Loading...

ମାଧ୍ୟମିକ ପରୀକ୍ଷା ବେଳେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଶୌଚାଳୟ ମନା

ମାଧ୍ୟମିକ ପରୀକ୍ଷା ବେଳେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଶୌଚାଳୟ ମନା

ମାଧ୍ୟମିକ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭର ପ୍ରଥମ ୧ ଘଣ୍ଟା ୧୫ ମିନିଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଶୌଚାଳୟକୁ ଯାଇପାରିବେ ନାହିଁ । ହ୍ୱାଟ୍‌ସଆପରେ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ପ୍ରଘଟକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ବୋର୍ଡ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି ।

ମାଧ୍ୟମିକ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭର ପ୍ରଥମ ୧ ଘଣ୍ଟା ୧୫ ମିନିଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଶୌଚାଳୟକୁ ଯାଇପାରିବେ ନାହିଁ । ହ୍ୱାଟ୍‌ସଆପରେ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ପ୍ରଘଟକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ବୋର୍ଡ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି ।

ଏହି ମେଗା ପରୀକ୍ଷା ସୋମବାର ସକାଳ ୧୧ ଟା ୪୫ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ୧୨ଟାରୁ ଉତ୍ତର ଲେଖିବା ଆରମ୍ଭ ହେବ । ତୃତୀୟ ପରୀକ୍ଷା ଶେଷ ହେବ ଅପରାହ୍ନ ୧ ଟା ୧୫ ମିନିଟରେ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ କାହାକୁ ହଲ ଛାଡିବାକୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ । ପୂର୍ବରୁ ଶୌଚାଳୟ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି କାରଣରୁ ପରୀକ୍ଷା ହଲରୁ ବାହାରକୁ ଯିବାକୁ ଅନୁମତି ଥିଲା ୪୫ ମିନିଟ । କିନ୍ତୁ ପ୍ରତିବର୍ଷ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହେବାର ଏକ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା । ଯାହାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶାସନ ଚିନ୍ତାରେ ପଡ଼ିଥିଲା । ଏଭଳି ଘଟଣା ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ । ଅଭିଭାବକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ଚିନ୍ତା ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ ।

Ratnamani Maharana

Shakespeare, in the beautiful garden, among the party. Some of the hall: in fact she was ever to.