LIFESTYLE

ମଦ ନିଶାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି? ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ସରଳ ଉପାୟ

ଜାଣିରଖନ୍ତୁ ମଦ ନିଶାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାର କିଛି ସରଳ ଉପାୟ

ଦହିରେ ତିଆରି ହୋଇଥିବା ଲସିକୁ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ମଦ ନିଶା ଛାଡିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ ହୋଇଥାଏ। ପଇଡ ପାଣି ଆମ ପାଇଁ ବହୁତ ଉପକାରୀ। ଏହା ଆମକୁ ଅନେକ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ। ପଇଡ ପାଣି ବହୁତ ଜଲଦି ମଦ ନିଶାକୁ ଛଡାଇ ଥାଏ।

ନିଶା ଛଡାଇବା ପାଇଁ ଆପଣ କମଳା ରସକୁ ମଧ୍ୟ ପିଇପାରିବେ। ଏଥିରେ ଥିବା ଭିଟାମିନ ସି ବାନ୍ତିକୁ ରୋକି ଥାଏ ଓ ନିଶା ମୁକ୍ତ କରିଥାଏ।

alchol

କଫି ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଆମକୁ ଫୁର୍ତ୍ତି ଲାଗିଥାଏ। ନିଶା ଛଡାଇବାକୁ ହେଲେ ଗୋଟେ କପ୍ ଗରମ କଫି ପିଅନ୍ତୁ। ଏକା ସମୟରେ କଫି ପିଇବା ଅପେକ୍ଷା ଟିକେ ଟିକେ ପିଅନ୍ତୁ । ଏପରି କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପେ ଆପେ ନିଶା କମିଥାଏ ଓ ମୁଣ୍ଡ ବିନ୍ଧା ମଧ୍ୟ କମିଥାଏ।

ମଦ ନିଶାରୁ ମୁକୁଳିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ କଦଳୀକୁ ଖାଆନ୍ତୁ । ଏଥିରେ ଥିବା ପୋଟାସିୟମ ଓ କାର୍ବୋହାଇଡ୍ରେଟ ଶରୀରକୁ ଡିହାଇଡ୍ରେଟ କରାଇଥାଏ ବା ମଦର ନିଶାକୁ ଛଡାଇ ଥାଏ। ନିଶା ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଅଦା ଚା ପିଅନ୍ତୁ। ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭ ଦାୟକ ଅଟେ। ଦିନକୁ ପ୍ରାୟ ୩ ରୁ ୪ ଥର ଅଦା ଚା ପିଅନ୍ତୁ।

ପଢନ୍ତୁ; ଗାଈ ଫସଲ ଖାଇଲା ବୋଲି ମହିଳାଙ୍କୁ ଗଛରେ ବାନ୍ଧି ପିଟିଲେ!

Related posts

ଗରୁଡ଼ ପୁରାଣ ଅନୁସାରେ ଆପଣଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଆପଣଙ୍କୁ ସତ କହୁଛି କି ମିଛ କହୁଛି କିପରି ଜାଣିବେ?

ENO Beuro

ଖାଲି ପେଟରେ ପାଣି ପିଇବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ କେତେ ଲାଭଦାୟକ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା!

ENO Beuro

ନିଜ ମନ ପସନ୍ଦ ଝିଅର ଫୋନନମ୍ବର ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି ? ତେବେ ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ ଟିପ୍ସ 

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More