VASTU

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଅରଖ ଫୁଲର ମହତ୍ଵ ବିଷୟରେ ଜାଣନ୍ତୁ

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ସବୁ ଫୁଲର ମହତ୍ଵ ରହିଛି । ଯେମିତି କି ସେମିତି ସବୁ ଭଗବାନଙ୍କ ପ୍ରିୟ ଫୁଲ ମଧ୍ୟ ରହିଛି । ଯଦି ଭଗବାନଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରିୟ ଫୁଲ ସହିତ ପୂଜା କରିବା ତେବେ ଆମର ସମସ୍ତ ମନସ୍କାମନା ପୂରଣ ହୋଇଥାଏ । ତେବେ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ପ୍ରିୟ ଫୁଲ ଅରଖ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ଅରଖ ଫୁଲର ମହତ୍ୱ କ ‘ ଣ ରହିଛି ?

ଅରଖ ଫୁଲର ଉପକାରିତା :-

  • ପ୍ରତି ସୋମବାର ଦିନ ଯଦି ଅରଖ ଫୁଲକୁ ଶିବ ଲିଙ୍ଗ ଉପରେ ଚଢ଼ାଇବା ତେବେ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ବିଶେଷ କୃପା ଦୃଷ୍ଟି ପଡିଥାଏ ।
  • ଅରଖ ଫୁଲ ପରି ଅରଖ ଗଛ ମଧ୍ୟ ବେଶ୍ ଉପଯୋଗୀ । ଯଦି ଏହି ଅରଖ ଗଛକୁ ଘର ପାଖରେ ରଖିବା ତେବେ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଘରକୁ କୌଣସି ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ପ୍ରବେଶ କରି ପାରିବ ନାହିଁ ।
  • ଅରଖ ଗଛ ଭଗବାନ ମହାଦେବ ଓ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଉଭୟଙ୍କର ଅତି ପ୍ରିୟ । ଏହି ଅରଖ ଗଛକୁ ଘରେ ଲଗାଇବା ଦ୍ଵାରା ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପା ରହିଥାଏ ଓ ବିଶେଷ କରି ଧନର ଅଭାବ ଦେଖା ଦେଇ ନ ଥାଏ ।
  • ପ୍ରତି ସୋମବାର ଅରଖ ଫୁଲରେ ଭଗବାନଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଦ୍ଵାରା ସବୁ ଅସୁବିଧା ଆପଣଙ୍କ ଦୂର ହେବ । ସବୁ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆପଣ ସବୁ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇବେ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେମିତି ତିଆରି କରିବେ ଚିଙ୍ଗୁଡି କୋରମା ?

Related posts

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ଆଣନ୍ତୁ ଏହି ଗୋଟିଏ ଜିନିଷ

ENO Beuro

ରାହୁଙ୍କର କୋପରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି? ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ

ENO Beuro

କରନ୍ତୁ ଏହି ଏକାଦଶୀ ବ୍ରତ ,ମିଳିବ ଅନେକପ୍ରକାର ସୁଫଳ

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment