ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ୫ ନୂଆ ଆଇଏଏସ୍‌ ଅଫିସର

ନୂଆ ଆଇଏଏସ୍‌ ଅଫିସର ପଠାଇଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର

ଓଡିଶା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ୫ଜଣ ନୂତନ ଆଇଏଏସ୍‌ ଅଫିସର ପଠାଇଛନ୍ତି । ୨୦୧୭ ବର୍ଷ ୟୁପିଏସ୍‌ସି ପରୀକ୍ଷାରେ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିବା ଏହି ଅଫିସରମାନେ ଓଡିଶାକୁ ଆସିବେ । ରାଜ୍ୟକୁ ଅତି କମ୍‌ରେ ୧୦ ଜଣ ନୂଆ ଆଇଏଏସ୍‌ ଅଫିସର ପଠାଇବାକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଚିଠି ଲେଖିଥିଲେ । ଏହି ମର୍ମରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏହାର ବିଚାର କରି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଆକାକ୍ଷାଂକୁ କିଛି ମାତ୍ରାରେ ପୂରଣ କରିଛନ୍ତି ।

କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ମାତ୍ର ୫ଜଣ ନୂତନ ଆଇଏସ୍‌ ପଠାଉଥିବା ନେଇ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଅବଗତ କରିଛନ୍ତି । ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଓଡିଶାର ଦୁଇଜଣ ଓ ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ବାହାର ରାଜ୍ୟର ଥିବା ଜଣାଯାଇଛି ।

ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଓଡିଶା ପାଇଁ ମୋଟ ୨୩୭ଟି ମଞ୍ଜୁରୀପ୍ରାପ୍ତ ଆଇଏଏସ୍‌ ପଦବୀ ରହିଛି । ଏଥିମଧ୍ୟରୁ ୧୬୫ଟିରେ ସିଧାସଳଖ ଆଇଏଏସ୍‌ ପାଇଥିବା ଅଧିକାରୀମାନେ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଥାନ୍ତି ଏବଂ ଅନ୍ୟ ପଦବୀ ଗୁଡିକ ପଦୋନ୍ନତି ଭିତ୍ତିରେ ପୂରଣ ହୋଇଥାଏ । ଏହି ୧୬୫ ପଦବୀ ମଧ୍ୟରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ୩୧ଟି ପଦବି ଖାଲି ପଡିଛି । ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଓଡିଶାକୁ ଅତି କମରେ ୧୦ଜଣ ନୂଆ ଆଇଏଏସ୍‌ ଅଫିସର ପଠାଇବାକୁ ରାଜ୍ୟ ପକ୍ଷରୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରାଯାଇଥିଲା ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ସହରାଞ୍ଚଳ ବସ୍ତିବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ପାଇଁ ‘ଜାଗା’ ଆରମ୍ଭ

ରାଜ୍ୟକୁ ଅତି କମ୍‌ରେ ୧୦ ଜଣ ନୂଆ ଆଇଏଏସ୍‌ ଅଫିସର ପଠାଇବାକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଚିଠି ଲେଖିଥିଲେ - 88%

88%

ଓଡିଶା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ୫ଜଣ ନୂତନ ଆଇଏଏସ୍‌ ଅଫିସର ପଠାଇଛନ୍ତି - 90%

90%
89%

Very Good!

ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ୫ ନୂଆ ଆଇଏଏସ୍‌ ଅଫିସର

ଓଡିଶା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ୫ଜଣ ନୂତନ ଆଇଏଏସ୍‌ ଅଫିସର ପଠାଇଛନ୍ତି । ୨୦୧୭ ବର୍ଷ ୟୁପିଏସ୍‌ସି ପରୀକ୍ଷାରେ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିବା ଏହି ଅଫିସରମାନେ ଓଡିଶାକୁ ଆସିବେ । ରାଜ୍ୟକୁ ଅତି କମ୍‌ରେ ୧୦ ଜଣ ନୂଆ ଆଇଏଏସ୍‌ ଅଫିସର ପଠାଇବାକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଚିଠି ଲେଖିଥିଲେ । ଏହି ମର୍ମରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏହାର ବିଚାର କରି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଆକାକ୍ଷାଂକୁ କିଛି ମାତ୍ରାରେ ପୂରଣ କରିଛନ୍ତି ।

No Votes Yet

You're not rated yet