News

ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର: ପଥରମାଡରେ ଯବାନ ସହିଦ

ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ପଥରଫିଙ୍ଗଳୀମାନେ ସେନାର ଏକ କନଭୟ ଉପରକୁ ପଥରମାଡ କରିବା ଯୋଗୁ ଜଣେ ଯବାନ ସହିଦ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ୨୨ ବର୍ଷୀୟ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ। ଗୁରୁବାରେ ଏହି ଅଘଟଣ ଘଟିଥିଲା।

jawan

ତାଙ୍କୁ ୯୨ ବେସ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌ରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲେ। ମୂତ୍ର୍ୟ ସହ ୨୦ ଘଣ୍ଟା ଲଢେଇ କରି ସେ ଶୁକ୍ରବାରେ ଶେଷ ନିଶ୍ଵାସ ତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ସେନା କନଭୟଟି ବର୍ଡର ରୋଡସ୍‌ ଅର୍ଗାନାଇଜେସନ୍‌କୁ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଏଭଳି ପଥର ଫିଙ୍ଗାଳିଙ୍କ ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ବଡେନା ଗାଁ ବାସିନ୍ଦା ରାଜେନ୍ଦ୍ର ୨୦୧୬ରେ ସେନାରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ସେନା ଶୁକ୍ରବାର ତାଙ୍କୁ ଓ ଅନ୍ୟ ଦୁଇ ଯବାନ ଲାନ୍ସ ନାୟକ ବ୍ରଜେଶ କୁମାର, ସିପାହୀ ଏନଗମସିଆମଲିଆନାଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ ଦେଇଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟ ଦୁଇ ଯବାନ କାଶ୍ମୀର ଘାଟିରେ ପୃଥକ ଦୁଇଟି ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିରୋଧ ଅଭିଯାନରେ ସହିଦ ହୋଇଥିଲେ।

ପଢନ୍ତୁ;ନଭେମ୍ବର ୨୩ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ କଟକର ଐତିହାସିକ ବାଲିଯାତ୍ରା

Related posts

ସହିଦ ଅର୍ଦ୍ଧସାମରିକ ବଳ ଯବାନଙ୍କ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ସ୍କଲାରସିପ ବଣ୍ଟନ କଲେ ରାଜନାଥ ସିଂହ

ENO Beuro

ରାଜ୍ୟରେ ଖୋଲିବ ୧୩ଟି ନୂଆ ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର – ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ , ଆଇନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଜେନା

ENO Beuro

ଭାରତ ପହଞ୍ଚିଲେ ଫ୍ରାନ୍ସ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଇମାନୁଏଲ ମାକ୍ରୋନ, ପ୍ରୋଟୋକଲ ଭାଙ୍ଗି ସ୍ଵାଗତ କଲେ ମୋଦି

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More