ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଏହି କଥା ମାନିଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିନ୍ତ ମିଳିବ ସଫଳତା !

ନିଜ ଜୀବନରେ ସଫଳତା ପାଇବାକୁ ସମସ୍ତେ ଚେଷ୍ଟା କରିଥାନ୍ତି। ଜୀବନରେ ସଫଳତା ପାଇବା ପାଇଁ କେତୋଟି କଥା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଲେ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିନ୍ତ ଉନ୍ନତି କରିପାରିବେ। ଶାସ୍ତ୍ର ପୁରାଣ ହେଉବା ଗୁରୁଜନ ମାନଙ୍କ କଥା ହେଉ । ସେମାନେ କଣ କୁହନ୍ତି ଯେଉଁ କଥା ମାନିଲେ ଆମକୁ ସଫଳତା ମିଳିଥାଏ। ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଲେଖଥିବା କଥା ଏବଂ ଗୁରୁଜନ କଥାକୁ କେବେ ଅବମାନନା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ।

ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କଥାକୁ ଦୂରକୁ ରଖିଲେ ସଫଳତା ମିଳିଥାଏ-

  • ଅଳ୍ପ ଜ୍ଞାନ -କୈାଣସି କାମରେ ସଫଳତା ପାଇବା ଏତେ ସହଜ ନୁହେଁ । କାମରେ ସଫଳତା ପାଇବା ପାଇଁ ଗଭୀର ଜ୍ଞାନର ନିତ୍ୟାନ୍ତ ଆବଶ୍ୟକ । କିନ୍ତୁ ଅନେକ ବ୍ୟକ୍ତି ଅଳ୍ପ ଜ୍ଞାନ ନେଇ କାମ କରି ବିଫଳ ହୁଅନ୍ତି।
  • ମୋହ- ଅତ୍ୟଧିକ ମୋହ ରହିବା ଫଳରେ ବ୍ୟକ୍ତି ଭୁଲ ଠିକର ବିଚାର କରିପାରେ ନାହିଁ । ତେଣୁ ସଫଳ ହେବାକୁ ହେଲେ କୈାଣସି ଜିନିଷ ପ୍ରତି ମୋହ ଛାଡିବାକୁ ପଡିବ।
  • ଏକାଗ୍ରତାର ସହିତ କାମ କରିବା-ସବୁଠୁ ବଡ଼ କଥା କୈାଣସି କାମରେ ସଫଳତା ପାଇବାକୁ ହେଲେ ଆମକୁ ସେ କାମ ସ୍ଥିର ମନ ଓ ଏକାଗ୍ରତାର ସହିତ କରିବାକୁ ପଡିବ ତାହାଲେ ସେଇ କାମରେ ସଫଳତା ମିଳିବ।
  • ଅହଂକାର-ଅହଂ ଭାବନା ସବୁବେଳେ ମଣିଷକୁ ପଛକୁ ଟାଣି ନେଇଥାଏ । କାରଣ ଅହଂକାର ମଣିଷ ସ୍ୱଭାବରେ ରହିବା ଦ୍ୱାରା ମଣିଷ ନିଜକୁ ସବୁବେଳେ ଉଚ୍ଚ ଭାବିଥାଏ ଓ ଅନ୍ୟକୁ ତୁଚ୍ଛ ଭାବିଥାଏ । ଏହି କାରଣ ପାଇଁ ମଣିଷ ପଛକୁ ପଛକୁ ଚାଲି ଯାଇଥାଏ କିନ୍ତୁ ସେ ଜାଣି ପରେ ନାହିଁ।
  • କ୍ରୋଧ-ମନର ଇଚ୍ଛା ହେଉ କିମ୍ବା କୈାଣସି କାମ ପୁରାଣ ନହେଲେ ମଣିଷ ମନରେ କ୍ରୋଧ ଆସିଥାଏ । ଯିଏ ଏହି କ୍ରୋଧକୁ ଆୟତ କରିପାରେ ସେ ସଫଳତା ପାଏ କିନ୍ତୁ ଯିଏ ଆୟତ ନକରି ପାରେ ତାର ଜୀବନରେ ବହୁତ ବଡ କ୍ଷତି ହୁଏ।

ପଢନ୍ତୁ;

ଜାଣିରଖନ୍ତୁ କେଉଁ ପୁରୁଷକୁ ବିବାହ କରିବାଦ୍ଵାରା ଜୀବନରେ ସୁଖଶାନ୍ତି ଭଙ୍ଗ ହୋଇଥାଏ?

ଅହଂ ଭାବନା ସବୁବେଳେ ମଣିଷକୁ ପଛକୁ ଟାଣି ନେଇଥାଏ - 4.1

81%

କୈାଣସି କାମରେ ସଫଳତା ପାଇବା ଏତେ ସହଜ ନୁହେଁ । - 4.2

83%
4.1/5

Very Good!

ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଏହି କଥା ମାନିଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିନ୍ତ ମିଳିବ ସଫଳତା !

ନିଜ ଜୀବନରେ ସଫଳତା ପାଇବାକୁ ସମସ୍ତେ ଚେଷ୍ଟା କରିଥାନ୍ତି। ଜୀବନରେ ସଫଳତା ପାଇବା ପାଇଁ କେତୋଟି କଥା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଲେ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିନ୍ତ ଉନ୍ନତି କରିପାରିବେ। ଶାସ୍ତ୍ର ପୁରାଣ ହେଉବା ଗୁରୁଜନ ମାନଙ୍କ କଥା ହେଉ । ସେମାନେ କଣ କୁହନ୍ତି ଯେଉଁ କଥା ମାନିଲେ ଆମକୁ ସଫଳତା ମିଳିଥାଏ। ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଲେଖଥିବା କଥା ଏବଂ ଗୁରୁଜନ କଥାକୁ କେବେ ଅବମାନନା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ।

No Votes Yet

You're not rated yet