• Home
  • LIFESTYLE
  • ଏହି ଲୋକଙ୍କ ଆଗରେ ନିଜର ଗୁପ୍ତାକଥା କୁହନ୍ତୁ ନାହିଁ
LIFESTYLE

ଏହି ଲୋକଙ୍କ ଆଗରେ ନିଜର ଗୁପ୍ତାକଥା କୁହନ୍ତୁ ନାହିଁ

ଜୀବନରେ ଏପରି କିଛି ଗୁପ୍ତକଥା ରହିଥାଏ ଯାହା କିଛି ଲୋକଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଅସୁବିଧା ରେ ଆପଣ ପଡି ପାରନ୍ତି । ମହାଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ଏହି କଥା ର ଉଲ୍ଳେଖ ରହିଛି କି କେଉଁ କେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ସମୁଖରେ ନିଜର ଗୁପ୍ତକଥାକୁ ପ୍ରକାଶ କରିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ।

ନିଜର ଗୁପ୍ତାକଥା ପ୍ରକାଶ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ

ମୂର୍ଖ ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜ ଗୁପ୍ତ କଥା କହିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ  । କାରଣ ମୂର୍ଖ ଲୋକେ ଏହା ଜାଣି ପାରନ୍ତି ନାହିଁ କି ଗୁପ୍ତ କଥା କେଉଁଠାରେ ପ୍ରକାଶ କରିବା ଉଚିତ । କାରଣ ମୂର୍ଖ ଲୋକେ ନିଜ ଶତ୍ରୁ ସମୁଖରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଗୁପ୍ତ କଥା କହି ପାରନ୍ତି ।

ପିଲାଙ୍କୁ କେବେ ହେଲେ ଏହି କଥା ର ଜ୍ଞାନ ରହି ନ ଥାଏ କି କେଉଁ କଥା କେଉଁଠାରେ ଆଲୋଚନା କରିବା ଉଚିତ ଏବଂ କେଉଁଠି ଅନୁଚିତ । ତେଣୁ ପିଲାମାନେ ନିଜ ଘର ର ଗୁପ୍ତ କଥା କୁ ବାହାରେ କହିଦେଇପାରନ୍ତି ।

ଯଦି ଆପଣ ଇର୍ଷାପରାଯଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଙ୍କ ସହ ନିଜ ର ଗୁପ୍ତ କଥାକୁ ସେୟାର କରିଥାନ୍ତି ସେ ସେହି ଈର୍ଷାପରାୟଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଏହି ଗୁପ୍ତ କଥା ଆପଣଙ୍କର ଶତ୍ରୁ ସମୁଖରେ କହିପାରେ ।

ଏପରି ତ କିଛି ମହିଳାଙ୍କର ଚଂଚଳ ସ୍ଵଭାଵ ତାଙ୍କ ପେଟ ରେ କିଛି କଥା ରହିବାକୁ ଦିଏ ନାହିଁ । ଖାସ କରିକି ସଂମାନ ସହ ଜଡିତ କିଛି ବି କଥା ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବା ଉଚିତ ନୁହେ ।

ଅତ୍ୟଧିକ ଊତ୍ସହିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ମଧ୍ୟ ନିଜର କୌଣସି ଗୁପ୍ତ କଥା ଆଲୋଚନା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ  । ଏହା ଦ୍ୱାରା ସେ କେଉଁ ସମୟ ରେ ବି ଅତ୍ୟଧିକ ଊତ୍ସହିତ ସହ ଆପଣଙ୍କ ଗୁପ୍ତ କଥାକୁ ଅନ୍ୟ କାହା ସମୁଖରେ ପ୍ରକାଶ କରି ପାରନ୍ତି ।

ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ମାନେ ଖରାପ କାମରେ ଲିପ୍ତ ରହିଥାନ୍ତି ତାଙ୍କ ସହ ଭୁଲରେ ବି ନିଜ ର ଗୁପ୍ତ କଥା ଆଲୋଚନା କରିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ।

ଏହି ଲୋକଙ୍କ ଆଗରେ ନିଜର ଗୁପ୍ତାକଥା କୁହନ୍ତୁ ନାହିଁ Never share personal information 1
ପଢନ୍ତୁ ;

ସାଓମୀ ଓ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓର ଅଫର : ରେଡ୍‌ମି କିଣିଲେ ଜିଓର ୨୨୦୦ ଟଙ୍କାର କ୍ୟାସବ୍ୟାକ୍‌

Related posts

ଆପଣମାନେ ଜାଣନ୍ତି କି ବାଳାସନ ଦ୍ଵାରା କି ଫାଇଦା ମିଳେ?

Krishna Kumar Manoj

ଜାଣନ୍ତୁ କାଗେଜି ଲେମ୍ବୁର ଉପକାରୀ ଗୁଣ ବିଷୟରେ !

Krishna Kumar Manoj

ଆପଣ ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କୁ ଅଧିକ ସମୟ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ଦେଉଛନ୍ତି କି ?ଏହା ତାଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ହୋଇପାରେ, ଜାଣନ୍ତୁ କାରଣ

Krishna Kumar Manoj

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More