ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ବ୍ଲଡ ଗ୍ରୁପରୁ ଆପଣଙ୍କ ବେକ୍ତିତ୍ଵ

ବ୍ଲଡ ଗ୍ରୁପରୁ ଜାଣିବା ଆପଣଙ୍କ ବେକ୍ତିତ୍ଵ ବିଷୟରେ

ଆପଣଙ୍କ ବ୍ଲଡ୍ ଗ୍ରୁପ୍ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ବଭାବ ଓ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ଵ ବିଷୟରେ ଅନେକ ସୂଚନା ଦେଇଥାଏ ।  ଆପଣଙ୍କ ପସନ୍ଦ, ନାପସନ୍ଦ, କାମ ଓ ଜୀବନ ସହ ଯୋଡି ହୋଇଥିବା ସମସ୍ତ ବିଷୟରେ ତଥ୍ୟ ଦେଇପାରେ ଆପଣଙ୍କ ବ୍ଲଡ୍ ଗ୍ରୁପ୍ । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଜାପାନରେ ପୁଅ ଓ ଝିଅର ବ୍ଲଡ୍ ଗ୍ରୁପ୍ ଜରିଆରେ ଜୀବନ ସାଥୀ ଠିକ୍ କରାଯାଏ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଆପଣଙ୍କ ବ୍ଲଡ୍ ଗ୍ରୁପ୍ ଆପଣଙ୍କ ବିଷୟରେ କ’ଣ ସୂଚନା ଦେଉଛି ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ।

ଓ ବ୍ଲଡ ଗ୍ରୁପ୍ର ଲୋକମାନେ ସକରାତ୍ମକ ଓ ଆତ୍ମବିଶ୍ବସୀ ହୋଇଥାନ୍ତି । ନେତୃତ୍ଵ ନେବା ଭଳି ଗୁଣ ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅଧିକ ଥାଏ । ଏମାନେ ବହୁତ ପରିଶ୍ରମୀ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବାର ଇଚ୍ଛା ଏମାନଙ୍କ ମନରେ ଥାଏ । ଏମାନେ ଅନ୍ୟକୁ ଖୁସିରେ ରଖିଥାନ୍ତି ।

ଏ ବ୍ଲଡ ଗ୍ରୁପ୍ରର ଲୋକମାନେ ଜୀବନରେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଥାନ୍ତି ଏବଂ ଅନ୍ୟ ପାଇଁ ଆଦର୍ଶ ହୋଇ ଥାଆନ୍ତି । ଏହି ବ୍ଲଡ୍ ଗ୍ରୁପ୍ ଲୋକ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସାଥିରେ ନେଇ ଚାଲିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି । ଏମାନଙ୍କର ସ୍ବଭାବ  କୋମଳ, ସମ୍ବେଦନଶୀଳ, ଦାୟିତ୍ଵବାନ ଏବଂ ପ୍ରକୃତ ବନ୍ଧୁ ହୋଇ ଥାଆନ୍ତି । ଏହି ବ୍ଲଡ ଗ୍ରୁପ୍ ଲୋକଙ୍କ ବିଶେଷତ୍ଵ ହେଲା ଏମାନେ ନିଜଠୁଁ ଅଧିକ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତି। ଏହି କାରଣରୁ ସେମାନେ ଦୁଶ୍ଚିନ୍ତା ମଧ୍ୟରେ ରହିଥାନ୍ତି ।

ବି ବ୍ଳଡ ଗ୍ରୁପ୍ରର  ଲୋକମାନେ ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହ ମିଶି ଯାଆନ୍ତି ।ଏମାନେ ଟିକେ ସ୍ବାର୍ଥୀ ଅଟନ୍ତି । କାରଣ ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରିବାରେ ଅଧିକ ବିଶ୍ବାସ କରନ୍ତି ନାହିଁ । ଏହି ଗ୍ରୁପର ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ କରନ୍ତି । କାରଣ ନିଜ ପରିଶ୍ରମୀ ବଳରେ ଦୁନିଆର ସବୁ କିଛି ହାସଲ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି । ଏହା ସହ ଏମାନେ ଅଧିକ ଜିଦିଆ ହୋଇଥାନ୍ତି । ସହଜରେ କୌଣସି କଥାକୁ ମାନି ନ ଥାନ୍ତି ।

ଏବି ବ୍ଲଡ ଗ୍ରୁପ୍ରର  ଲୋକମାନେ ସାଧାରଣତଃ ଶାନ୍ତ ସ୍ବାଭାବର ହୋଇଥାନ୍ତି । ଏମାନେ ବହୁତ ଚାଲକ ଚତୁର ହୋଇଥାନ୍ତି । ଏହି ବ୍ଲଡ ଗ୍ରୁପର ଲୋକମାନେ ସହଜରେ କାହା ଉପରେ ଭରସା କରନ୍ତି ନାହିଁ । ଏମାନେ ଭଲ ଓ ସଚ୍ଚା ହୃଦୟରେ ମିତ୍ରତା କରିଥାନ୍ତି । ଏମାନଙ୍କ ମନ ସଫା ହୋଇଥାଏ ଓ ମନରେ ଯାହା ଥାଏ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ସେପରି ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ବିଜୟ ଗୋଖଲେ ଭାରତର ବୈଦେଶିକ ସଚିବ ଭାବେ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କଲେ

Related posts

ଆପଣଙ୍କ ଓଠ ଫାଟୁଛି କି ? ତେବେ ଜାଣିରଖନ୍ତୁ ଏହି ଘରୋଇ ଉପଚାର

ସକାଳୁ ଗରମ ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ଵାରା କଣ ଫାଇଦା ମିଳିଥାଏ? ଜାଣନ୍ତୁ

ଦହି ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ଵାରା କଣ ଲାଭ ମିଳିଥାଏ? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ସମ୍ପର୍କରେ