Recipes & Food

ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ମେଥି କର୍ନ ପଲଉ! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ

ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ ୫୦୦ ଗ୍ରା . ଡେରାଡୁନ ବାସୁମତୀ ଚାଉଳ, ୨ ବିଡା ମେଥି ଶାଗ, ଅଧା କପ୍ ମକା ଦାନା, ୨ ଟି ବଡ ପିଆଜ, ୨/୩ଟି ଗୁଜୁରାତି, ୫/୬ଟି ଲବଙ୍ଗ, ୧
Read more

ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ମସରୁମ ଫ୍ରଇଡ ରାଇସ !

ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ :- ଭାତ- ୨ କପ୍,କଟା ହୋଇଥିବା ଛତୁ- ୧ କପ୍,ପିଆଜ ଷଣ୍ଢାର ଧଳା ଅଂଶ- ଅଧା କପ୍,ପିଆଜ ଷଣ୍ଢାର ସବୁଜ ଅଂଶ- ଅଧା କପ୍,ବିନ୍ସ- ଅଧା କପ୍,ଶିମଲା ମିର୍ଚ- ଅଧା କପ୍,ସୋୟା
Read more

ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ମାଟିହାଣ୍ଡି କଙ୍କଡ଼ା!ଜାଣିରଖନ୍ତୁ ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ

ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ କଙ୍କଡ଼ା, ତେଲ, ଧଣିଆ ଗୁଣ୍ଡ, କଟା ପିଆଜ, ପିଆଜ ବଟା, ଅଦା ରସୁଣ ବଟା,ହଳଦୀ ଗୁଣ୍ଡ, ଲଙ୍କା ଗୁଣ୍ଡ, ଜିରା ଗୁଣ୍ଡ,  ଟମାଟୋ ବଟା ବା ପେଷ୍ଟ୍, ଗରମ ମସଲା, ତେଜପତ୍ର,
Read more

ଜାଣନ୍ତୁ ଘରେ କିପରି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ ଚିଲି ଚିକେନ୍ ?

ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ :- ଚିକେନ୍ ପିସ୍ -୫୦୦ ଗ୍ରାମ୍ , ବଡ଼ ପିଆଜ (ସରୁ ଲମ୍ବା କଟା), କ୍ୟାପସିକମ୍ – ୨ଟି (ସରୁ ଲମ୍ବା କଟା), କଞ୍ଚାଲଙ୍କା , ସୋୟା ସସ୍ -୨ ଚାମଚ, ଟମାଟୋ
Read more

କେମିତି ତିଆରି କରିବେ ଅଣ୍ତାରୁ ପନିର ତରକାରୀ ଜାଣନ୍ତୁ ?

ଅଣ୍ତା ଏକ ପୁଷ୍ଟିସାର ଖାଦ୍ୟ । ସାଧାରଣତଃ ଏହାକୁ ଆମେ ବ୍ରେକ୍‌ଫାଷ୍ଟ୍, ଲଞ୍ଚ୍ କିମ୍ବା ଡିନରରେ ଖାଇଥାଉ ।  ଆଉ ସେ ସବୁ ଆମର ପାରମ୍ପରିକ ଶୈଳୀରେ ତିଆରି ହୋଇଥାଏ ।  କିନ୍ତୁ ଆମେ
Read more

ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ସ୍ଵାଦିଷ୍ଠ କାଶ୍ମୀରି ଚିକେନ୍‌ ପଲଉ

ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ ଚାଉଳ, ଚିକେନ୍, ଜିରା, ଡାଲଚିନି, ଗୁଜୁରାତି, ଗୋଲମରିଚ ଗୁଣ୍ଡ, କଟା ଆଦା-ରସୁଣ, କିସ୍‌ମିସ୍, କଟା ପିଆଜ, କଟା କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା, ଧଣିଆ ଗୁଣ୍ଡ, ଲୁଣ, ଲଙ୍କା ଗୁଣ୍ଡ,ଦହି ଓ ଘିଅ। ପ୍ରସ୍ତୁତି
Read more

ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ଗରମ ଗରମ ପନିର ମଞ୍ଚୁରିଆନ୍! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ

ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ ପନିର- ୨୫୦ ଗ୍ରାମ୍, ପିଆଜ- ୨ଟା ବଡ,ବଡ ଟମାଟୋ- ୧ଟା, ଗରମ ମସଲା ଗୁଣ୍ଡ- ଅଧ ଚାମଚ, ଚୂନାକଟା କଞ୍ଚାଲଙ୍କା- ୨ରୁ ୩ଟା, ଲୁଣ- ସ୍ୱାଦ ଅନୁସାରେ, ରିଫାଇନ ତେଲ- ଦରକାର
Read more