News

ସରିଫଙ୍କୁ ୭ ବର୍ଷ ଜେଲ ଦଣ୍ଡାଦେଶ 

nawaz_sharif

ଆଉ ଏକ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନଓ୍ଵାଜ ସରିଫଙ୍କୁ ଦୁର୍ନୀତି ନିବାରଣ କୋର୍ଟ ଗତକାଲି ୭ ବର୍ଷ ଜେଲଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ପାନାମା ପେପର୍ସ ମାମଲାରେ ତାଙ୍କୁ ଦୋଷମୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି । ଇସ୍ଲାମାବାଦର ଆକାଉଣ୍ଟିବିଲିଟି କୋର୍ଟ-୨ର ଜଜ୍‌ ମହମ୍ମଦ ଅର୍ସାଦ ମଲ୍ଲିକ ଏହି ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଶୁଣାଇଥିଲେ । ଅଲ-ଅଜିଜିଆ ଷ୍ଟିଲ ମିଲ୍ସ ଲାଞ୍ଚକାରବାର ମାମଲାରେ ସରିଫଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଯଥେଷ୍ଟ ପ୍ରମାଣ ଥିବା ଜଜ୍‌ ଅର୍ସାଦ କହିଛନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ ଆଉ ଏକ ମାମଲାରେ ତାଙ୍କୁ ୧୦ ବର୍ଷ ଦେଲ ଦଣ୍ଡ ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

nawaz_sharif

ଏବନଫିଲ୍ଡ ପ୍ରୋପଟିଜ ମାମଲା, ଫ୍ଲ୍ୟାଗସିଫ ଇନଭେଷ୍ଟମେଣ୍ଟ ମାମଲା ଓ ଅଲ-ଜଜିଜିଆ ମାମଲାର ଖୁଲାସା ୨୦୧୭ରେ ହୋଇଥିଲା । ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଏହି ମାମଲାଗୁଡିକର ଶୁଣାଣି ପାଇଁ ୬ ମାସର ସମୟସୀମା ଦେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ କ୍ରମାଗତ ଅପିଲ ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ମାମଲାରେ ରାୟ ଆସିଛି । ଏବନଫିଲ୍ଡ ପ୍ରୋପଟିଜ ମାମଲାରେ ନୱାଜ ସରିଫଙ୍କୁ ୧୧ ବର୍ଷ, ତାଙ୍କ ଝିଅ ମରିୟମ ସରିଫଙ୍କୁ ୮ ବର୍ଷ ଓ ଜ୍ବାଇଁ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ମହମ୍ମଦ ସଫଦରଙ୍କୁ ଏକ ବର୍ଷର ଜେଲ ଦଣ୍ଡ ମିଳିଥିଲା।

ପଢନ୍ତୁ; ନିଜେ ପରୀକ୍ଷା କରି ଦେଖନ୍ତୁ, ହାତରେ ପିଆଜ ଘଷିବା ଦ୍ଵାରା କି ଫାଇଦା ମିଳିଥାଏ

Related posts

ମାତ୍ର ୪୦ ଟଙ୍କା ପାଇଁ ସାଙ୍ଗକୁ ହତ୍ୟା କଲା ସାଙ୍ଗ

ENO Beuro

ଡେନିସ୍‍,ନାଦିଆଙ୍କୁ ଶାନ୍ତି ନୋବେଲ୍‍ ପୁରସ୍କାର

ENO Beuro

କଲାମ ଦ୍ୱୀପରୁ ଅଗ୍ନି-୨ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ରର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ

ENO Beuro

Leave a Comment