EnewsOdia.Com

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବଙ୍ଗଳା ଭାଷା ଶିଖୁଛନ୍ତି ଅମିତ୍ ଶାହା

ଜନତାଙ୍କୁ ଖୁସି କରିପାରିଲେ ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ଦଳର ବିଜୟ। ଜନତାଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବାପାଇଁ କିଏ କେତେ ଉପାୟ ଅବଲମ୍ବନ କରିଥାଏ। ତେବେଜନତାଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବାପାଇଁ  ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ପ୍ରାୟସ ଏବେ ଚର୍ଚାରେ। ବଙ୍ଗଳା ଶିଖୁଛନ୍ତି ଅମିତ ଶାହା। ୨୦୨୧ରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଧ‌ାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଏବେଠୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରି ସାରିଲେଣି। ନିର୍ବାଚନକୁ ଆଖି ଆଗରେ ରଖି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ଜନତାଙ୍କୁ ଖୁସି କରାଇବା ପାଇଁ ସେ ଏବେ ବଙ୍ଗଳା ଭାଷା ଶିଖିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ପାଇଁ ସେ ଜଣେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନିଯୁକ୍ତି ଦେଇଥିବା ଜଣା ପଡ଼ିଛି। ତେବେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ସ୍ଲୋଗାନ ପରେ ସେ ଏଭଳି କରିବା ନେଇ ଚିନ୍ତା କରିଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି।

ସୂଚନା ମୁତାବକ, ଗତ କିଛି ଦିନ ତଳେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇ କହିଥିଲେ କି, ମା’, ମତି ଏବଂ ମନୁଷ (ମା’, ମାତୃଭୂମି ଏବଂ ଲୋକ)। ଏହା ସହ ବଙ୍ଗଳା ଭାଷାର ଗର୍ବ ଓ ସମ୍ମାନକୁ ନେଇ ସେ ନିଜ ଭାଷଣ ରଖିବା ସହ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କୁ ଜଣେ ବାହାର ଲୋକ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ମମତାଜୀଙ୍କ ଏଭଳି ଭାଷଣ ପରେ ବଙ୍ଗଳା ଭାଷାକୁ ସମ୍ମାନ ଜଣାଇ ସେ ଏହି ଭାଷା ଶିଖିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି।

ପଢନ୍ତୁ: ରେଳଷ୍ଟେସନରେ ଲାଗିବ ଫେସ୍ ଆଇଡେଣ୍ଟିଫିକେସନ୍ ସିଷ୍ଟମ

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନବୀସ

Ratnamani Maharana

ଦୁଇ ଦିନିଆ ଗସ୍ତ ଶେଷ କରି ଚେନ୍ନାଇରୁ କାଠମାଣ୍ଡୁ ଅଭିମୁଖେ ଜିନପିଙ୍ଗ

Ratnamani Maharana

୧୩ରୁ ବିଧାନସଭାର ଶୀତକାଳୀନ ଅଧିବେଶନ

Ratnamani Maharana

ମୋଦୀଙ୍କ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ରକ୍ଷାକରି ଭାରତ ଆସିପାରନ୍ତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ୍‌

Ratnamani Maharana

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଡିଲ ଫାଇନାଲ, ସରକାର ଗଢ଼ିବ ଶିବସେନା

Ratnamani Maharana

କ୍ଷେତରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦିଲ୍ଲୀ ପ୍ରଦୂଷଣକୁ ବଢ଼ାଉଥିବା ୨,୯୨୩ ଚାଷୀଙ୍କ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ପଞ୍ଜାବ ସରକାର

Ratnamani Maharana