ବାସ୍ତଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଗାଈଙ୍କୁ ଖାଇବାକୁ ଦେଲେ କ’ଣ ଲାଭ ମିଳେ ଜାଣନ୍ତୁ ?

ଗାଈକୁ ରୁଟି ଖାଇବାକୁ ଦେଲେ କ’ଣ ଫାଇଦା ହୁଏ ଜାଣନ୍ତୁ

ହିନ୍ଦୁଧର୍ମ ଅନୁସାରେ ସବୁ ପଶୁ ପକ୍ଷୀଙ୍କୁ ଅନ୍ନ ଖାଇବାକୁ ଦେଲେ ପୁର୍ଣ୍ୟ ମିଳେ । ବାସ୍ତଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ  ପଶୁ ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଗାଈଙ୍କୁ ଖାଇବାକୁ ଡବା ଭଲ ବୋଲି କୁହାଯାଏ । କାରଣ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଗାଈ ଭିତରେ ତେତିଶ କୋଟି ଦେବତା ରୁହନ୍ତି । ତେବେ  ଜାଣନ୍ତୁ ଗାଈକୁ ରୁଟି ଖାଇବାକୁ ଦେବାର ମହତ୍ୱ କଣ ଅଛି ।

ନିୟମିତ ଆମେ ସ୍ନାନ ସାରି ଭଗବାନଙ୍କ ପାଖରେ ଭୋଗ ଲଗେଇ ଘରର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଖାଇବାକୁ ଦେଇଥାଉ। ଗାଈଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଅନେକ ପୁର୍ଣ୍ୟ ମିଳିଥାଏ ।

ରୁଟି ସହିତ ଗୁଡ ମିଶେଇ ଖାଇବକୁ ଦେଲେ ଗୋମାତା ଶାନ୍ତି ହୋଇଥାଏ । ମନେ ରଖିବେ ଗାଈ ବସି ଥିବା ସମୟରେ ଗୁଡା ଖୁଆଇବା ଦେବା ଉଚିତ । ବାସ୍ତଶାସ୍ତ୍ରରେ କୁହାଯାଇଛି କି ଗାଈଙ୍କ ସେବା ତେତିଶ କୋଟି ଦେବତାଙ୍କ ପୂଜା ସହିତ ସମାନ । କାରଣ ଗାଈକୁ ଗୋ ମାତା କୁହାଯାଏ ।

ବାସ୍ତଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଗାଈକୁ ରୁଟି ଖାଇବାକୁ ଦବା ଦ୍ଵାରା ଘରର ସବୁ ଅସୁବିଧା ଦୂର ହେବ । ଯଦି ଆପଣ ଅତ୍ୟଧିକ ଚିନ୍ତାରେ ଅଛନ୍ତି ତେବେ ଏହି ଉପାୟକୁ ଆପଣାନ୍ତୁ । ଏହି ଉପାୟ ଆପଣାନ୍ତୁ ଆପଣା ସଫଳତା ମଧ୍ୟ ପାଇବେ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା “ସୂର୍ଯ୍ୟ ନମସ୍କାର” ଶରୀରକୁ କିପରି ସୁସ୍ଥ ରଖେ ଓ ଏହାର ଉପକାରିତା

ରୁଟି ସହିତ ଗୁଡ ମିଶେଇ ଖାଇବକୁ ଦେଲେ ଗୋମାତା ଶାନ୍ତି ହୋଇଥାଏ । - 90%

90%

ବାସ୍ତଶାସ୍ତ୍ରରେ କୁହାଯାଇଛି କି ଗାଈଙ୍କ ସେବା ତେତିଶ କୋଟି ଦେବତାଙ୍କ ପୂଜା ସହିତ ସମାନ - 88%

88%
89%

Very Good!

ବାସ୍ତଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଗାଈଙ୍କୁ ଖାଇବାକୁ ଦେଲେ କ'ଣ ଲାଭ ମିଳେ ଜାଣନ୍ତୁ ?

ହିନ୍ଦୁଧର୍ମ ଅନୁସାରେ ସବୁ ପଶୁ ପକ୍ଷୀଙ୍କୁ ଅନ୍ନ ଖାଇବାକୁ ଦେଲେ ପୁର୍ଣ୍ୟ ମିଳେ । ବାସ୍ତଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ  ପଶୁ ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଗାଈଙ୍କୁ ଖାଇବାକୁ ଡବା ଭଲ ବୋଲି କୁହାଯାଏ । କାରଣ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଗାଈ ଭିତରେ ତେତିଶ କୋଟି ଦେବତା ରୁହନ୍ତି । ତେବେ  ଜାଣନ୍ତୁ ଗାଈକୁ ରୁଟି ଖାଇବାକୁ ଦେବାର ମହତ୍ୱ କଣ ଅଛି ।

No Votes Yet

You're not rated yet