ASTRO

combining form with the meaning “pertaining to stars or celestial bodies, or to activities, as spaceflight, taking place outside the earth’s atmosphere,” used in the formation of compound words: astronautics; astrophotography.

ଘରେ କେଉଁ ମାଟି ପାତ୍ର ଓ ଦ୍ରବ୍ୟ ରଖିଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ମିଳିବ ଅପର ସୁଖଶାନ୍ତି ଜାଣନ୍ତୁ

ଘର ସଜେଇବା ପାଇଁ ହଉ କି ରୋଷେଇ ଘରେ ହଉ ଅନେକ ଲୋକ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ମାଟି ପାତ୍ର ଓ ଦ୍ରବ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି । ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ରରେ ମାଟିକୁ ବହୁତ ମହତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଥାଏ। ମାଟିକୁ
Read more

ଏହି ସବୁ ଲକ୍ଷଣରୁ ଜାଣନ୍ତୁ ଘରେ ବାସ୍ତୁଦୋଷ ଅଛି 

ଏମିତି କିଛି କାରଣ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି ଯେଉଁ କାରଣ କିମ୍ବା ଲକ୍ଷଣ କହେ ଘରେ ବାସ୍ତୁଦୋଷ ଅଛି ଯାହା କାରଣରୁ ଧନର ଅଭାବ ଦେଖାଯାଉଛି । ଯାହାକୁ ଆପଣ ଅଣଦେଖା କଲେ ଅସୁବିଧାରେ ପଡି
Read more

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତି ବେଶି ଅଳସୁଆ ହୋଇଥାନ୍ତି?

ଦୁନିଆରେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଵଭାବର ମଣିଷ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ। କିଛି ବ୍ୟକ୍ତି ପରିଶ୍ରମୀ ଥିବା ବେଳେ ଆଉ କିଛି ଅଳସୁଆ ହୋଇଥାନ୍ତି । ଏପରି ବ୍ୟକ୍ତି କିଛି କାମ କରିବାକୁ କହିଲେ କୁଣ୍ଠାବୋଧ କରନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ
Read more

ପୁରୁଷଙ୍କ ପାଦର ଗଢ଼ଣ ଅନୁଯାୟୀ ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ କେତେ ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ

ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଶାରୀରିକ ଗଢ଼ଣକୁ ନେଇ ଅନେକ କଥା କୁହାଯାଏ । ଶାସ୍ତ୍ରବିତ୍‌ଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ ପୁରୁଷମାନଙ୍କ ପାଦର ଗଢ଼ଣରୁ ତାଙ୍କ ସ୍ୱଭାବ ଓ ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ ଜାଣିବାକୁ ମିଳିଥାଏ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ପାଦର
Read more

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ମୁତାବକ ଜଳଉତ୍ସ ଘରର କେଉଁ ସ୍ଥାନରେ ରହିଲେ କିପରି ଫଳ ଦେଇଥାଏ

ଘର ବନେଇବାର ଯୋଜନା ମନକୁ ଆସିବା ମାତ୍ରେ ଜଲଉତ୍ସ କେଉଁଠି ରହିବ ତାର ଚିନ୍ତା ମଧ୍ୟ ଆପେ ଆପେ ଚାଲିଆସେ । କାରଣ ଜଳ ହିଁ ଜୀବନ । ଜଳଉତ୍ସ ବିନା ଘର ଅସମ୍ଭବ
Read more

ଆପଣଙ୍କ ବାହାଘର ଭାଙ୍ଗି ଯାଉଛି କି ?ଏହି ୭ଟି ଭୁଲ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଏହି ୭ଟି ଉପାୟ ଅବଲମ୍ବନ କରନ୍ତୁ ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଆମ ଜୀବନର ଗୋଟେ ଅଂଶ । ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଜ୍ଞାନ ଅନୁସାରେ ସକରାତ୍ମକ ଉର୍ଜା ରହିଲେ ଆପଣକ ପ୍ରଗତି ହେବ ଓ ଆପଣ ଖୁସି
Read more

କେଉଁ ରଙ୍ଗର ଗଣେଶ ମୂର୍ତି ପୂଜା କଲେ ଶୁଭ ମିଳିଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ?

କେଉଁ ରଙ୍ଗର ଗଣେଶ ମୂର୍ତି ପୂଜା କଲେ ଶୁଭ ମିଳେ ଜାଣନ୍ତୁ ଆମର ବିଶ୍ୱାସ ରହିଛି ଯଦି ଆମେ ଘରେ କିମ୍ବା ଅଫିସରେ ଗଣେଶ ମୂର୍ତ୍ତି ରଖି ପୂଜା କରିବା ତେବେ ଏହି ପୂଜା
Read more