EnewsOdia.Com

ମେଡିକାଲ ବୁଲୁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଗୁହାରି ଶୁଣିବାକୁ ସମୟ ନାହିଁ ପାଣ୍ଡିୟାନଙ୍କୁ !

ଚର୍ଚ୍ଚାରେ 5T ସଚିବ ଭି.କାର୍ତ୍ତିକେୟନ ପାଣ୍ଡିଆନ୍ । ତାଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟକୁ କିଏ କଉଛି ଆକ୍ସନ ମୋଡ୍‌ ତ ଆଉ କିଏ କହୁଛି ଆକ୍ଟିଭ ମୋଡ୍‌ । 5T ସଚିବଙ୍କ କାମକୁ ନେଇ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି ଭିନ୍ନକଥା । ହେଲେ ବାସ୍ତବ ଚିତ୍ର କ’ଣ ତାର ଖୁଲାସା ହୋଇଛି ବଲାଙ୍ଗିରରେ । ମେଡିକାଲରେ ଥିବା ଅବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ନେଇ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଖୋଦ୍ 5T ସଚିବଙ୍କ ନିକଟରେ ଗୁହାରି କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଆଉ ସଚିବ ଶୁଣି ନଶୁଣିଲା ପରି ହେଉଛନ୍ତି । କିଛି କଥା କହିଦେଇ ଗାଡିର କାଚ ବନ୍ଦ କରିଦେଉଛନ୍ତି । ଏପରିକି ଗାଡି ଚଳାଇ ସେ ସ୍ଥାନ ଛାଡି ଯିବା ପାଇଁ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଉଥିବା ଦୃଶ୍ୟରୁ ଜଣାପଡୁଛି ।

ଏଠି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ ଓ ଲୋକଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ପାଇଁ ସରକାରୀ ଅର୍ଥରେ ଗୋଟିଏ ମେଡିକାଲରୁ ଅନ୍ୟ ମେଡିକାଲ ବୁଲୁଛନ୍ତି ଖୋଦ୍ 5T ସଚିବ । ହେଲେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କର ଗୁହାରି ଶୁଣାଉଥିବା ବେଳେ ଯେପରି ଢଙ୍ଗରେ ସଚିବ ଉତ୍ତର ଦେଲେ ଏହାକୁ ନେଇ ଏବେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ପ୍ରଶ୍ନ । ଲୋକଟି ଅଭିଯୋଗ କରୁଥିବା ବେଳେ ଗାଡିରେ ବସି ରହି ଶୁଣିଥୁଲେ ଖୋଦ୍ ପାଣ୍ଡିଆନ୍ । ଏଠି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ସାଧାରଣ ଲୋକ ଜଣଙ୍କ ଯେଉଁ ଅଭିଯୋଗ କରୁଥିଲେ ତାହା ସମାଧାନ କରିବେ ତ ସଚିବ ? ନା କେବଳ ଲୋକଦେଖାଣିଆ ଭାବେ ମେଡିକାଲରୁ ମେଡିକାଲ ବୁଲିବେ ଆଉ ଏହାକୁ ତାଙ୍କର ଗୁମାସ୍ତା ମାନେ ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର କରିବେ ? ତାହାକୁ ନେଇ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ପ୍ରଶ୍ନ ।

ପଢନ୍ତୁ: ବାତ୍ୟା ‘ବୁଲ୍‌ବୁଲ୍‌’ ଯୋଗୁଁ ଆସନ୍ତାକାଲି ଠାରୁ ଉପକୂଳ ଓଡ଼ିଶାରେ ବର୍ଷା ଆରମ୍ଭ

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

୭୭ ବର୍ଷରେ ପାଦ ଥାପିଲେ ବଲିଉଡ୍ ବିଗ୍ ବି

Ratnamani Maharana

ଏକ ବର୍ଷ ଭିତରେ କଟକ, ବଲାଙ୍ଗୀର ହେବ ୧୦୦% ଡିଜିଟାଲ୍

Ratnamani Maharana

ପଟିଆ ବିଗ୍ ବଜାରକୁ ସିଲ୍ କଲା ବିଏମ୍‌ସି

Ratnamani Maharana

କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ଡଙ୍ଗା ଭସାଇଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ

Ratnamani Maharana

ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପରଭେଜ ମୁସାରଫଙ୍କୁ ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡାଦେଶ

Ratnamani Maharana

ବିନା ହେଲ୍‌ମେଟ୍‌ରେ ବାଇକ୍‌ ଚଲାଇ ଚାଲାଣ ଭରିଲେ ବାବୁଶାନ

Ratnamani Maharana