Loading...

ବିଚ୍‌ରେ ମଦ ବ୍ୟାନ କଲା ଗୋଆ ସରକାର

ବିଚ୍‌ରେ ମଦ ବ୍ୟାନ କଲା ଗୋଆ ସରକାର

ଗୋଆ ସରକାର ୧୦ ଟି କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ନିଷିଦ୍ଧ କରିଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିରେ ଜଳ କ୍ରୀଡା ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ ରହିବ। ବେଆଇନ ଭାବେ ଚାଲିଥିବା ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଅନେକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଗୋଆ ସରକାର ସୋମବାର ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଜାରି କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଉଲ୍ଲଂଘନକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ପୋଲିସକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଗୋଆ ସରକାର ୧୦ ଟି କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ନିଷିଦ୍ଧ କରିଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିରେ ଜଳ କ୍ରୀଡା ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ ରହିବ। ବେଆଇନ ଭାବେ ଚାଲିଥିବା ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଅନେକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଗୋଆ ସରକାର ସୋମବାର ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଜାରି କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଉଲ୍ଲଂଘନକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ପୋଲିସକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଗୋଆ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ବିଭାଗ, ରାସ୍ତା କଡ଼ରେ ରାନ୍ଧିବା ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ଗନ୍ତବ୍ୟସ୍ଥଳକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରୁଥିବା ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ଟିକେଟ୍ ଏବଂ ପ୍ୟାକେଜ୍ ବିକ୍ରୟ ଭଳି କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ବିଭାଗ ୧୦ ଟି କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ନିଷିଦ୍ଧ କରିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଅଞ୍ଚଳ ମଧ୍ୟରେ ଅନୁମତିପ୍ରାପ୍ତ ତଥା ପରିଚାଳିତ ସ୍ଥାନ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ବୋଟିଂ / ୱାଟର ସ୍ପୋର୍ଟସ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପର କାର୍ଯ୍ୟ, ଘରୋଇ ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନେ ରାସ୍ତା କଡ଼ରେ ରାନ୍ଧିବା ଏବଂ କ୍ରୁଜ୍ ଡଙ୍ଗା ଟିକେଟ ବିକ୍ରୟ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଟିକେଟ୍ ବିକ୍ରିକୁ ନିଷିଦ୍ଧ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରାଧିକୃତ ଟିକେଟ୍ କାଉଣ୍ଟର ଏବଂ ଅଫିସ୍ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ସ୍ଥାନରେ ପର୍ଯ୍ୟଟନ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ରାଜ୍ୟ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ନିଖିଲ ଦେଶାଇଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଦସ୍ତଖତ ହୋଇଥିବା ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ଗୋଆ ପୋଲିସକୁ ଏହି ଆଦେଶରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ କ୍ଷମତା ଦିଆଯାଇଛି।

ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରଚଳିତ ବିଭିନ୍ନ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ତାଲିକା ଭୁକ୍ତ କରିବା ବେଳେ ବିଭାଗ କହିଛି ଯେ ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଗୋଆର ସୁନ୍ଦରତାକୁ ନଷ୍ଟ କରୁଛି। ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସ୍ଥାନଗୁଡିକର ପର୍ଯ୍ୟଟନ କ୍ଷମତାକୁ ନଷ୍ଟ କିମ୍ବା ଖରାପ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ଏପରି ଖରାପ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପାଇଁ। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ନିଷିଦ୍ଧ କରିବାବେଳେ ଦେଶାଇ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି, କମ୍ପାନୀ, ଆସୋସିଏସନ୍ କିମ୍ବା କୌଣସି ସଂସ୍ଥାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ତୁରନ୍ତ ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀରେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପ୍ରକ୍ରିୟା କିମ୍ବା କାର୍ଯ୍ୟ ନକରିବାକୁ। ଏମିତିକି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଠାରୁ ଉଚିତ୍ ଅନୁମତି ନ ନେଇ ଗୋଆ ବେଳାଭୂମିରେ ଅନଧିକୃତ ଯାନ ଚଳାଇବା ଏବଂ ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀରେ ଖୋଲା ଏବଂ ଗ୍ଲାସ୍ ବୋତଲ ଇତ୍ୟାଦିରେ ମଦ ସେବନ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ବାରଣ କରାଯାଇଛି।

Ratnamani Maharana

Shakespeare, in the beautiful garden, among the party. Some of the hall: in fact she was ever to.