VASTU

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଘରର କେଉଁ ଦିଗରେ ଲାଫିଙ୍ଗ ବୁଦ୍ଧ ରଖିଲେ କ’ଣ ଲାଭ ମିଳେ ଜାଣନ୍ତୁ ?

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ରରେ ଲାଫିଙ୍ଗ୍‌ ବୁଦ୍ଧକୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ଓ ଧନ ସମୃଦ୍ଧିର ପ୍ରତୀକ ବୋଲି କୁହାଯାଇଥାଏ । ଘରେ ଏହି ଲାଫିଙ୍ଗ୍ ବୁଦ୍ଧକୁ ରଖିଲେ ଶୁଭ ବୋଲି ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ରଖିବାର ସ୍ଥାନ ସମ୍ପର୍କରେ  ଶାସ୍ତ୍ରରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି । ଲାଫିଙ୍ଗ୍ ବୁଦ୍ଧକୁ ରଖିବା ପାଇଁ ଦିଗ ପ୍ରତି ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ ।

ଲାଫିଙ୍ଗ ବୁଦ୍ଧକୁ କେଉଁ ସ୍ଥାନରେ ରଖିବେ ଜାଣନ୍ତୁ :-

  • ପୂର୍ବ ଦିଗକୁ ଭାଗ୍ୟ ଓ ସୌଭାଗ୍ୟର ପ୍ରତୀକ ବୋଲି କୁହାଯାଇଥାଏ । ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଲାଫିଙ୍ଗ ବୁଦ୍ଧଙ୍କୁ ଏହି ଦିଗରେ ମୁହଁ କରି ରଖିବା ଦ୍ଵାରା ଶାନ୍ତି ମିଳିଥାଏ । ଘରେ ସମସ୍ତେ ଖୁସିରେ ରହିବେ ।
  • ଯଦି ଆପଣ ନିଜ ପରିବାର  ମଧ୍ୟରେ  ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଯାହୁଁଛନ୍ତି ଲାଫିଙ୍ଗ୍ ବୁଦ୍ଧକୁ ଘରର ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ରଖନ୍ତୁ ।
  • ଚାକିରି କିମ୍ୱା ବ୍ୟବସାୟରେ ଉନ୍ନତି କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଲାଫିଙ୍ଗ୍ ବୁଦ୍ଧକୁ ଘରର ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ଦିଗରେ  ରଖନ୍ତୁ । ଏପରି କରିବା ଦ୍ୱାରା ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ବଢ଼ିଥାଏ ଓ ଘରେ ଖୁସିର ବାତାବରଣ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ ।
  • ଲାଫିଙ୍ଗ୍‌ ବୁଦ୍ଧକୁ  ଘର କିମ୍ୱା ଅଫିସ୍‌ରେ ଏପରି ଜାଗାରେ ରଖନ୍ତୁ  ସବୁବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ନଜର ସେଠାରେ ପଡୁଥିବ । ଯେପରି ଭାବରେ ଭଗବାନ ଗଣେଷଙ୍କ ମୁହଁ ଘରର ଦ୍ୱାର ଆଡେ ରଖିଲେ ଶୁଭ ବୋଲି ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥାଏ ।
  • ଘରର ମୁଖ୍ୟ କବାଟ ଆଡକୁ ଦେଖିବା ଭଳି ଲାଫିଙ୍ଗ ବୁଦ୍ଧ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ଧନ ସମୃଦ୍ଧିକୁ ଆକର୍ଷିତ କରିଥାଏ ବୋଲି ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥାଏ । ହେଲେ ଭୁଲ୍ ବଶତଃ ରୋଷେଇ ଘର କିମ୍ୱା ବାଥ୍‌ରୁମ୍‌ ଭିତରେ ଲାଫିଙ୍ଗ୍‌ ବୁଦ୍ଧକୁ ରଖିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ।

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଘରର କେଉଁ ଦିଗରେ ଲାଫିଙ୍ଗ ବୁଦ୍ଧ ରଖିଲେ କ’ଣ ଲାଭ ମିଳେ ଜାଣନ୍ତୁ ? LAUGHINH BUDHA

ପଢନ୍ତୁ ;

ଖରାଦିନେ ଘରେ କିପରି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ ବାଦାମ କୁଲ୍‌ଫି ଜାଣନ୍ତୁ ?

Related posts

ଶନିଙ୍କ କୋପ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଶନିବାର ଦିନ ଏହି ଜିନିଷ କିଣନ୍ତୁ ନାହିଁ?

ENO Beuro

ଦୀପାବଳିରେ ଘରକୁ ଆଣନ୍ତୁ ଏହି ୫ଟି ଜିନିଷ, ମିଳିବ ଶୁଭଫଳ

ENO Beuro

ଜାଣିରଖନ୍ତୁ ଯେଉଁ ପୁରୁଷ ମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଥାଏ ଏହି ଗୁଣ , ସେମାନେ ହୋଇଥାନ୍ତି ବହୁତ ଭାଗ୍ୟଶାଲୀ

ENO Beuro

4 comments

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More