ଉପହାର ସମ୍ପର୍କକୁ ମଧୁର କରେ ମାତ୍ର କିଛି ଉପହାର ସମ୍ପର୍କରେ ଆଣିପାରେ ତିକ୍ତତା, ଜାଣନ୍ତୁ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ

Untitled 1

କୌଣସି ପୂଜା, ପର୍ବ, ପାର୍ଟି, ଜନ୍ମଦିନ କିମ୍ୱା ମ୍ୟାରେଜ ଫଙ୍କସନକୁ ଗଲେ ଉପହାର ଦେବାକୁ ଆମେ ଭୁଲି ନ ଥାଉ। କିନ୍ତୁ ଆମେ ଅଜାଣତରେ ଏପରି ଭୁଲ କରିବସୁ, ଯାହାର ଫଳ ଆମକୁ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିଥାଏ।   ଯଦି ଆପଣ ଅଜାଣତରେ ଭୁଲ୍‌ ଉପହାର ଦିଅନ୍ତି ତାହାଲେ ଆର୍ଥିକ  ସଙ୍କଟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି।

ଧାର୍ମିକ ପୁସ୍ତକ

ଯଦି ଆପଣ କାହାକୁ ଧାର୍ମିକ ପୁସ୍ତକ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତାହାଲେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ମଧ୍ୟ ଧାର୍ମିକ ହୋଇଥିବା ଆବଶ୍ୟକ। ଏହି ବିଷୟ ଉପରେ ଧାନ ରଖି ଧାର୍ମିକ ପୁସ୍ତକ ଉପହାର ଦିଅନ୍ତୁ। ନ ହେଲେ ସେହି ପୁସ୍ତକର ଅପମାନ ହୋଇଥାଏ।

ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ରୁମାଲ୍‌

ଉପହାର ସମ୍ପର୍କକୁ ମଧୁର କରିଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଯଦି କାହାକୁ ଉପହାରରେ ରୁମାଲ୍‌ ଦେଉଛନ୍ତି ତାହାଲେ ସମ୍ପର୍କ ମିଠା ହେବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ତିକ୍ତତା ଆଡ଼କୁ ଚାଲି ଯାଇଥାଏ।

ଗଣେଶଙ୍କ ମୁର୍ତ୍ତି ସହ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ଲଷ୍ମୀଙ୍କ ମୁର୍ତ୍ତି

ଉପହାରରେ ଆମେ ଗଣେଶଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ଦେଇଥାଉ। କିନ୍ତୁ ଏହି କଥା ମଧ୍ୟ ଧ୍ୟାନ ରଖନ୍ତୁ ଗଣେଶଙ୍କ ମୁର୍ତ୍ତି ଦେଉଥିଲେ ଭୁଲ୍‌ରେ ବି ଲଷ୍ମୀଙ୍କ ମୁର୍ତ୍ତି ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏକ ସଙ୍ଗେ ଏହି ୨ ମୁର୍ତ୍ତି ଦେବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ଧନ ହାନି ହୋଇପାରେ।

ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ମୁଦ୍ରାରେ ଲଷ୍ମୀଙ୍କ ଚିତ୍ର ଥିଲେ

 

ଭାରତୀୟ ପରମ୍ପରା ଅନୁସାରେ ଶୁଭ ଅବସରରେ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ମୁଦ୍ରା ଉପହାର ଦିଆଯାଇଥାଏ। ଏହାକୁ ଦେଲା ବେଳେ ଯଦି ମୁଦ୍ରା ଉପରେ ଲଷ୍ମୀଙ୍କ ଚିତ୍ର ରହିଛି ତାହାଲେ ଏହାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏହା ଦ୍ୱାରା ମଧ୍ୟ ଆପଣ ଧନ ହାନି ହୋଇପାରେ।

ପଢନ୍ତୁ: ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ ସଜାନ୍ତୁ ଅଫିସ, ସଫଳତା ମିଳିବା ସହ ଦୂର ହେବ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି

Related posts

ସୂର୍ଯ୍ୟ ସକଳ ଶକ୍ତିର ଆଧାର, ଜାଣନ୍ତୁ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ନେଇ କିଛି ବାସ୍ତୁ ଟିପ୍ସ

ମନସ୍କାମନା ପୂରଣ ପାଇଁ ଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀରେ ଏପରି କରନ୍ତୁ ପୂଜା

ଆସନ୍ତା କାଲି ପବିତ୍ର ଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀ : ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ତିଥି, ମୁହୂର୍ତ୍ତ, ନିୟମ ଏବଂ ମହତ୍ତ୍ୱ