• Home
  • ASTRO
  • VASTU
  • ଘରର ସୁଖ ସମୃଦ୍ଧି ବଢିବ ପାଇଁ ମହିଳାମାନେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ
VASTU

ଘରର ସୁଖ ସମୃଦ୍ଧି ବଢିବ ପାଇଁ ମହିଳାମାନେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ଟିପ୍ସ

ଘରର ସୁଖ ସମୃଦ୍ଧି ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ସାଧାରଣତଃ ମହିଳାମାନେ ସବୁବେଳେ ଯତ୍ନବାନ ହୋଇଥାନ୍ତି । ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ମହିଳାମାନେ ଘରର ଲକ୍ଷ୍ମୀ ହୋଇଥାନ୍ତି । ବିବାହ ପରେ ଯାହା ଘରେ ପାଦ ଦିଅନ୍ତି ସେହି ଘର ସହ ତା ଭାଗ୍ୟ ଯୋଡି ହୋଇଯାଇଥାଏ । ମାତ୍ର ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ କିଛି ଏଭଳି କାମ ରହିଛି ଯାହାକୁ ମହିଳାମାନେ ରାତ୍ରି କାଳରେ କରିବା ଆଦୌ ଉଚିତ ନୁହେଁ । ଯାହା ତାଙ୍କର ଭାଗ୍ୟ ବଦଳିବା ସହ ଘରର ସୁଖ ସମୃଦ୍ଧି ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥାଏ ।

ରାତିରେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ଘରେ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ଝାଡୁକୁ ଘରର ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ ଲୁଚାଇ ରଖି ଦିଅନ୍ତୁ ଏହା କରିବାଦ୍ୱାରା ଧନପ୍ରାପ୍ତି ହୋଇଥାଏ ।

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ସୂର୍ଯ୍ୟାସ୍ତ ପରେ ମହିଳମାନେ କାହା ଘରକୁ କ୍ଷୀର, ଲୁଣ, ତେଲ ଓ ପିଆଜ ଆଦି ଆଣିବାକୁ ଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ । ଏପରି କରିବାଦ୍ୱାରା ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ବାଧା ଆସିଥାଏ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ କଷ୍ଠର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ ।

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ରାତିରେ ରୋଷେଇ ଘରେ ଅଇଁଠା ବାସନ ରଖିବା ଆଦୌ ଉଚିତ ନୁହେଁ । ଏହାଦ୍ୱାରା ଘରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ବାସ କରିଥାନ୍ତି ଆଉ ଯାହାଦ୍ୱାରା ଘରେ ବୈଭବ, ସଂପନ୍ନତା ଓ ଶାନ୍ତି ଆସିଥାଏ । ମହିଳାମାନେ ସଂନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ମୁଣ୍ଡ ଧୋଇବା କିମ୍ବା କୁଣ୍ଡାଇବା ଅନୁଚିତ । ଏହା କରିବାଦ୍ୱାରା ତାଙ୍କର ଓ ପରିବାର ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ କ୍ଷତିକାରକ ହୋଇଥାଏ । ଏହା ଦ୍ଵାରା ଘରେ ଶାନ୍ତି ନ ଥାଏ ।

ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ,ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ସପ୍ତାହରେ ଥରେ ଘରର ସବୁ ରୁମରେ କିଛି ଧଳା ଲୁଣ ସହ କିଛି କଳା ଲୁଣ ମିଶାଇ ଚଟାଣ ଉପରେ ରଖି ଶୋଇବା ଉଚିତ ଏବଂ ପ୍ରାନ୍ତରୁ ଉଠି କାହା ମୁହଁ ନ ଚାହିଁ ଓ କାହା ସହ କଥା ନହୋଇ ଏହାକୁ ବାହାରେ ଫିଙ୍ଗିଦେବା ଉଚିତ । ଏହା କରିବାଦ୍ୱାରା ଘରୁ ନକରାତ୍ମକ ଛାୟା ସବୁଦିନ ପାଇଁ ଦୂର ହୋଇଯାଇଥାଏ ।
ଘରର ସୁଖ ସମୃଦ୍ଧି ବଢିବ ପାଇଁ ମହିଳାମାନେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ plate not wash 1
ପଢନ୍ତୁ ;

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସଚିବ ଭି.କେ.ପାଣ୍ଡିଆନଙ୍କ ଘର ଉପରକୁ ଢେଲାମାଡ଼, ପୋଲିସ ଓ ବିଜେପି କର୍ମୀ ମୁହାଁମୁହିଁ

Related posts

ଦୁଆର ବନ୍ଧରେ ସିନ୍ଦୁର ଓ ଚନ୍ଦନ ଲଗାଇବା ପଛରେ ଥିବା ରହସ୍ୟ ସମ୍ପର୍କରେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା!

Krishna Kumar Manoj

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କ ମୂର୍ତି ଘରେ ରଖିବା ଦ୍ଵାରା କ’ଣ ହୁଏ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

Krishna Kumar Manoj

ଗୀତାରେ ବର୍ଣ୍ଣନାନୁଯାୟୀ ଭକ୍ତ କିପରି ହେବା ଦରକାର ! ଜାଣନ୍ତୁ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ

Krishna Kumar Manoj

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More