POLITICALS

ଭୋଟ କାଲି, ଆଜି ନିର୍ବାଚନୀ ଇସ୍ତାହାର ପ୍ରକାଶ କରୁଛି ବିଜେଡ଼ି

 ରାଜ୍ୟରେ କୃଷିର ବିକାଶ ଲାଗି ଅନେକ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛି ବିଜେଡି

କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେପି ପରେ ଶେଷରେ ବିଜେଡ଼ି  ଆଜି ପ୍ରକାଶ କରିଛି ତାର ନିର୍ବାଚନୀ ଇସ୍ତାହାର । କାଲିଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଭୋଟ  ଗ୍ରହଣ ତେବେ ବିଜେଡ଼ିର ନିର୍ବାଚନୀ ଇସ୍ତାହାର କେତେ ଗ୍ରହଣୀୟ ତାହା ବୁଝିବା ଜନତାଙ୍କ ପକ୍ଷେ କଷ୍ଟକର। ତେବେ ଏହି ଇସ୍ତାହାରରେ ମଧ୍ୟ ବିଜେଡ଼ି ବିଜେପି, ଓ କଂଗ୍ରେସ ପାଇଁ ଆଣିଛି ଅନେକ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି । ଏହି ଇସ୍ତାହାରରେ ବିଜେଡ଼ିର ନାରା ରହିଛି- ନବୀନ  ଓଡିଶା, ଶସକ୍ତ ଓଡିଶା । ଏହି ଇସ୍ତାହାରରେ ସବୁ ବର୍ଗର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦିଷ୍ଟ ଅଟେ। ମାତ୍ର ଏଥିରେ ଫୋକସ କରାଯାଇଛି, କଳିଆଯୋଜନା  ଉପରେ।

ବିଜେଡ଼ିର ପ୍ରକାଶିତ ଇସ୍ତାହାରରେ ରହିଛି, ଶପଥ ଦିନ ଦୁଇ କିସ୍ତିର କାଳିଆ ଟଙ୍କା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ। ଶିଳ୍ପ କ୍ଷେତ୍ରରେ ୭୫% ସ୍ଥାନୀୟ ଯୁବକ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି, ବୀନା ସୁଧରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଋଣ, ଝିଅଙ୍କୁ କେଜିରୁ ପିଜି  ଯାଏ ମାଗଣା ଶିକ୍ଷା, ରାଜ୍ୟସ୍ଥରୀୟ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ଫି’ ଛାଡ, ପୁରା ରାଜ୍ୟକୁ ସଂଯୋଗ ଲାଗି ବିଜୁ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ୱେ ନିର୍ମାଣ, କଟକ-ଭୁବନେଶ୍ୱର ମଧ୍ୟରେ ମେଟ୍ରୋ ଟ୍ରେନ୍  ସେବା ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ବିଜେଡି ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛି। ତେବେ ୟୁପିଏ ହେଉ କି ଏନ୍‌ଡିଏ, ଉଭୟ ଓଡ଼ିଶାକୁ ଅବହେଳା କରୁଥିବା ଦର୍ଶାଇ ଓଡ଼ିଶା ହକ୍ ମାଗୁଛି  ବୋଲି କହିଛି ବିଜେଡି।

ପଢନ୍ତୁ: କଂଗ୍ରେସ ଛାଡି ବିଜେଡ଼ିରେ ଯୋଗ ଦେବେ ସୁମିତ୍ରା ଜେନା

Related posts

କେଉଁଠି ବାପା ତ କେଉଁଠି ପୁଅ ଆଗରେ

Ratnamani Moharana

ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଭୋଟରଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରିବାର ଶେଷ ଦିନ ଆଜି

Ratnamani Moharana

ବାସହରା ହୋଇପାରନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ଅଧକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି

Ratnamani Moharana

Leave a Comment