VASTU

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଭଗବାନଙ୍କୁ ଆଳତୀ କରିବା ବେଳେ ତାଳି କ’ଣ ପାଇଁ ବଜାଯାଏ ଜାଣନ୍ତୁ ?

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଟିପ୍ସ

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ଏମିତି ବହୁତ କଥା ଅଛି ଯାହା ଆମେ ଜାଣି ନ ଥିବା । ହିନ୍ଦୁଧର୍ମ ଅନୁଯାୟୀ ଭଗବାନଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ସମୟରେ ତାଳିମାରି ଅର୍ଚ୍ଚନା କରାଯାଇଥାଏ । ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଏହା ବହୁ ପୁରାତନ କାଳରୁ ପ୍ରଚଳିତ ହୋଇ ଆସୁଛି ।

ଭଗବାନଙ୍କ ସ୍ତୁତି, ଭକ୍ତି,ଆଳତି ଆଦି ଧର୍ମ କର୍ମ ବେଳେ ତାଳି ବଜା ଯାଇଥାଏ । ତାଳି ବଜାଇବା ଏକ ବ୍ୟାୟାମ । ଏହାଦ୍ୱାରା ଶରୀରର ମାଂସପେଶୀ ସକ୍ରିୟ ରହିଥାଏ । ଜୋର ଜୋରରେ ତାଳି ବଜାଇବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରରୁ ଝାଳ ନିର୍ଗତ ହୁଏ । ଏବଂ ପୂରା ଶରୀରରେ ଏକ ଉତ୍ତେଜନା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ । ଆମ ହାତରେ ଶରୀରର ଅନ୍ୟ ଅଙ୍ଗର ଶୀରା ପ୍ରଶୀରାର ପଏଣ୍ଟ ଥାଏ ।

ଯାହାକୁ ଆକ୍ୟୁପ୍ରେସର ପଏଣ୍ଟ କୁହାଯାଏ । ତାଳି ବଜାଇବା ଦ୍ୱାରା ଏହି ବିନ୍ଦୁରେ ଚାପ ପଡିଥାଏ ଏବଂ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଅଙ୍ଗରେ ରକ୍ତ ସଂଚାର ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥାଏ । ଅକ୍ୟୁପ୍ରେସର ପଦ୍ଧତିରେ ତାଳିବଜାଇବା ଖୁବ୍ ଲାଭକାରୀ ହୋଇଥାଏ । ଏହି କାରଣରୁ ତାଳି ବଜାଇବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଖୁବ୍ ଉପଯୋଗୀ ହୋଇଥାଏ ।

ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ତାଳି ବଜାଇବା ସ୍ୱାଭାବିକ । ମନ୍ଦିର ହେଉ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ପୂଜା ସ୍ଥଳ, ଯେଉଁଠି ଆଳତୀ ହୁଏ ସେଠି ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁମାନେ ତାଳି ବଜାଇବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ ।

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଭଗବାନଙ୍କୁ ଆଳତୀ କରିବା ବେଳେ ତାଳି କ’ଣ ପାଇଁ ବଜାଯାଏ ଜାଣନ୍ତୁ ? ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଭଗବାନଙ୍କୁ ଆଳତୀ କରିବା ବେଳେ ତାଳି କ’ଣ ପାଇଁ ବଜାଯାଏ ଜାଣନ୍ତୁ ? vastu

ପଢନ୍ତୁ ;

ଖରାଦିନେ ପ୍ରତିଦିନ ପିଅନ୍ତୁ ଲସି , ଦୂର ହେବ ଏହି ସବୁ ରୋଗ

Related posts

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ କାହାରିକୁ ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ ଉପହାରରେ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ

Krishna Kumar Manoj

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଦାନ କରିବା ଦ୍ଵାରା ଆମକୁ କି ଲାଭ ମିଳେ ଜାଣନ୍ତୁ?

Krishna Kumar Manoj

ଗୃହିଣୀ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବାସ୍ତୁବିତଙ୍କ କିଛି ଟିପ୍ସ

Krishna Kumar Manoj

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More