Entertainment

୬୫ତମ ଜାତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା : ଶ୍ରୀଦେବୀ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀ , ବିନୋଦ ଖାନାଙ୍କୁ ଦାଦା ସାହେବ ଫାଲକେ ସମ୍ମାନ

ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଓଡ଼ିଆ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ହେଲୋ ଆର୍ସି

୬୫ ତମ ଜାତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା ହୋଇଛି । ଅନ୍ୟ ଜୁରୀମାନଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ପ୍ୟାନେଲର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଶେଖର କପୁର ଏହା ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କୁ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀ ପୁରସ୍କାର ପାଇଁ ଚୟନ କରାଯାଇଛି । ଫିଲ୍ମ ମମ୍ ପାଇଁ ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କୁ ଏହି ପୁରସ୍କାର ମିଳିଛି । ଜୀବନବ୍ୟାପୀ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଅବଦାନ ପାଇଁ ବିନୋଦ ଖାନ୍ନାଙ୍କୁ ମିଳିଛି ଦାଦା ସାହେବ ଫାଲକେ ସମ୍ମାନ ।

ଶ୍ରେଷ୍ଠ ହିନ୍ଦୀ ଫିଲ୍ମ ହୋଇଛି ‘ନିଉଟନ’। ରାଜକୁମାର ରାଓଙ୍କ ଅଭିନୀତ ଏହି ଫିଲ୍ମର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ହେଉଛନ୍ତି ମନୀଷ ମୁନ୍ଦ୍ରା। ନକ୍ସଲ ପ୍ରବଣ ଅଞ୍ଚଳରେ ସ୍ୱଚ୍ଛତାର ସହ ନିର୍ବାଚନ କରିବାକୁ ଜଣେ ସଚ୍ଚୋଟ ଅଫିସରଙ୍କ କାହାଣୀ ଉପରେ ଫିଲ୍ମଟି ଆଧାରିତ । ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଆକ୍ସନ ସହ ‘ବାହୁବଲୀ-୨’କୁ ଏକାଧିକ ବିଭାଗରେ ପୁରସ୍କାର ମିଳିଛି। ଶ୍ରେଷ୍ଠ କୋରିଓଗ୍ରାଫି ଭାବେ ‘ଟଏଲେଟ୍ ଏକ ପ୍ରେମ କଥା’ର ଗୀତ ‘ଗୋରୀ ତୁ ଲଥ୍‌ ମାର୍’ ବିବେଚିତ ହୋଇଛି । ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସଙ୍ଗୀତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବେ ଏ ଆର ରେହମାନଙ୍କୁ ପୁରସ୍କାର ମିଳିଛି ।

‘ହ୍ୟାଲୋ ଆର୍ସି’ ହୋଇଛି ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଓଡିଆ ଫିଲ୍ମ । ଏହାର ନିର୍ମାତା ହେଉଛନ୍ତି ଅଜୟ ରାଉତରାୟ ଓ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସମ୍ବିତ ମହାନ୍ତି । ବେଷ୍ଟ କନ୍ନଡ ପିଲ୍ମ ଭାବେ ‘ହିବିତୁ ରାମକ୍କା’, ବେଷ୍ଟ ମରାଠୀ ଫିଲ୍ମ ଭାବେ ‘କଚ୍ଚା ଲିମ୍ବୁ’କୁ ପୁରସ୍କାର ମିଳିଛି । ଏହି ପୁରସ୍କାର ଆଗାମୀ ମେ ୩ରେ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ।

୬୫ତମ ଜାତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା : ଶ୍ରୀଦେବୀ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀ , ବିନୋଦ ଖାନାଙ୍କୁ ଦାଦା ସାହେବ ଫାଲକେ ସମ୍ମାନ award

ପଢନ୍ତୁ ;

କଠୁଆ ଗଣବଳାତ୍କାର : ୮ ବର୍ଷର ଶିଶୁକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟା ମାମଲା

Related posts

ଦିଶା ପଟ୍ଟାନି : ଟାଇଗର୍‌ କେବଳ ମୋର

ENO Beuro

ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କ ଚିତା ଭସ୍ମ ଭସାଇବା ପାଇଁ ରାମେଶ୍ୱରମ୍‌ ସମୁଦ୍ରକୂଳରେ ଉପସ୍ଥିତ ହେଲେ ବୋନି କପୁର ଏବଂ ତାଙ୍କର ଦୁଇ ଝିଅ

ENO Beuro

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଲା ଏହି ଯୋଡ଼ିଙ୍କ ବିବାହ ଫଟୋ! ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ଫୋଟୋ ପଛରେ ଥିବା ସତ୍ୟତା ସମ୍ପର୍କରେ

ENO Beuro

2 comments

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More