ବିୟର ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରି ପାଇଁ କଟା ହେଲା ୧୦୦୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ମୂଲ୍ୟବାନ ଗଛ

ବିୟର ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରି ପାଇଁ ହଜାରେ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଗଛକୁ କାଟି ଦେଇଛି ପ୍ରଶାସନ । ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଳରାମପୁର ଗାଁ ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରୁ ବ୍ୟାପକ ଗଛ କଟାଯାଇଛି । ମଦ କମ୍ପାନୀ
Read more

ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ଲଢିବେ ଅପରାଜିତା !

ଭିଆରଏସକୁ ଅନୁମୋଦନ କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ଟୁଇଟ କରି କୃତଜ୍ଞ୍ନତା ଜଣାଇଲେ ଅପରାଜିତା ଭାରତୀୟ ପ୍ରାଶାସନିକ ସେବାରୁ ସ୍ୱେଚ୍ଛାକୃତ ଅବସର ନେଇ ରାଜନୀତି ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ଅପରାଜିତା ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ । ଆସନ୍ତା ନିର୍ବାଚନରେ ସେ ଭୁବନେଶ୍ୱର
Read more

ସିବିଆଇକୁ ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶ , ପ.ବଙ୍ଗ ମନା

କେନ୍ଦ୍ର ସହ ଉପୁଜିପାରେ ବିବାଦ ସିବିଆଇକୁ ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶ ମନା। ଏଣିକି ସରକାରୀ କାମରେ ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପାଇଁ ସିବିଆଇ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଅନୁମତି ନେବାକୁ ହେବ। କାରଣ ଏଥିପାଇଁ
Read more

ହାତରେ ସୂତ୍ର ବାନ୍ଧିବା ଦ୍ଵାରା ମିଳିଥାଏ ଏହି ସବୁ ଫାଇଦା ! ଜାଣନ୍ତୁ

ହିନ୍ଦୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ହାତରେ ସୂତ୍ର ବାନ୍ଧିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭଙ୍କର ହୋଇଥାଏ। ବିବାହ ବ୍ରତ ଭଳି କୌଣସି ମାଙ୍ଗଳିକ କାର୍ଯ୍ୟ କଲେ ଆମେ ପ୍ରଥମେ ହାତରେ ରକ୍ଷା ସୂତ୍ର ବାନ୍ଧିଥାଉ। ବିପଦ ସମୟରେ ଏହା
Read more

ଏକାମ୍ର କ୍ଷେତ୍ର ପୁରୁଣା ଭୁବନେଶ୍ୱର ପାଇବ ନୂଆ ରୂପ,ଦେବ ଆଇ ଲଭ୍ ଭୁବନେଶ୍ଵରର ପରିଚୟ

ହକି ବିଶ୍ୱକପକୁ ରହିଲା ଆଉ ମାତ୍ର ୯ ଦିନ । ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ମଧ୍ୟ ପାଖାପାଖି ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ଶୋଭା ପାଇବ ଏକାମ୍ର ପ୍ଲାଜା, ପୁରୁଣା ଭୁବନେଶ୍ବରର ଦ୍ବାରଦେଶରେ ନିର୍ମିତ ହେଉଛି
Read more

ସ୍କୁଲ୍ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ୧୨ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଆହତ

ନୋଏଡ଼ା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରଜନୀଗନ୍ଧା ଛକ ଅଣ୍ଡର୍‌ପାସ୍‌ ଠାରେ ଏକ ସ୍କୁଲ୍‌ ବସ୍‌ ଡିଭାଇଡର୍‌ରେ ଧକ୍କା ଖାଇବାକୁ ଅନ୍ୟୂନ ୧୨ ଜଣ ସ୍କୁଲ୍‌ ପିଲା ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ବସ୍‌ର ଡ୍ରାଇଭର ଏବଂ କଣ୍ଡକ୍ଟର୍‌ଙ୍କ ପରିସ୍ଥିତି ସଙ୍କଟଜନକ
Read more

ହାତୀ ପାଇଁ ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ବନ ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀ ମୁହାଁମୁହିଁ

ହାତୀ ପାଇଁ ହାତାହାତି । ବନ ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ପିଟିଲେ ଗାଁଲୋକେ । ଯାହାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ହାତୀମୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ବନକର୍ମଚାରୀ ହାତାହାତୀ ହୋଇଛନ୍ତି । ଲୋକଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ଫରେଷ୍ଟର ଉମାକାନ୍ତ ଜେନା
Read more