News

ୟୁପିରେ ଟ୍ରାଫିକ ସମସ୍ୟାରୁ ମିଳିବ ମୁକ୍ତି , ରାସ୍ତାରେ ଚାଲିବ ଚାଳକବିହୀନ କାର

ସାରା ବିଶ୍ଵରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଟ୍ରାଫିକ ସମସ୍ୟା ସବୁଠାରୁ ମୁଖ୍ୟ ସମସ୍ୟାର ରୂପ ନେଇଛି । ଦିନକୁ ଦିନ ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି , ଯାହା ଫଳରେ ଅନେକ ଧନ ଜୀବନ ନଷ୍ଟ ହେଉଛି । ଅନେକ ପ୍ରକାର ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଆଖିଦୃଶିଆ ସୁଫଳ ମିଳିନାହିଁ । ନିକଟରେ ଆମେରିକାରେ ଏ ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ଏକ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଉଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଯାନ ଯାନ ମଧ୍ୟରେ ଯୋଗାଯୋଗ ହୋଇପାରିବ । ତେବେ ଇତିମଧ୍ୟରେ ୟୁପି ସରକାର ଏ ସମସ୍ୟାରୁ ନିସ୍ତାର ପାଇଁ ଆଧୁନିକ ଜ୍ଞାନକୌଶଳ ବ୍ୟବହାର କରି ଚାଳକବିହୀନ କାର ଚଳାଚଳ କରିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି। ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣାଜନିତ ସମସ୍ୟାରୁ ରକ୍ଷା ଓ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶକୁ ଆଉ ଅଧିକ ଆଧୁନିକ କରିବା ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କର ଏପରି ଚେଷ୍ଟା ।

ସେଠାକାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ସିଙ୍ଗାପୁରର ଏକ କମ୍ପାନୀ ଏହି ଚାଳକବିହୀନ କାରର ଏକ ପ୍ରେଜେନଟେସନ ଉପସ୍ଥାବନ କରିଥିଲା ଯାହା ତାଙ୍କ ମନକୁ ମଧ୍ୟ ବେଶ ପାଇଛି । ତାଙ୍କ କହିବା କଥା ମେଟ୍ରୋ ବ୍ୟତୀତ ଏପରି ବିକଳ୍ପ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରବା ଉଚିତ୍ । ତେବେ ୟୁପି ରାସ୍ତାରେ ଚାଳକ ବିହୀନ କାର ଦୌଡ଼ିବା ପୂର୍ବରୁ ସହରର କେଉଁ କେହଁ ଦିଗ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ରଖାଯିବ ଓ କ’ଣ କ’ଣ ବିକଶିତ ହେବ ସେ ନେଇ ଅଧ୍ୟୟନ କରାଯିବ ।

ଏହି ସୁବିଧା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲେ ୟୁପି ସହରରେ ଲୋକେ ଚାଳକ ବିହୀନ ଗାଡ଼ିରେ ମଜା ଉଠାଇପାରିବେ ଓ ଗ୍ରାହକ କେବଳ ଏକ ବଟନ ଦବାଇଲେ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିଯିବ ଚାଳକବିହୀନ କାର୍ । ଏହା ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ଆଧୁନିକ ଗମନାଗମନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ।

ୟୁପିରେ ଟ୍ରାଫିକ ସମସ୍ୟାରୁ ମିଳିବ ମୁକ୍ତି , ରାସ୍ତାରେ ଚାଲିବ ଚାଳକବିହୀନ କାର  ୟୁପିରେ ଟ୍ରାଫିକ ସମସ୍ୟାରୁ ମିଳିବ ମୁକ୍ତି , ରାସ୍ତାରେ ଚାଲିବ ଚାଳକବିହୀନ କାର

ପଢନ୍ତୁ, ଆଜିଠୁ ଗୌହାଟୀରେ ଦୁଇ ଦିନିଆ ଜିଏସଟି କାଉନସିଲ ବୈଠକ ; ହ୍ରାସ ହୋଇପାରେ ବହୁ ସାମଗ୍ରୀର ଶୁଳ୍କ ହାର

Related posts

ପୁରୀ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରର ସୁରକ୍ଷା ନେଇ ପୁଣି ଥରେ ଉଠିଲା ପ୍ରଶ୍ନ, ଗର୍ଭଗୃହର ଫଟୋ ଭାଇରାଲ

ENO Beuro

ପ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶଙ୍କ ଠାଣିରେ ଆଖି ମାରି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ

ENO Beuro

ଲିଙ୍ଗରାଜ ମନ୍ଦିରର ଗର୍ଭଗୃହର ଫଟୋ ନିଜ ଟୁଇଟର ପୃଷ୍ଠାରେ ଛାଡି ବିବାଦରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ!

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More