LIFESTYLE

ଏହି ୪ ଟି ଉପାୟରେ ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ସାଥି ଆପଣ ସହ ପ୍ରତାରଣା କରୁନାହାନ୍ତି ତ ?

ସମ୍ପର୍କ ଏକ ସୁନ୍ଦର, କୋମଳ ତଥା ସଂବେଦନଶୀଳ ଜିନିଷ । ଆପଣଙ୍କ ସାଥିର ଗୋଟିଏ ମାତ୍ର ଭୁଲ ଆପଣଙ୍କ ହୃଦୟକୁ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇପାରେ । କିଛି କିଛି ଭୁଲ କୁ ଧରାଯାଏନି କିନ୍ତୁ କିଛି ଭୁଲ ଏମିତି ବି ଥାଏ ଯାହାକୁ ସହ୍ୟ କରିବା ବହୁତ କଷ୍ଟ ହେଇଥାଏ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଗୁଛି କି ଆପଣଙ୍କ ସାଥି ଏବେ ବିଶ୍ଵାସ ଯୋଗ୍ୟ କିମ୍ବା ଯୋଗ୍ୟା ନୁହନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଠିକ ବି ହେଇଥାଇପାରନ୍ତି ।  ଏହା ଠିକ ଯେ କୌଣସି ଭିତ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରମାଣ ବିନା ଏହା ବିଶ୍ଵାସ କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟ । ତେବେ ଏହି ୪ ଟି ଉପାୟରେ ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ସାଥି ଆପଣ ସହ ପ୍ରତାରଣା କରୁନାହାନ୍ତି ତ ?

ସାଥିଙ୍କ ଫୋନକୁ ତଦାରଖ କରନ୍ତୁ :

ଆଜିର ଦୁନିଆରେ ସ୍ମାଟଫୋନ ଏହିସବୁ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଅତି ସହଜ କରିଦେଇଛି । କିନ୍ତୁ ଟିକେ ହୁସିଆର ରହିଲେ ଆପଣମାନେ ସାଥିଙ୍କ ପ୍ରତାରଣାକୁ ସହଜରେ ଜାଣିପାରିବେ । ଫୋନରେ ସବୁ ସେବା ଜେଭଳି ଇମେଲ, କଲ, ମେସେଜ, ବ୍ରାଉଜିଂ ହିଷ୍ଟ୍ରି ଆଡିକୁ ଠିକସେ ପରଖି ନିଅନ୍ତୁ ।

ଯଦି ବ୍ରାଉଜିଂ ହିଷ୍ଟ୍ରି ଖାଲି ଥିବ :

ଯଦି ଫୋନରେ ବ୍ରାଉଜିଂ ହିଷ୍ଟ୍ରି ଖାଲି ଥିବା ତେବେ ଆପଣ ଜାଣିବେ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ସାଥି ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଲୁଚାଉଛନ୍ତି ।

ହଠାତ ତାଙ୍କୁ ଦେଖା କରିବାକୁ ତାଙ୍କ ଅଫିସ ଯାନ୍ତୁ

ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ସାଥି ଘରକୁ ବିଳମ୍ବରେ ଆସୁଛନ୍ତି ଓ ଅଫିସ ରେ ବହୁତ କାମର ସବୁବେଳେ ବାହାନା କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ହଠାତ ତାଙ୍କୁ ଦେଖା କରିବାକୁ ତାଙ୍କ ଅଫିସ ଯାନ୍ତୁ ଶେଠି ସବୁ କଥା ଜଣାପଡିଯିବ ।

ପକେଟ ଚେକ କରନ୍ତୁ :

ଯଦି ଆପଣଙ୍କ  ପ୍ରିୟ ସାଥି ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଜାଣିବା ପାଇଁ ଖଣ୍ଡେ କାଗଜ ମଧ୍ୟ ଯଥେଷ୍ଟ । ଯଦି ସେ କୁଆଡେ ଯାନ୍ତି ଓ କୌଠି କ୍ଷାନ୍ତି ତେବେ ବେଳେ ବେଳେ ଭୁଲରେ ବିଲ ନିଜ ପକେଟରେ ରଖିବେ । ଏହା ହୋଟେଲରେ ରହିବା, ଟ୍ରାଭେଲ କିମ୍ବା ଖାଇବାର ବିଲ ମଧ୍ୟ ହେଇପାରେ ।

ଏହି ୪ ଟି ଉପାୟରେ ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ସାଥି ଆପଣ ସହ ପ୍ରତାରଣା କରୁନାହାନ୍ତି ତ  ଏହି ୪ ଟି ଉପାୟରେ ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ସାଥି ଆପଣ ସହ ପ୍ରତାରଣା କରୁନାହାନ୍ତି ତ ?

ପଢନ୍ତୁ, ନିଜେ ପରୀକ୍ଷା କରି ଦେଖନ୍ତୁ, ହାତରେ ପିଆଜ ଘଷିବା ଦ୍ଵାରା କି ଫାଇଦା ମିଳିଥାଏ

Related posts

ଗରମ ଦିନେ କେଉଁ କାରଣରୁ ଓଜନ ବଢିଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ ? କେମିତି କରିବେ ଓଜନ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ

Krishna Kumar Manoj

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା, ଆଣ୍ଠୁ ଯନ୍ତ୍ରଣାର କାରଣ ଓ ସଠିକ ଖାଦ୍ୟ ଓ ସଠିକ କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧରେ

Krishna Kumar Manoj

ତ୍ୱଚାରେ ଚମକ ଆଣିବା ସହ ପେଟ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିଥାଏ “ଷ୍ଟ୍ରବେରି”, ଜାଣିରଖନ୍ତୁ ସବୁବେଳେ କେଉଁ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବାଦ୍ୱାରା ତ୍ୱଚାର ଚମକ ବଜାୟ ରହିଥାଏ

Krishna Kumar Manoj

3 comments

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More