LIFESTYLE

କର୍ମଜୀବୀ ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ୫ଟି ଟିପ୍ସ

କର୍ମଜୀବୀ ମହିଳାଙ୍କ ଜୀବନ ଦୈନନ୍ଦିନ ବେଶ୍ ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ । ଏମିତି କି ଘର କାମ ପରେ ଅଫିସ କାମ କରିବା ସହ ନିଜ ନିଜ ଦକ୍ଷତା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା, ସେମାନଙ୍କ ଲାଗି କୌଣସି ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜଠୁ କମ ନୁହେଁ । ତେବେ ଏଥିରେ ସଫଳ ହେବା ଲାଗି କେତୋଟି କଥା ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ।

ସର୍ବପ୍ରଥମେ ସମୟାନୁବର୍ତ୍ତିତା ପ୍ରତି ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଅନ୍ତୁ । ଘରକାମ ଆଳରେ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ବିଳମ୍ବରେ ପହଞ୍ଚିବା ଭଳି ବଦଭ୍ୟାସ ଥିଲେ ବଦଳାନ୍ତୁ । ନିଜ ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟ ଠିକ ସମୟରେ କରିବା ଲାଗି ଏକ ରୁଟିନ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ । ଦେଖିବେ କାର୍ଯ୍ୟ ସରଳ ହେବ ।କେଉଁ ସମୟରେ କେଉଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ ଆପଣ ଜାଣି ପାରିବେ ।

ନିଜ ଚାକିରିକୁ କେବଳ ଏକ ଟାଇମପାସର ମାଧ୍ୟମ ଭାବନ୍ତୁ ନାହିଁ କି ଚାକିରିକୁ ଛୋଟ ମନେ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । କାରଣ ମନରେ ଏପରି ନକରାତ୍ମକ ଭାବନା ରହିଲେ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ କମିବା ସହିତ  ଉନ୍ନତିର ବାଟ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯାଇ ନଥାଏ । ନିଜର ଶତ ପ୍ରତିଶତ ଦେଇ ସଫଳତାର ପାହାଚ ଚଢିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ ।ଦେଖିବେ ସଫଳତା ନିଶ୍ଚିନ୍ତ ପାଇବେ ।

ଘରକାମର ବ୍ୟସ୍ତତା ସହ ଅଫିସ ଯିବା ଲାଗି ତରତର ହୋଇ ନିଜକୁ ଅବହେଳା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । କାରଣ ଗେଟଅପ ଏବଂ ବଡିଲାଙ୍ଗୁଏଜ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱର ପରିଚୟ ଦେଇଥାଏ ।ସର୍ବଦା ନିଜ ପର୍ସନାଲ ଏବଂ ପ୍ରଫେଶନାଲ ଲାଇଫକୁ ଅଲଗା ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ । ଆପଣ ଉଭୟରେ ସଫଳ ହୋଇ ପାରିବେ  । ଯଦି କୌଣସି କାରଣରୁ ବିଫଳତା ମିଳେ ତେବେ ବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇ ଘରେ ରହିଯିବା ବଦଳରେ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ କରନ୍ତୁ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କର୍କଟ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାଗ୍ରସ୍ତ ରହିବା ଭଲ ନୁହଁ କାହିଁକି

Related posts

ଘରକାମରେ ସ୍ତ୍ରୀଲୋକମାନଙ୍କୁ ପୁରୁଷମାନେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ଉଚିତ, ଏହାଦ୍ୱାରା କ’ଣ ହୁଏ ଜାଣନ୍ତୁ

ENO Beuro

ପ୍ରତିଦିନ ଭୋଜନ ପରେ ଖାଇଲେ “ଗୁଡ” ମିଳିବ ଏହି ଲାଭ ! ଜାଣନ୍ତୁ ?

ENO Beuro

ଖରାଦିନେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି କି ? ଜାଣନ୍ତୁ କେମିତି ହେବେ ସଚେତନ

ENO Beuro

Leave a Comment