SPORTS

ଚତୁର୍ଥ ଦିନିକିଆ : ରାଇଡୁଙ୍କ ଶତକ, ଭାରତ ୨୨୪ ରନରେ ଜିତିଲା

west

ଚତୁର୍ଥ ଦିନିକିଆରେ ଭାରତ ୨୨୪ ରନରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଏଥିସହ ୨-୧ରେ ସିରିଜ ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଛି। ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆ ଟାଇରେ ଶେଷ ହୋଇଥିଲା। ଏଠାରେ ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ଧାର୍ଯ୍ୟ ୩୭୮ ରନ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟର ପିଛା କରି ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ୩୬.୨ ଓଭରରେ ୧୫୩ ରନରେ ଅଲଆଉଟ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା। ରନ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଏକଦିବସୀୟରେ ଭାରତର ଏହା ତୃତୀୟ ବୃହତ୍‌ ବିଜୟ। ୨୦୦୭ରେ ପୋର୍ଟ ଅଫ୍‌ ସ୍ପେନ୍‌ଠାରେ ବର୍ମୁଡା ବିପକ୍ଷରେ ୨୫୭ ଏବଂ ୨୦୦୮ରେ କରାଚୀଠାରେ ହଂକଂ ବିପକ୍ଷରେ ୨୫୬ ରନର ବିଜୟ ଏହି ତାଲିକାର ଶୀର୍ଷ ଦୁଇସ୍ଥାନରେ ରହିଛି।

west

ଅପରପକ୍ଷରେ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ପାଇଁ ଏହା ଦ୍ୱିତୀୟ ସର୍ବବୃହତ୍‌ ପରାଜୟ। ୨୦୧୫ରେ ସିଡ୍‌ନୀଠାରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାଠାରୁ ୨୫୭ ରନରେ ପରାଜୟ ଦଳ ପାଇଁ ସର୍ବବୃହତ୍‌। ପୂର୍ବରୁ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଓ ଅମ୍ବାତି ରାୟୁଡୁଙ୍କ ଶତକ ବଳରେ ଘରୋଇ ଦଳ ୫ ୱିକେଟରେ ୩୭୭ ରନ୍ କରିଥିଲା । ରୋହିତ ଶର୍ମା ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ବିବେଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଭାରତ: ୩୭୭/୫, ୫୦ ଓଭର (ରୋହିତ ଶର୍ମା ୧୬୨, ଧବନ ୩୮, କୋହଲି ୧୬, ରାୟୁଡୁ ୧୦୦, ଧୋନି ୨୩, କେଦାର ଯାଦବ ଅପରାଜିତ ୧୬, ଜାଡେଜା ଅପରାଜିତ ୭ । ରୋକ୍ ୨/୭୪ ।)

ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ : ୧୫୩ ଅଲଆଉଟ୍, ୩୬.୨ ଓଭର (ହେମରାଜ ୧୪, ସାମୁଏଲ୍ସ ୧୮, ହେଟମେୟର ୧୩, ହୋଲଡର ଅପରାଜିତ ୫୪, ପଲ୍ ୧୯, । ଖଲିଲ ଅହମଦ ୫-୦-୧୩-୩, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ୮.୨-୦-୪୨-୩)

ପଢନ୍ତୁ; ମା’ ହେଲେ ଟେନିସ୍‌ କୁଇନ୍‌ ସାନିଆ ମିର୍ଜା

Related posts

୩ ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ: ରାହୁଲଙ୍କ ଶତକ ଫିକା

Ratnamani Moharana

ସନ୍‌ରାଇଜର୍ସକୁ ପରାସ୍ତ କରି ପୁଣି ଶୀର୍ଷରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ

Ratnamani Moharana

ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ଦଳରୁ ବାହାର କରାଯାଇଥିଲା : ସୁରେଶ ରୈନା

ENO Beuro

Leave a Comment