EnewsOdia.Com

ସୁନ୍ଦର ଓ ଘନ ଆଇବ୍ରୋ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ୫ ଟିପ୍ସ

ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯିବା ଲାଗି ମହିଳା ଓ ଯୁବତୀ ବିଭିନ୍ନ ଉପାୟ ଅବଲମ୍ବନ କରିଥାନ୍ତି। ଆଜିକାଲି ମୋଟା ଆଇବ୍ରୋ ଟ୍ରେଣ୍ଡ ଅଛି। ତେଣୁ ପତଳା ଆଇବ୍ରୋ ଥିବା ମହିଳା ଯେତେ ମେକଅପ୍‌ ନେଲେ ମଧ୍ୟ ଆଟ୍ରାକ୍ଟିଭ ଲାଗିନଥାନ୍ତି। ଏଥିଲାଗି ମହିଳାମାନେ ଆର୍ଟିଫିସିଆଲ ରୂପରେ ଏହାକୁ ମୋଟା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥାନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଘରୋଇ ଉପାୟରେ ବହୁ କମ୍‌ ଖର୍ଚ୍ଚରେ  ମଧ୍ୟ ପାଇପାରିବେ ସୁନ୍ଦର ମୋଟା ଆଇବ୍ରୋ।  ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ବିଷୟରେ

 

ଲେମ୍ବୁ ଓ ନଡ଼ିଆ

ଆପଣ ଲେମ୍ବୁ ଓ ନଡ଼ିଆ ତେଲର ସହାୟତରେ ଘନ ଓ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଆଇବ୍ରୋ ପାଇପାରିବେ। ଏଥିଲାଗି ଆପଣ ଏକ ଚାମଚ ନଡ଼ିଆ ତେଲରେ ୨ ଚାମଚ ଲେମ୍ବୁ ଚୋପାର ପାଉଡ଼ର ପକାଇ ଏକ ପେଷ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ। ଏହାକୁ ସବୁଦିନ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ଆଇବ୍ରୋରେ ଲଗାଇ ଦିଅନ୍ତୁ। ସକାଳେ ଉଠିବା ପରେ ପାଣିରେ ମୁହଁକୁ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ। ଏହାଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ଆଇବ୍ରୋ ବେଶ ଘନ ଓ ମୋଟା ହେବ।

ଅଲିଭ ଅଏଲ ଓ ଜୈତୁନ ତେଲ

ଆପଣ ମୋଟା, ଗହଳ ଆଇବ୍ରୋ ଚାହୁଁଥିଲେ ଏପରି ଶସ୍ତା ଓ ସହଜ ପ୍ରଣାଳୀ ଆପଣାନ୍ତୁ। ଘରେ ଥିବା ଜୈତୁନ ତେଲକୁ ରାତିରେ ଲଗାଇ ହାଲକା ଭାବେ  କିଛି ସମୟ  ଆଇବ୍ରୋକୁ ମସାଜ କରନ୍ତୁ।  ସକାଳେ ଉଠିବା ପରେ ଉଷୁମ ପାଣିରେ ମୁହଁକୁ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ। ଏହାକୁ ନିୟମିତ ଭାବେ  କଲେ ଆପଣ ଫାଇଦା ଅନୁଭବ କରି ପାରିବେ।

ଅଣ୍ଡା କେଶର

ଅଣ୍ଡା କେଶରରେ ସିଲେନିୟମ ଭରପୁର ମାତ୍ରାରେ ମହଜୁଦ ଥାଏ। ଏହାକୁ ନିୟମିତ ଲଗାଇଲେ ଆପଣଙ୍କ ଆଇବ୍ରୋ ଘନ ହୋଇଥାଏ। ଏହାକୁ ସପ୍ତାହରେ ୨ ଥର ବା ୩ ଥର ଆପଣଙ୍କ ଆଇବ୍ରୋରେ ଲଗାନ୍ତୁ। ଏବଂ ଫରକ ଅନୁଭବ କରନ୍ତୁ।

କଞ୍ଚା କ୍ଷୀର

କ୍ଷୀରରେ ପ୍ରୋଟିନର ବହୁତ ଭଲ ସ୍ରୋତ ଥାଏ। ଏହା ଅଇବ୍ରୋକୁ ମଧ୍ୟ ପୋଷଣ ଦେଇଥାଏ। ଏଥିଲାଗି ସବୁଦିନ ରାତିରେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ଆପଣ କଞ୍ଚା କ୍ଷୀରରେ କଟନ ବୁଡ଼ାଇ ଆଇବ୍ରୋ ଆଖପାଖରେ ଲଗାନ୍ତୁ।

ଏଲୋଭେରା

ଘନ ଆଇବ୍ରୋ ଲାଗି ଆପଣ ଏଲୋବେରା ଜେଲ ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଲଗାଇ ପାରିବେ। ଏଲୋବେରା ଆଇବ୍ରୋର କେଶକୁ ନ୍ୟୁଟ୍ରିସନ ଦେବା ସହ ଏହାକୁ ବଢାଇଥାଏ।  ଆପଣ ଏଲୋବେରା ଜେଲ୍‌ରେ ପ୍ରତିଦିନ ଆଇବ୍ରୋ ମସାଜ କରନ୍ତୁ ଆଉ ଫଳ ପାଆନ୍ତୁ।

 

ପଢନ୍ତୁ: ହେୟାର୍‌ ଡ୍ରାୟର୍‌ କେଶ ଶୁଖାଇବା ସହ କରିଥାଏ ଏହି ସବୁ କାମ

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

ଷ୍ଟ୍ରେସ୍‌ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାର କେତୋଟି ଉପାୟ

Ratnamani Maharana

ସଂପର୍କରେ ମଧୁରତା ଆଣେ ଦୂରତା, ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି

Ratnamani Maharana

ଶୀତରେ କେମିତି ସୁରକ୍ଷିତ ରହିବେ, ପଢ଼ନ୍ତୁ କିଛି ଟିପ୍ସ

Ratnamani Maharana

ତକିଆରେ ମୁଣ୍ଡ ନ ରଖି ଶୋଇଲେ ମିଳିବ ଅନେକ ଫାଇଦା

Ratnamani Maharana

ଶିଶୁଙ୍କୁ କାହିଁକି ଭଲ ଲାଗେ ଧୋ’ରେ ବାୟା ଧୋ’ ଗୀତ

Ratnamani Maharana

କ୍ୟାନ୍‌ସର ପାଇଁ ଯଥେଷ୍ଟ ଦୈନିକ ଗୋଟିଏ ପେଗ ରେଡ୍‌ ୱାଇନ୍‌

Ratnamani Maharana