• Home
  • Featured
  • କୌଣସି ବଡ କାମ କରିବାର ଥିଲେ ,ଧ୍ୟାନରେ ରଖନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ କଥା
Featured

କୌଣସି ବଡ କାମ କରିବାର ଥିଲେ ,ଧ୍ୟାନରେ ରଖନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ କଥା

କୌଣସି ବଡ କାମ କରିବା ଯାଉ ଥିଲେ ଶୁଭ ସଂକଳ୍ପ ନେଇ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ | ଏପରି କଲେ ସଫଳତାର ସମ୍ଭାବନା ବଢି ଯାଇଥାଏ |

ଏହି କାମରେ ଯୋଡି ହୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କର ମଙ୍ଗଳ କେମିତି ହବ, ସମାଜ କିମ୍ବା ଦେଶର ସେବା ତଥା ପରିବାରର ହିତ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବା ଶୁଭ ସଂକଳ୍ପ ଅଟେ | ବ୍ୟବସାୟିକ ଲୋକ ବଡ କାମ କରିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ ଏହି କଥାକୁ ମନେ ରଖିବେ କି ଲାଭ ସାଙ୍ଗରେ ଆମର ଲକ୍ଷ୍ୟଭି ପୂରଣ ହାଉଥିବ ।

ଯେବେ ନିଜ ଯୋଜନା ବହୁତ ଗଭୀରତା ସହିତ ବନାଇ ନିଜ ଜୀବନ ସହ ତାକୁ ଯୋଡ଼ିବାରେ ବହୁତ ଛୋଟ ଛୋଟ ଜିନିଷ ଦେଖା ଯାଉ ନଥିବା| ଆମକୁ ବୈଭବ, ସମ୍ପତି,ସଫଳତାରେ ଏକ ଅଲଗା ଜୀବନ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ |ଲଙ୍କା ପ୍ରବେଶ ସମୟରେ ଶ୍ରୀ ରାମଚନ୍ଦ୍ର ବାନରଗଣ ସହ ଚର୍ଚ୍ଚା କରିଥିଲେ, ଏହା ତାଙ୍କର ଶୁଭ ସଂକଳ୍ପ ଥିଲା।

ତୁଲସୀଦାସ ଲେଖିଛନ୍ତି – ‘କରିହଉ ୟହଁ ସଂମ୍ଭୁ ଥାପନା, ମୋରେ ହୃଦୟ ପରମ କଳପନା । ଅର୍ଥାତ – ମୁଁ ଏଠାରେ ଶିବଲିଙ୍ଗ ସ୍ଥାପନା କରିବି | ଏହା ମୋର ହୃଦୟର ମହାନ କଳ୍ପନା | ଶିବଲିଙ୍ଗ ମାନେ ସମସ୍ତଙ୍କ କଲ୍ୟାଣ | ଏଠାରେ ଶ୍ରୀରାମଚନ୍ଦ୍ର ଆମକୁ ବଡ କାମ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଶୁଭ ସଂକଳ୍ପ ନବାକୁ ଶିକ୍ଷା ଦଉଛନ୍ତି | ଆପଣ ସଫଳ ହବା ସାଙ୍ଗରେ ଅନ୍ୟର କଲ୍ୟାଣ ହେବ ।

ଆପଣ କଣ ପ୍ରାପ୍ତ କରିଛନ୍ତି ସବୁ ଦିନ ମନେ ରଖିଥିବେ ହେଲେ କଣ ହରାଇଛନ୍ତି ଭୁଲି ଯାଇ ଥିବେ | ଯଦି ଆପଣ ଶୁଭ ସଂକଳ୍ପ ନେଇ ଥିବେ, ସେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନ୍ୟର ମଙ୍ଗଳ ସାଥିରେ ବଡ଼ ଏବଂ ଭଲ କାମ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରେରିତ କରିଥାଏ | କୌଣସି କାମ ଜୀବନଠୁ ବଡ ନୁହଁ |

ପଢନ୍ତୁ ;

କ’ଣ ବିରୁଷ୍କା ଆଉଥରେ ବିବାହ କରିବେ ? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

Related posts

ଦୃଷ୍ଟିଶକ୍ତି ଜନିତ ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିବାକୁ, ଖାଦ୍ୟରେ ସାମିଲ କରନ୍ତୁ ଏହିସବୁ ଜିନିଷ

Krishna Kumar Manoj

ଅଚଳ ହୋଇଛି ଏୟାରସେଲ ନେଟଓ୍ଵର୍କ ! ଏହି ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦେଖାଦେଇଛି ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ

Krishna Kumar Manoj

ନୀତି ଦିନିଆ ସାଧାରଣ ରୋଗ ଥଣ୍ଡା, କାଶ ଏବଂ ଜ୍ଵର ର କିଛି ଘରୋଇ ଉପଚାର

Krishna Kumar Manoj

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More