ବ୍ରସ , ପାନିଆ ଓ ଟାୱେଲ ଏସବୁ ଜିନିଷ କେତେଦିନ ବ୍ୟବହାର କରିବେ, ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ବହୁତ ସମୟରେ ଆମେ ବ୍ରସ , ପାନିଆ ଓ ଟାୱେଲ ବ୍ୟବହାର କରିବା ସମୟରେ ତା’ର ଅବଧି ବିଷୟରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇନଥାଉ । ଆମେ ଏସବୁ ବସ୍ତୁ ସେତେଦିନ ବ୍ୟବହାର କରୁ ଯେତେ ଦିନ ଯାଏଁ ଏହା ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ନଷ୍ଟ ନ ହୋଇଥାଏ । ଯଦି ଆପଣ ଏମିତି କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ, କାରଣ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସହିତ ଖେଳୁଛନ୍ତି । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏସବୁ ବସ୍ତୁକୁ କେତେ ଦିନ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଉଚିତ :-

  • ବ୍ରସକୁ ଆପଣ କେବଳ ୩ ମାସ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ । ତା’ ଠାରୁ ଅଧିକ ଦିନ ବ୍ୟବହାର କଲେ ଦାନ୍ତ ଓ ଗଳାଜନିତ ଅନେକ ରୋଗର ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି ।
  • ଆପଣ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ପାନିଆକୁ ସପ୍ତାହରେ ଠାରେ ନିଶ୍ଚିତ ସଫା କରନ୍ତୁ । ଗୋଟେ ପାନିଆକୁ ବର୍ଷେରୁ ଅଧିକ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ନଚେତ ଆପଣଙ୍କ ସୁନ୍ଦର ଓ ମୂଲ୍ୟବାନ କେଶ ହରାଇ ପାରନ୍ତି ।
  • ସେହିପରି ଗାଧୁଆ ବେଳେ ବ୍ୟବହୃତ ଟାୱେଲକୁ ମଝିରେ ମଝିରେ ଗରମ ପାଣିରେ ଭଲରେ ସଫା କରନ୍ତୁ । ଟାୱେଲ ଯେତେ ସୁନ୍ଦର ଓ ଦାମୀ ହେଇଥାଉ ନା କାହିଁକି ତାକୁ ୩ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

 

 

ପଢନ୍ତୁ, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ପ୍ରଭାବ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନ ଉପରେ କିପରି ପଡିଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ

Related posts

କର୍କଟ ରୋଗ ସହ ଓଜନକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିଥାଏ ସଜନା ଛୁଇଁ, ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି

ଘରୋଇ ଉପଚାର ମାଧ୍ୟମରେ ପାଆନ୍ତୁ ମୁଖକେଶରୁ ମୁକ୍ତି

ପିଲାଙ୍କୁ ସ୍କୁଲ ପଠାଇବା ସମୟରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମାଆଙ୍କୁ ଧ୍ୟାନ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ଏହି ୪ଟି କଥା