• Home
  • News
  • କାଶ୍ମୀର ଅଂଚଳର ଏକ ୯ ବର୍ଷର ବାଳକ ଆବିଷ୍କାର କଲେ କାଉଣ୍ଟିଂ ପେନ୍‌!
News

କାଶ୍ମୀର ଅଂଚଳର ଏକ ୯ ବର୍ଷର ବାଳକ ଆବିଷ୍କାର କଲେ କାଉଣ୍ଟିଂ ପେନ୍‌!

କାଉଣ୍ଟିଂ ପେନ୍‌ ଆବିଷ୍କାର କଲେ ଏହି ବାଳକ

ବାନ୍ଦିପୁରା ଜୁରେଜ ନିବାସୀ ମୁଜାଫର ଅହମ୍ମଦ ଖାଁ ଏକ କାଉଣ୍ଟିଂ ପେନ୍‌ ଆବିଷ୍କାର କରି ଇତିହାସ ରଚିଛନ୍ତି। ଏହି ୯ ବର୍ଷର ବାଳକ ନିଜ ବୁଦ୍ଧି ବଳରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚକିତ କରିବା ଭଳି କାମ କରିଛନ୍ତି। ବନ୍ଦିପୁରାର ଜୁରେଜର ବାସିନ୍ଦା ମୁଜାଫରର ଅହମଦ ଖାନ ଏକ କାଉଂଟିଙ୍ଗ ପେନ ଆବିଷ୍କାର କରିଛନ୍ତି। ଏହି ପେନରେ ଲେଖିବା ସମୟରେ ଜଣାଇ ଦେବ ଯେ ଆପଣ କେତେ ଶବ୍ଦ ଲେଖିଛନ୍ତି।

ଏହି ପେନର ତିଆରିରେ କେସିଙ୍ଗ ଲଗା ଯାଇଛି ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି। ଏହାର ପେନର ବିଶେଷତ ଏହା କି ଯେତେବେଳେ ଏହି ପେନରେ କେହି ଲେଖିବେ ତେବେ ଏହା ଆପେ ଆପେ କେତୋଟି ଶବ୍ଦ ଲେଖା ହୋଇଛି ଗଣି ହୋଇଯିବ।

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଏହି ପେନକୁ ମେସେଜ ଆଧାରରେ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରି ମୋବାଇଲରେ ମଧ୍ୟ କନେକ୍ଟ କରିପାରିବେ। ମୋବାଇଲରେ ଯୋଡିହେବା ପରେ ଶବ୍ଦର ସଂଖ୍ୟା ମୋବାଇଲ ସ୍କ୍ରିନ ଉପରେ ଦେଖାଯିବ। ନିକଟରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭବନରେ ଏନ୍‌ଆଇଏଫ୍‌ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ଇନୋଭେଶନ୍‌ ଆଣ୍ଡ ଏଣ୍ଟରପ୍ରିନ୍ୟୁରଶିପ୍‌ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟରେ ଏହି ପେନ୍‌କୁ ପ୍ରଦର୍ଶିତ କରାଯାଇଥିଲା।

କାଶ୍ମୀର ଅଂଚଳର ଏକ ୯ ବର୍ଷର ବାଳକ ଆବିଷ୍କାର କଲେ କାଉଣ୍ଟିଂ ପେନ୍‌! kashmir boys

ପଢନ୍ତୁ; ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି? ଶୋଇବା ବେଳେ ବାମ କଡ଼ ଲେଉଟାଇ ଶୋଇଲେ କଣ ଲାଭ ମିଳିଥାଏ? ଜାଣନ୍ତୁ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ

Related posts

ସବଡିଭିଜନ୍ ମାନ୍ୟତା ଦାବିରେ ୬ ଘଂଟିଆ ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ବନ୍ଦ ପାଳନ

Krishna Kumar Manoj

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ବିରେନ୍ଦ୍ର ସେହ୍ଵାଗ ଙ୍କ ନାମରେ ନାମିତ ହେବ ଫିରୋଜଶାହା କୋଟଲା ଷ୍ଟାଡିୟମର ଗେଟ

Krishna Kumar Manoj

ଝାରପଡା ଜେଲରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା:ଜେଲରେ ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More