EnewsOdia.Com

ଆକ୍ୱାରିୟମ୍‌ରେ କେତୋଟି ମାଛ ରଖିଲେ କଟିବ ବାସ୍ତୁଦୋଷ ?

ଘରେ ଆକ୍ୱାରିୟମ୍‌ ରଖିବା ଶୁଭ ବୋଲି କୁହାଯାଇଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ଏଥିରେ କେତୋଟି ମାଛ ରଖିବା ଶୁଭ? ଫେଙ୍ଗସୁଇ ଅନୁସାରେ ଆକ୍ୱାରିୟମ୍‌ରେ ୮ଟି ମାଛ ରଖିଲେ ଶୁଭଫଳ ମିଳିଥାଏ। ଏହାର କାରଣ ୮କୁ ଅନନ୍ତ ନମ୍ୱର ବୋଲି କୁହାଯାଇଥାଏ। ତେଣୁ ଆକ୍ୱାରିୟମ୍‌ରେ ୮ଟି ମାଛ ରଖିଲେ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନ ସୁଖ ସମୃଦ୍ଧିରେ ଭରି ଯାଇଥାଏ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ ରହିଛି।

୧) ଫେଙ୍ଗସୁଇ ଅନୁସାରେ ଆକ୍ୱାରିୟମ୍‌ରେ ‘କୋଇ’ ଫିସ୍‌ ରଖିବା ଶୁଭ। କିନ୍ତୁ ଏହି ମାଛ ଆକାରରେ ବଡ଼ ହୋଇଥିବାରୁ ଆକ୍ୱାରିୟମରେ ରଖିବା ସମ୍ଭବ ହୋଇନଥାଏ। ଏହା ସହିତ ଅଧିକାଂଶ ଘରେ ଆକ୍ୱାରିୟମର ଆକାର ମଧ୍ୟ ଛୋଟ ଥାଏ। ତେଣୁ ‘କୋଇ’ ଫିସ୍‌ ପରିବର୍ତ୍ତେ ଆପଣ ‘ଗୋଲଡ୍‌’ ଫିସ୍‌ ରଖିପାରିବେ। ଏହାଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଶାନ୍ତି ବିରାଜମାନ କରିଥାଏ  ।

୨) ଫେଙ୍ଗସୁଇରେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ମତ ରହିଛି ଯେ, ଆକ୍ୱାରିୟମ୍‌ରେ ‘ରେଡ୍‌ ସ୍ୱର୍ଡ’ ଓ ‘ବ୍ଲାକ୍‌ ମୋଲି ଫିସ୍‌’ ରଖିବା ଶୁଭ। ତେଣୁ ଯଦି ଏହି ମାଛ ରଖୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ଯେପରି ମାଛ ସଂଖ୍ୟା ୮ ହେବା ଉଚିତ୍‌।

୩) ଦୁଇଟି ଗୋଲ୍‌କୁ ନେଇ ଇଂରାଜୀରେ 8 ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଏହାର ଅର୍ଥ ଏହି ସଂଖ୍ୟାର ଆଦି ନାହିଁ କି ଅନ୍ତ ନାହିଁ। ଏହା ଯୋଗୁ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ସଫଳତା ମିଳିଥାଏ। ତେଣୁ ଯେବେ ବି ଆକ୍ୱାରିୟମରେ ମାଛ ରଖୁଛନ୍ତି, ୮ ସଂଖ୍ୟାରେ ରଖନ୍ତୁ। ଏହାଠୁ ଅଧିକ କିମ୍ବା କମ୍‌ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ।

ପଢନ୍ତୁ: ପରିବାରରେ ସର୍ବଦା ଖୁସି ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

ଅସଫଳ କାମକୁ ସଫଳ କରେ ରୋଷେଇ ଘରେ ଥିବା ଏହି ଜିନିଷ

Ratnamani Maharana

କାହିଁକି କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ଶେଷ ପାଞ୍ଚଦିନକୁ ପବିତ୍ର ପଞ୍ଚକ ଭାବେ ପାଳନ କରାଯାଏ ? ଜାଣନ୍ତୁ

Ratnamani Maharana

ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ବଦଳାଇଦେବ ରୋଷେଇ ଘର, ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି

Ratnamani Maharana

ଅଫିସ୍‌ରେ ସମସ୍ୟା ଲାଗିରହୁଥିଲେ ଆପଣାନ୍ତୁ କେତେକ ବାସ୍ତୁ ଟିପ୍ସ

Ratnamani Maharana

ଶନିବାର ଏହି ଦ୍ରବ୍ୟ କିଣିଲେ ଆସେ ର୍ଦୁଭାଗ୍ୟ

Ratnamani Maharana

ବୈବାହିକ ଜୀବନରେ ଫାଟ, ଜାଣନ୍ତୁ ବାସ୍ତୁ ଟିପ୍ସ ଆପଣାଇ କିପରି ଆଣିବେ ସୁଧାର

Ratnamani Maharana