ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଘରେ କେଉଁ ରଙ୍ଗର ପରଦା ଲଗାଇଲେ କ’ଣ ହୁଏ ଜାଣନ୍ତୁ

ଘରର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆମେ ଘରେ ବିଭିନ୍ନ ରଙ୍ଗର ପରଦା ବ୍ୟବହାର କରିଥାଉ । ନିଜ ଘର ରଙ୍ଗ ସହିତ ଆମେ ପରଦା ରଙ୍ଗ ମ୍ୟାଚ କରି କିଣି ଥାଉ । ସମୟ ବ୍ୟବଧାନରେ ଏହି ପରଦା ଡିଜାଇନକୁ ଘରେ ବଦଳାଇ ଥାଉ । କିନ୍ତୁ ବେଳେ ବେଳେ ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଏହା ଠିକ ହୋଇ ନ ଥାଏ । ଜାଣନ୍ତୁ ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ କେଉଁ ଦିଗରେ କେଉଁ ରଙ୍ଗର ପରଦା ଲଗେଇବା ଉଚିତ ।

କେଉଁ ଦିଗରେ କେଉଁ ରଙ୍ଗର ପରଦା ଲଗେଇଲେ କ’ଣ ହୁଏ ଜାଣନ୍ତୁ

୧ – ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଘରର ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗରେ ଲାଲ ରଙ୍ଗର ପରଦା ଲଗାନ୍ତୁ । ଲାଲ ରଙ୍ଗର ପରଦା ଲଗାଇବା ଦ୍ୱାରା ପରିବାରରେ ସୁଖ ବଢିଥାଏ ।

୨ – ଘରର ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ନୀଳ ରଙ୍ଗର ପରଦା ଲଗାନ୍ତୁ । ଏହା ଦ୍ଵାରା ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ ହେବା ସହ ମାଆ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ରୁହନ୍ତି । ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପା ସଦେବ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ରହିବ ।

୩-  ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଉତ୍ତର ଦିଗରେ ନୀଳ ରଙ୍ଗର ପରଦା ଲଗାନ୍ତୁ ।  ଏହା ଦ୍ୱାରା ଘରର ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୁଏ । କେବେ ବି ଘରେ ଅସୁବିଧା ଲାଗି ରହେ ନାହିଁ ।

୪ – ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମ କୋଣରେ ସବୁଜ ଓ କଳା ରଙ୍ଗର ପରଦା ଲଗାଇବା ଉଚିତ । ଏହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟରେ କେବେ ବି ଅସୁବିଧା ହେବ ନାହିଁ । ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ଲାଲ ରଙ୍ଗର ପରଦା ମଧ୍ୟ ଆପଣ ଲଗାଇ ପାରିବେ ।

୫-  ଘରର ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ଧଳା କିମ୍ବା ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗର ପରଦା ଲଗାଇ ପାରିବେ । ଧଳା ରଙ୍ଗର ପରଦା ଲଗାଇବା ଦ୍ଵାରା ଘରେ ସମସ୍ତେ ଖୁସିରେ ରହିବେ ଓ ଘର ପରିବେଶ ଶାନ୍ତି ରହିବା ।


ପଢନ୍ତୁ ;

ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ପୁଅମାନେ ପ୍ରେମରେ ପଡ଼ିଲା ପରେ କ’ଣ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିଥାଏ ?

Related posts

ହାତରେ ସୂତ୍ର ବାନ୍ଧିବା ଦ୍ଵାରା ମିଳିଥାଏ ଏହି ସବୁ ଫାଇଦା ! ଜାଣନ୍ତୁ

ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଯାଉଛି କି? ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର କାରଣ କଣ ହୋଇପାରେ

ଘରେ ଭଗବାନଙ୍କର କେଉଁଭଳି ମୂର୍ତ୍ତି ରଖିଲେ ଶୁଭଫଳ ମିଳିଥାଏ? ଜାଣନ୍ତୁ