News

ପୁଣି ଥରିଲା ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ,ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ତୀବ୍ରତା ୫.୯

ଇଣ୍ଡୋନେସିଆରେ ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ହୋଇଥିବାଦେଖାଯାଇଥିବା ଭୂକମ୍ପ ଓ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ସୁନାମୀକୁ ଲୋକେ ଭୁଲି ପାରି ନଥିବା ବେଳେ ମଙ୍ଗଳବାର ପୁଣି ଥରେ ଦୀପର ଦେଶରେ ଭୂକମ୍ପ ଅନୁଭୂତ ହୋଇଛି । ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଭୂକମ୍ପର ତୀବ୍ରତା ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ୫.୯ ଥିଲା।

indo ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ ପୁଣି ଥରିଲା ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ,ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ତୀବ୍ରତା ୫.୯ indo

ଏକ ସର୍ଭେର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଇଣ୍ଡୋନେସିଆର ଦକ୍ଷିଣ ଉପକୂଳର ସୁମ୍ବା ଦୀପରେ ଏହି ଭୂକମ୍ପ ଅନୁଭୂତ ହୋଇଛି । ସୁମ୍ବାଠାରୁ ୪୦ କିଲୋମିଟର ଦୂର ତଥା ଭୂଭାଗର ୧୦ କିଲୋମିଟର ଗଭୀରରେ ଏହି ଭୂକମ୍ପ ଅନୁଭୂତ ହୋଇଛି । ତେବେ ସୁମ୍ବା ଦୀପରେ ପାଖାପାଖି ୭ ଲକ୍ଷ ୫୦ ହଜାର ଲୋକ ବସବାସ କରିଥାନ୍ତି । ଏହି ଭୂକମ୍ପରେ ଏତେ କିଛି କ୍ଷତି ହୋଇନଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ସୁମ୍ବା ସୁଲୱେସି ଦୀପ ଠାରୁ ୧୬୦୦ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଅବସ୍ଥିତ, ଯେଉଁଠାରେ ଶୁକ୍ରବାର ଦେଖାଯାଇଥିବା ସୁନାମୀରେ କେତେକ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ଇଣ୍ଡୋନେସିଆରେ ସୁନାମୀ ପୀଡ଼ିତ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଭାରତ ଦରଦୀ ହୃଦୟ ଦେଖାଇଛି । ଭାରତ ସରକାର ୩୦ ହଜାର ଲିଟର ପାନୀୟ ଜଳ (ବୋତଲ), ୧୫ ଶହ ଫଳ ରସ, ୫୦୦ ଲିଟର କ୍ଷୀର, ୭୦୦ କିଲୋ ବିସ୍କୁଟ ଓ ୨୦ଟି ଟେଷ୍ଟ ଭାରତୀୟ ଜଳସେନା ସାହାଯ୍ୟରେ ପଠାଇଛନ୍ତି।

ପଢନ୍ତୁ;‘ମହାତ୍ମା ସେତୁ’ଉଦଘାଟନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

Related posts

ଜାଣନ୍ତୁ ଅନଲାଇନରେ ଭୋଟର କାର୍ଡ କେମିତି ବାହାର କରିବେ

Krishna Kumar Manoj

‘ମାଇଁ ହାର୍ଟ ବିଟ ଫର ହକି’ର ଶୁଭାରମ୍ଭ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

Krishna Kumar Manoj

ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ଅଗରତାଲାରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ମହାକାଶ ଗବେଷଣା ପ୍ରଯୁକ୍ତ କେନ୍ଦ୍ର

Krishna Kumar Manoj

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More