା କଲେ ମିଳିଥାଏ ଶୁଭଫଳ
Spread the love

ପରୀକ୍ଷା ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଇଣ୍ଟରଭିୟୁ , ଯେକୌଣସି କାମରେ ବାହାରକୁ ବାହାରିଲା ବେଳେ କିଛି ଖାଇକି ଯିବାକୁ ଆମ ଗୁରୁଜନମାନେ କୁହନ୍ତି । ଖାଲି ପେଟରେ ରହିଲେ ମୁଣ୍ଡ କାମ କରିବା ନାହିଁ ଓ ଦେହ ମଧ୍ୟ ଖରାପ ହୁଏ । କୁହାଯାଏ ବାହାରକୁ ଗଲା ବେଳେ ଖାଇକି ଗଲେ ସକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିର ଅଭାବ ରହେ ନାହିଁ। ସେଥିପାଇଁ କୁହାଯାଏ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାହାରକୁ ଗଲା ବେଳେ କିଛି ଖାଇକି ଗଲେ ଶୁଭଫଳ ମିଳେ । ଖାଲି ପେଟରେ ଗଲେ କାମ ସଂପନ୍ନ ହୁଏ ନାହିଁ। ତେବେ କଥା କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ। କେଉଁ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ବାହାରକୁ ଗଲା ବେଳେ କେଉଁ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବେ ତା’ର ମଧ୍ୟ ବିଶେଷତ୍ୱ ରହିଛି। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା :-

  1. ବାହାଘର ବିଷୟରେ କଥା ହେବାକୁ ଯାଉଥିଲେ ପାନପତ୍ର ଓ ଗୁଜୁରାତି ଖାଇ ଘରୁ ବାହାରନ୍ତୁ। ଏହା ଭାରି ଶୁଭ ବୋଲି କୁହାଯାଏ।
  2. କୌଣସି ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁ ଦେବାକୁ ଯିବାର ଥିଲେ ମିଶିରି ଖାଇ ଘରୁ ବାହାରନ୍ତୁ। ଶୁଭଫଳ ପ୍ରାପ୍ତି ହୁଏ ।
  3. ଘର, ଜମି ଆଦି କିଣିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ ଗୁଡ଼ ଖାଇ ଘରୁ ବାହାରନ୍ତୁ। ଏହା ସମସ୍ତ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଦୂର ହୁଏ ।
  4. ଦୂର ସ୍ଥାନକୁ ବୁଲି ଯିବାର ଥିଲେ ଦହି ଖାଇ ଘରୁ ବାହାରନ୍ତୁ। ଏହା ଶୁଭ ଫଳ ଦେଇଥାଏ ବୋଲି କୁହାଯାଏ।
  5. ଯଦି କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ ଅଟକି ଯାଇଛି ଓ ତାହାକୁ ସଂପନ୍ନ କରିବାକୁ ବାହାରିଛନ୍ତି, ତା’ହେଲେ ମିଶିରି ଓ ପାନମହୁରି ଖାଇ ଯାଆନ୍ତୁ।
  6. ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ ଗଲା ବେଳେ ଦହି ଓ ଚିନି ଖାଇ ଯାଆନ୍ତୁ। ଏହା ସକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଜାଗ୍ରତ କରିବା ସହିତ ଶୁଭଫଳ ଦିଏ ।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା,କେଉଁ କାର୍ଯ୍ୟରେ କ'ଣ ଖାଇ ଯାତ୍ରା କଲେ ମିଳିଥାଏ ଶୁଭଫଳ

ପଢନ୍ତୁ, କେଉଁ ସ୍ଥାନରେ ରଖିବେ ଟଙ୍କା ଓ ଗହଣା

Your email address will not be published. Required fields are marked *