VASTU

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଅରଖ ଫୁଲର ମହତ୍ଵ ବିଷୟରେ ଜାଣନ୍ତୁ

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ସବୁ ଫୁଲର ମହତ୍ଵ ରହିଛି । ଯେମିତି କି ସେମିତି ସବୁ ଭଗବାନଙ୍କ ପ୍ରିୟ ଫୁଲ ମଧ୍ୟ ରହିଛି । ଯଦି ଭଗବାନଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରିୟ ଫୁଲ ସହିତ ପୂଜା କରିବା ତେବେ ଆମର ସମସ୍ତ ମନସ୍କାମନା ପୂରଣ ହୋଇଥାଏ । ତେବେ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ପ୍ରିୟ ଫୁଲ ଅରଖ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ଅରଖ ଫୁଲର ମହତ୍ୱ କ ‘ ଣ ରହିଛି ?

ଅରଖ ଫୁଲର ଉପକାରିତା :-

  • ପ୍ରତି ସୋମବାର ଦିନ ଯଦି ଅରଖ ଫୁଲକୁ ଶିବ ଲିଙ୍ଗ ଉପରେ ଚଢ଼ାଇବା ତେବେ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ବିଶେଷ କୃପା ଦୃଷ୍ଟି ପଡିଥାଏ ।
  • ଅରଖ ଫୁଲ ପରି ଅରଖ ଗଛ ମଧ୍ୟ ବେଶ୍ ଉପଯୋଗୀ । ଯଦି ଏହି ଅରଖ ଗଛକୁ ଘର ପାଖରେ ରଖିବା ତେବେ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଘରକୁ କୌଣସି ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ପ୍ରବେଶ କରି ପାରିବ ନାହିଁ ।
  • ଅରଖ ଗଛ ଭଗବାନ ମହାଦେବ ଓ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଉଭୟଙ୍କର ଅତି ପ୍ରିୟ । ଏହି ଅରଖ ଗଛକୁ ଘରେ ଲଗାଇବା ଦ୍ଵାରା ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପା ରହିଥାଏ ଓ ବିଶେଷ କରି ଧନର ଅଭାବ ଦେଖା ଦେଇ ନ ଥାଏ ।
  • ପ୍ରତି ସୋମବାର ଅରଖ ଫୁଲରେ ଭଗବାନଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଦ୍ଵାରା ସବୁ ଅସୁବିଧା ଆପଣଙ୍କ ଦୂର ହେବ । ସବୁ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆପଣ ସବୁ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇବେ ।

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଅରଖ ଫୁଲର ମହତ୍ଵ ବିଷୟରେ ଜାଣନ୍ତୁ Calotropic flower

ପଢନ୍ତୁ ;

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେମିତି ତିଆରି କରିବେ ଚିଙ୍ଗୁଡି କୋରମା ?

Related posts

ପ୍ରଚୁର ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର ପରେ ବି ଘରେ ଅଶାନ୍ତି ଲାଗିରହୁଛି? ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର କାରଣ

ENO Beuro

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଘରୁ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି କିପରି ଦୂର କରିବେ? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ସମ୍ପର୍କରେ କିଛି ଟିପ୍ସ

ENO Beuro

ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳୁ ‘ଓମ୍’ ଉଚ୍ଚାରଣ କଲେ କଣ ଲାଭ ମିଳିଥାଏ? ଜାଣନ୍ତୁ

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More