VASTU

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କ ମୂର୍ତି ଘରେ ରଖିବା ଦ୍ଵାରା କ’ଣ ହୁଏ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କୁ ବିଘ୍ନ କର୍ତା କୁହାଯାଏ ଓ କିଛି ବି ଶୁଭ କାମ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରଥମେ ଗଣେଶଙ୍କୁ ପୂଜା କରାଯାଏ । ଏମିତି କି ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କ ସବୁ ରୂପକୁ ଶୁଭ ବୋଲି ମାନାଯାଏ କିନ୍ତୁ ଗଣେଶଙ୍କ ଏହି ୫ଟି ମୁର୍ତି ରଖିବା ଦ୍ଵାରା ବହୁତ ଶୁଭ ହୋଇ ଥାଏ । ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କ ମୁର୍ତି ଘରର ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ଵାରାରେ ରଖା ଯିବାର ପରମ୍ପରା ଅଛି । ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କ ମୁର୍ତି ଘରର ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ଵାରାରେ ରଖିବା ଦ୍ଵାରା ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିର ପ୍ରଭାବ ଘରେ ପଡି ଥାଏ ଓ ଘରେ ଖୁସି ଆସିଥାଏ ।ଧନ ପ୍ରାପ୍ତି ହୋଇଥାଏ ।

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ରବିବାର ଓ ପୌଷ୍ୟ ନଖେତ୍ରରେ ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କ ମୁର୍ତି ଘରକୁ ଆଣନ୍ତୁ ଓ ନିୟମିତ ପୂଜା କରନ୍ତୁ ।ଏମିତି କରିବା ଦ୍ଵାରା ଘରେ ଧନ ବୃଦ୍ଧି ହୁଏ ଓ ଘରକୁ ଖୁସି ଆସେ ବୋଲି ମାନା ଯାଏ ।ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ମହମରେ ତିଆରି ଗଣେଶଙ୍କ ମୂର୍ତି ଘରେ ରଖିବା ଦ୍ଵାରା ଘରେ ସୁଖ ଶାନ୍ତି ରହି ଥାଏ । ଏହି ମୂର୍ତିକୁ ପୂଜା କରିବା ଦ୍ଵାରା ଘରେ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିର ପ୍ରଭାବ ପଡେ ।

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ହଳଦୀରେ ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କ ମୂର୍ତି ତିଆରି କରନ୍ତୁ । ହଳଦୀରେ ତିଆରି ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କ ମୂର୍ତିକୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ବୋଲି ମାନା ଯାଏ । ଏହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କ ମନସ୍କାମନା ପୂରଣ ହେବ ଓ ଶୁଭ କାମ ଠିକରେ ହୋଇ ଥାଏ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ପେଟ ବଢିଯାଉଛି କି ? ପେଟ କମାଇବା ପାଇଁ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କିଛି ଟିପ୍ସ

Related posts

ଯାତ୍ରା ସମୟରେ କ’ଣ ଖାଇକି ଗଲେ ଯାତ୍ରା ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ

ENO Beuro

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ କେଉଁ ସବୁ ଜିନିଷ ଉଧାର ଆଣିବା ଅଶୁଭ ମାନାଯାଏ?

ENO Beuro

ସମ୍ପୂର୍ଣ ହନୁମାନ ଚାଳିଶାର ପଠନ କରିବା ଦ୍ଵାରା ଦୂର ହୋଇଯିବ ଆପଣଙ୍କର ଏହି ସବୁ ସମସ୍ୟା ! ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ENO Beuro

2 comments

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More