LIFESTYLE

ମଦ ନିଶାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି? ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ସରଳ ଉପାୟ

alchol

ଜାଣିରଖନ୍ତୁ ମଦ ନିଶାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାର କିଛି ସରଳ ଉପାୟ

ଦହିରେ ତିଆରି ହୋଇଥିବା ଲସିକୁ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ମଦ ନିଶା ଛାଡିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ ହୋଇଥାଏ। ପଇଡ ପାଣି ଆମ ପାଇଁ ବହୁତ ଉପକାରୀ। ଏହା ଆମକୁ ଅନେକ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ। ପଇଡ ପାଣି ବହୁତ ଜଲଦି ମଦ ନିଶାକୁ ଛଡାଇ ଥାଏ।

ନିଶା ଛଡାଇବା ପାଇଁ ଆପଣ କମଳା ରସକୁ ମଧ୍ୟ ପିଇପାରିବେ। ଏଥିରେ ଥିବା ଭିଟାମିନ ସି ବାନ୍ତିକୁ ରୋକି ଥାଏ ଓ ନିଶା ମୁକ୍ତ କରିଥାଏ।

alchol

କଫି ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଆମକୁ ଫୁର୍ତ୍ତି ଲାଗିଥାଏ। ନିଶା ଛଡାଇବାକୁ ହେଲେ ଗୋଟେ କପ୍ ଗରମ କଫି ପିଅନ୍ତୁ। ଏକା ସମୟରେ କଫି ପିଇବା ଅପେକ୍ଷା ଟିକେ ଟିକେ ପିଅନ୍ତୁ । ଏପରି କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପେ ଆପେ ନିଶା କମିଥାଏ ଓ ମୁଣ୍ଡ ବିନ୍ଧା ମଧ୍ୟ କମିଥାଏ।

ମଦ ନିଶାରୁ ମୁକୁଳିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ କଦଳୀକୁ ଖାଆନ୍ତୁ । ଏଥିରେ ଥିବା ପୋଟାସିୟମ ଓ କାର୍ବୋହାଇଡ୍ରେଟ ଶରୀରକୁ ଡିହାଇଡ୍ରେଟ କରାଇଥାଏ ବା ମଦର ନିଶାକୁ ଛଡାଇ ଥାଏ। ନିଶା ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଅଦା ଚା ପିଅନ୍ତୁ। ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭ ଦାୟକ ଅଟେ। ଦିନକୁ ପ୍ରାୟ ୩ ରୁ ୪ ଥର ଅଦା ଚା ପିଅନ୍ତୁ।

ପଢନ୍ତୁ; ଗାଈ ଫସଲ ଖାଇଲା ବୋଲି ମହିଳାଙ୍କୁ ଗଛରେ ବାନ୍ଧି ପିଟିଲେ!

Related posts

ସକାଳୁ ଖାଲି ପେଟରେ ଖାଆନ୍ତୁ ଗୁଡ, ଦୂରହେବ ଅନେକ ଶାରୀରିକ ସମସ୍ୟା!

ENO Beuro

ଦିନକୁ ଦିନ ବଢୁଛି ଖରା ! ଜାଣିରଖନ୍ତୁ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହରୁ ନିଜକୁ କିପରି ସୁସ୍ଥ ରଖିବେ?

ENO Beuro

ସକାଳେ ଖାଆନ୍ତୁ ଡ୍ରାଏ ଫ୍ରୁଟସ୍‌,ମିଳିବ ଅନେକ ସୁଫଳ

ENO Beuro

Leave a Comment