ପିଆଜ ପୁରୁଷମାନଙ୍କ ପାଇଁ କେତେ ଉପଯୋଗୀ ଜାଣନ୍ତୁ

ପିଆଜରେ ଅନେକ ଫାଇଦା ଅଛି । ବିଶେଷ କରି ପୁରୁଷମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବେସ ଉପଯୋଗୀ ପିଆଜ ।ପୁରୁଷମାନଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ । ପିଆଜ ଖାଇବାଦ୍ୱାରା ଆଣ୍ଠୁ ଗଣ୍ଠି ଭଳି ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ । ଏହି ସହିତ ଅନେକ ପ୍ରକାର ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗରୁ ମଧ୍ୟ ଶରୀରକୁ ସୁରକ୍ଷା ମିଳିଥାଏ  । ପିଆଜ ପିଆଜ ପୁରୁଷମାନଙ୍କ ପାଇଁ କେତେ ଉପଯୋଗୀ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ।

ପୁରୁଷମାନଙ୍କର କି ଫାଇଦା ମିଳିଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ :-

ଗୋଟିଏ ଚାମଚ ପିଆଜ ରସ, ଗୋଟିଏ ଚାମଚ ଅଦା ରସ ମିଶାଇ ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳ ଏବଂ ସଂନ୍ଧ୍ୟାରେ ପିଅନ୍ତୁ । ଏହାଦ୍ୱାରା ଥକାପଣ, ଦୁର୍ବଳତା ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସମସ୍ୟାମାନ ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇଥାଏ ।

ପିଆଜକୁ କାଟି ତାକୁ ଘିଅରେ ହାଲକା ଭାବେ ଜାରି ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ତାକୁ ମହୁ ସହିତ ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳୁ ଉଠି ଖାଲି ପେଟରେ ସେବନ କରନ୍ତୁ । ଶରୀରକୁ ଶକ୍ତି ମିଳିଥାଏ ।

ପ୍ରଥମେ ପିଆଜ ରସକୁ ପାଣିରେ ଫୁଟାଇ ଦିଅନ୍ତୁ ।  ଫୁଟି ସାରିବା ପରେ ଗୋଟିଏ ଗ୍ଲାସ୍ ରେ ଫୁଟା ପାଣି ସହ  ଦୁଇ ଚାମଚ ମହୁ ମିଶାଇ ତାକୁ ସେବନ କରନ୍ତୁ । ଏହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ହିତକର ହୋଇଥାଏ।

ଧଳା ପିଆଜ ରସରେ ଦୁଇ ଚାମଚ ମହୁ ମିଶାଇ ପିଇବାଦ୍ୱାରା ଦୁର୍ବଳତା ଦୂର ହୋଇଥିବା ସହ ଶରୀରକୁ ମଧ୍ୟ ଶକ୍ତି ମିଳିଥାଏ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ଓଡିଆ ପୁଅର କମାଲ : ‘ରାଇଜିଂ ଷ୍ଟାର୍‌’ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୦ରେ ଶଶାଙ୍କ ଶେଖର

Related posts

୧୦ ମିନିଟ କଠିନ ବ୍ୟାୟାମ ରେ ଶରୀରକୁ କି ଉପକାର ମିଳେ ନଜର ପକାନ୍ତୁ

ଧୂମ୍ରପାନ ଭଳି ମାରାତ୍ମକ କୁଅଭ୍ୟାସରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ କିଛି ଉପାୟ ଜାଣନ୍ତୁ

ଜଙ୍କଫୁଡ଼ ଖାଦ୍ୟ ଖାଉଛନ୍ତି କି? ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାଦ୍ଵାରା କି କି ଅସୁବିଧା ଉପୁଜେ