LIFESTYLE

କର୍ମଜୀବୀ ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ୫ଟି ଟିପ୍ସ

କର୍ମଜୀବୀ ମହିଳାଙ୍କ ଜୀବନ ଦୈନନ୍ଦିନ ବେଶ୍ ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ । ଏମିତି କି ଘର କାମ ପରେ ଅଫିସ କାମ କରିବା ସହ ନିଜ ନିଜ ଦକ୍ଷତା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା, ସେମାନଙ୍କ ଲାଗି କୌଣସି ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜଠୁ କମ ନୁହେଁ । ତେବେ ଏଥିରେ ସଫଳ ହେବା ଲାଗି କେତୋଟି କଥା ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ।

ସର୍ବପ୍ରଥମେ ସମୟାନୁବର୍ତ୍ତିତା ପ୍ରତି ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଅନ୍ତୁ । ଘରକାମ ଆଳରେ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ବିଳମ୍ବରେ ପହଞ୍ଚିବା ଭଳି ବଦଭ୍ୟାସ ଥିଲେ ବଦଳାନ୍ତୁ । ନିଜ ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟ ଠିକ ସମୟରେ କରିବା ଲାଗି ଏକ ରୁଟିନ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ । ଦେଖିବେ କାର୍ଯ୍ୟ ସରଳ ହେବ ।କେଉଁ ସମୟରେ କେଉଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ ଆପଣ ଜାଣି ପାରିବେ ।

ନିଜ ଚାକିରିକୁ କେବଳ ଏକ ଟାଇମପାସର ମାଧ୍ୟମ ଭାବନ୍ତୁ ନାହିଁ କି ଚାକିରିକୁ ଛୋଟ ମନେ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । କାରଣ ମନରେ ଏପରି ନକରାତ୍ମକ ଭାବନା ରହିଲେ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ କମିବା ସହିତ  ଉନ୍ନତିର ବାଟ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯାଇ ନଥାଏ । ନିଜର ଶତ ପ୍ରତିଶତ ଦେଇ ସଫଳତାର ପାହାଚ ଚଢିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ ।ଦେଖିବେ ସଫଳତା ନିଶ୍ଚିନ୍ତ ପାଇବେ ।

ଘରକାମର ବ୍ୟସ୍ତତା ସହ ଅଫିସ ଯିବା ଲାଗି ତରତର ହୋଇ ନିଜକୁ ଅବହେଳା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । କାରଣ ଗେଟଅପ ଏବଂ ବଡିଲାଙ୍ଗୁଏଜ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱର ପରିଚୟ ଦେଇଥାଏ ।ସର୍ବଦା ନିଜ ପର୍ସନାଲ ଏବଂ ପ୍ରଫେଶନାଲ ଲାଇଫକୁ ଅଲଗା ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ । ଆପଣ ଉଭୟରେ ସଫଳ ହୋଇ ପାରିବେ  । ଯଦି କୌଣସି କାରଣରୁ ବିଫଳତା ମିଳେ ତେବେ ବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇ ଘରେ ରହିଯିବା ବଦଳରେ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ କରନ୍ତୁ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କର୍କଟ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାଗ୍ରସ୍ତ ରହିବା ଭଲ ନୁହଁ କାହିଁକି

Related posts

ହାତ ମୁଠା କରିବାର ଢଙ୍ଗ ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ଵର ପରିଚୟ କିପରି ଦିଏ ଜାଣନ୍ତୁ

ENO Beuro

ଚା’ ଛାଣି ସାରିବା ପରେ ପତିକୁ ଫିଙ୍ଗି ଦେଉଛନ୍ତି କି? ଏହି ପତିକୁ ଅନେକ କାମରେ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ ! ଜାଣନ୍ତୁ

ENO Beuro

ବିଳମ୍ବିତ ରାତ୍ରି ଯାଏଁ କାମ କରୁଛନ୍ତି କି? ତେବେ ପିଅନ୍ତୁ ଏହି ପାନୀୟ !

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More