କପି ରୋକିବାରୁ ପରୀକ୍ଷା ଦେଲେନି ୧୦ଲକ୍ଷ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ

ଚଳିତ  ବର୍ଷ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ଦଶମ ଏବଂ ଦ୍ଵାଦଶ ଶ୍ରେଣୀର ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷାରେ କପି ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି। କପି ଧରିବାକୁ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ସ୍କ୍ୱାଡ ଗଢାଯାଇଛି । ଏବଂ ସବୁ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରକୁ ସିସିଟିଭି ନଜରରେ ରଖାଯାଇଛି। ଫଳରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ମାନେ ଭୟଭୀତ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି।

ଯେଉଁ ଶିକ୍ଷକମାନେ କପି ଧରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ  ସେମାନେ ଅସହାୟ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି । ଫେବୁଆରୀ ୬ରୁ ଆରମ୍ବ ହୋଇଥିବା ଏହି ପରୀକ୍ଷା ୧ ମାସ ଯାଏ ହେବାକୁ ଥିବାବେଳେ ଗତକାଲି ଏହାର ତୃତୀୟ ଦିନ ଥିଲା । ଏହି ବର୍ଷ ୬୬ ଲକ୍ଷ ପରିକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ପରିକ୍ଷାର୍ଥୀ  ପରିକ୍ଷା ଦେବାକୁ ଆସିନାହାନ୍ତି।

ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ଦିନେଶ ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି  ଯେ ,୮୦ ପ୍ରତିଶତ ପରିକ୍ଷାର୍ଥୀ ହେଉଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ବାହାରର । ସେମାନେ କେବଳ ନାମ ଲେଖାଇ ଦିଅନ୍ତି ଏବଂ ପରିକ୍ଷା ଦେବାକୁ ଆସନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଶିକ୍ଷକ ମାନେ କପି ଦ୍ଵାରା ପିଲାମାନଙ୍କୁ ପାସ କରିଦିଅନ୍ତି। ଚଳିତ ବର୍ଷ ଦୃଢ ପଦକ୍ଷ୍ୟପ ଯୋଗୁ ଏହା ସମ୍ଭବ ହୋଇନାହିଁ।

ପଢନ୍ତୁ;

ଟ୍ରେଡ ୟୁନିୟନ ପକ୍ଷରୁ : ବାଲେଶ୍ୱରରେ ୧୨ ଘଂଟିଆ ବନ୍ଦ ଡାକରା

Related posts

ଏୟାରସେବା 2.0ର ଶୁଭାରମ୍ଭ କଲେ ସୁରେଶ ପ୍ରଭୁ

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ଚାଷୀଙ୍କ ଋଣ ଶୁଝିଲେ ଅମିତାଭ

କାବୁଲରେ ଆତ୍ମଘାତୀ ବିସ୍ଫୋରଣ, ୫୦ ମୃତ