29.1 C
Bhubaneswar
June 13, 2021
EnewsOdia.Com
ନ୍ୟୁଜ୍

ମେଡିକାଲ ବୁଲୁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଗୁହାରି ଶୁଣିବାକୁ ସମୟ ନାହିଁ ପାଣ୍ଡିୟାନଙ୍କୁ !

ଚର୍ଚ୍ଚାରେ 5T ସଚିବ ଭି.କାର୍ତ୍ତିକେୟନ ପାଣ୍ଡିଆନ୍ । ତାଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟକୁ କିଏ କଉଛି ଆକ୍ସନ ମୋଡ୍‌ ତ ଆଉ କିଏ କହୁଛି ଆକ୍ଟିଭ ମୋଡ୍‌ । 5T ସଚିବଙ୍କ କାମକୁ ନେଇ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି ଭିନ୍ନକଥା । ହେଲେ ବାସ୍ତବ ଚିତ୍ର କ’ଣ ତାର ଖୁଲାସା ହୋଇଛି ବଲାଙ୍ଗିରରେ । ମେଡିକାଲରେ ଥିବା ଅବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ନେଇ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଖୋଦ୍ 5T ସଚିବଙ୍କ ନିକଟରେ ଗୁହାରି କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଆଉ ସଚିବ ଶୁଣି ନଶୁଣିଲା ପରି ହେଉଛନ୍ତି । କିଛି କଥା କହିଦେଇ ଗାଡିର କାଚ ବନ୍ଦ କରିଦେଉଛନ୍ତି । ଏପରିକି ଗାଡି ଚଳାଇ ସେ ସ୍ଥାନ ଛାଡି ଯିବା ପାଇଁ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଉଥିବା ଦୃଶ୍ୟରୁ ଜଣାପଡୁଛି ।

ଏଠି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ ଓ ଲୋକଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ପାଇଁ ସରକାରୀ ଅର୍ଥରେ ଗୋଟିଏ ମେଡିକାଲରୁ ଅନ୍ୟ ମେଡିକାଲ ବୁଲୁଛନ୍ତି ଖୋଦ୍ 5T ସଚିବ । ହେଲେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କର ଗୁହାରି ଶୁଣାଉଥିବା ବେଳେ ଯେପରି ଢଙ୍ଗରେ ସଚିବ ଉତ୍ତର ଦେଲେ ଏହାକୁ ନେଇ ଏବେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ପ୍ରଶ୍ନ । ଲୋକଟି ଅଭିଯୋଗ କରୁଥିବା ବେଳେ ଗାଡିରେ ବସି ରହି ଶୁଣିଥୁଲେ ଖୋଦ୍ ପାଣ୍ଡିଆନ୍ । ଏଠି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ସାଧାରଣ ଲୋକ ଜଣଙ୍କ ଯେଉଁ ଅଭିଯୋଗ କରୁଥିଲେ ତାହା ସମାଧାନ କରିବେ ତ ସଚିବ ? ନା କେବଳ ଲୋକଦେଖାଣିଆ ଭାବେ ମେଡିକାଲରୁ ମେଡିକାଲ ବୁଲିବେ ଆଉ ଏହାକୁ ତାଙ୍କର ଗୁମାସ୍ତା ମାନେ ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର କରିବେ ? ତାହାକୁ ନେଇ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ପ୍ରଶ୍ନ ।

ପଢନ୍ତୁ: ବାତ୍ୟା ‘ବୁଲ୍‌ବୁଲ୍‌’ ଯୋଗୁଁ ଆସନ୍ତାକାଲି ଠାରୁ ଉପକୂଳ ଓଡ଼ିଶାରେ ବର୍ଷା ଆରମ୍ଭ

Related posts

ନିର୍ଭୟା ଦୋଷୀ ପବନ କୁମାରର ରାଜକ୍ଷମା ଆବେଦନକୁ ଖାରଜ କ‌ଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି କୋବିନ୍ଦ

Ratnamani Maharana

ବାତ୍ୟା ‘ସିଆରା’ର ତାଣ୍ଡବ

Ratnamani Maharana

ଓଡ଼ିଆ ଯୁବକଙ୍କୁ ବାହା ହେବେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଝିଲିକ୍‌, ନାଁକୁ ନେଇ ସସ୍‌ପେନ୍ସ

Ratnamani Maharana

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More