VASTU

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଗଣେଶଙ୍କ ପୂଜା କଲେ , କ ‘ ଣ ଲାଭ ମିଳେ ଜାଣନ୍ତୁ ?

ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କୁ କେମିତି ପୂଜା କରିବେ

ଭଗବାନ ଗଣେଶ ହେଉଛନ୍ତି ଭଗବାନ ଶିବ ଓ ମାତା ପାର୍ବତୀଙ୍କ ପୁତ୍ର । କୌଣସି କାମ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ସର୍ବ ପ୍ରଥମେ ଆମେ ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କ ପୂଜା କରିଥାଉ । ଯଦି ଏହି ପୂଜା ଆମେ ଠିକ୍ ଭାବରେ କରିବା ତେବେ ଆମର ସବୁ କାର୍ଯ୍ୟ ସଫଳ ହେବ । ଯେମିତି ବୁଧବାର ଦିନ ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କ ବାର ହେଇ ଥିବାରୁ ଏହି ଦିନ ପୂଜା କଲେ ଗଣେଶ ପ୍ରସନ୍ନ ହୋଇଥାନ୍ତି ।

ସିନ୍ଦୂର ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କ ଅତି ପ୍ରିୟ ହୋଇଥାଏ ତେଣୁ ଗଣେଶଙ୍କୁ ସିନ୍ଦୂରର ଲେପ ଦେଇ ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ। ଏହା ସହିତ ଗୁଡ ଏବଂ ମହୁର ଭୋଗ ଦେବା ଭଲ ।

ପୂଜା ପାଠ ସରିଲା ପରେ ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କ ଏହି ଭୋଗକୁ ଗାଈଙ୍କୁ ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ଦେଖିବେ ଆପଣଙ୍କର ଦରିଦ୍ରତା ଦୂର ହେବ ।

ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କୁ ପ୍ରତିଦିନ ପୂଜା କରନ୍ତୁ ଦେଖିବେ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ସଦେବ ତାଙ୍କର ଆଶୀର୍ବାଦ ରହିବ । ଏହା ଦ୍ଵାରା ଜୀବନରେ ଆପଣ ବହୁତ ଉର୍ନତି କରିବେ ଓ ସଫଳତା ମଧ୍ୟ ପାଇବେ ।

ଗଣେଶଙ୍କ ପ୍ରିୟ ଭୋଗ ହେଲା ଲଡୁ । ତେବେ ପୂଜା କରିବା ପରେ ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କୁ ଲଡୁ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ । ଦେଖିବେ ଅପଣା ଧନ ଲାଭ ପାଇବେ । କେବେ ବି ଆପଣଙ୍କ ଅସୁବିଧାରେ ରହିବେନି ।

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଗଣେଶଙ୍କ ପୂଜା କଲେ , କ ‘ ଣ ଲାଭ ମିଳେ ଜାଣନ୍ତୁ ? ganes 1

ପଢନ୍ତୁ ;

କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ନୂଆ ନିୟମ : ପାସପୋର୍ଟ ଦିଅ , ଋଣ ନିଅ

Related posts

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ କେଉଁ ଦିଗରେ ରୋଷେଇ ଘର କଲେ ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ

Krishna Kumar Manoj

ଭଗବାନଙ୍କୁ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ ଏହି ଫୁଲ ,ନିଶ୍ଚିତ ପୂର୍ଣ ହେବ ଆପଣଙ୍କ ମନସ୍କାମନା

Krishna Kumar Manoj

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଘରେ ରଖନ୍ତୁ ଏହି ସାମଗ୍ରୀ,ଦୂର ହେବ ବାସ୍ତୁଦୋଷ

Krishna Kumar Manoj

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More