ଲୋକମାନେ ମନ୍ଦିର କାହିଁକି ଯାଆନ୍ତି ଓ ଏହାର ଉପକାରିତା ବିଷୟରେ ଜାଣନ୍ତୁ

ପ୍ରତୋକ ଲୋକ ପ୍ରାୟ ମନ୍ଦିର ଯିବାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି । ମନ୍ଦିର ଯିବା ଦ୍ଵାରା ମନକୁ ଶାନ୍ତି ମିଳିଥାଏ ।ଲୋକମାନେ ଦୁଇ ପ୍ରକାରର ମାନସିକତାର ହେଇଥାଏ ।  ଗୋଟେ ଯିଏ ଭଗବାନଙ୍କ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ ରଖିଥାଏ ଆଉ ଯିଏ ଭଗବାନ ଙ୍କୁ ମାନେ ନାହିଁ ।  ଯେଉଁ ଲୋକମାନେ ଭଗବାନଙ୍କ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ ରଖିଥାନ୍ତି ସେମାନେ ନିଶ୍ଚିତ ରୂପେ ମନ୍ଦିର ଯାଇଥାନ୍ତି ଏବଂ ଭଗବାନଙ୍କ ସମୁଖରେ ନିଜ ଇଚ୍ଛାକୁ ପ୍ରକାଶ କରିଥାନ୍ତି ।

ମନ୍ଦିର ଯିବାଦ୍ୱାରା କି କି ଉପକାର ମିଳେ ଜାଣନ୍ତୁ

ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଖାଲି ଗୋଡ଼ରେ ମନ୍ଦିର ଯାଇଥାଏ ତ ସକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିର ପ୍ରଭାବ ତାଙ୍କ ଗୋଡ଼ ଦ୍ୱାରା ପୁରା ଶରୀରକୁ ଆସିଥାଏ ଏବଂ ଯାହା ଫଳରେ କି ତାଙ୍କ ଶରୀର ନୂତନ ଉର୍ଜାର ସକ୍ଷମ ହେଇଥାଏ ।

ମନ୍ଦିର ଯିବା ଦ୍ୱାରା ସେଠାକାର ସକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି  ଶରୀର ଉପରେ ପଡିଥାଏ । ଯେଉଁ କାରଣରୁ କି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ମନ ଶାନ୍ତ ରହିଥାଏ ଏବଂ ସବୁ ପ୍ରକାରର ମାନସିକ ଦୁଶ୍ଚିତ ରୁ ଦୁରେଇ ରହିଥାନ୍ତି । ଏବଂ ମନ ଶାନ୍ତି ରହିଥାଏ ।

ଯେତେବେଳେ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ମନ୍ଦିର ଯାଇକି ଭଗବାନ ଙ୍କ ସମୁଖରେ ନିଜର ଦୁଇ ହାତକୁ ଯୋଡି ପ୍ରାର୍ଥନା କରିଥାଏ ତ ସେହି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରଭାବ ପଡିଥାଏ ।  ଶରୀରରେ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ କ୍ଷମତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ ।

ମନ୍ଦିର ଯିବା ଦ୍ୱାରା ମନ୍ଦିରରେ ଯେଉଁ କର୍ପୁର ଜଳାଯାଇଥାଏ ତାହାର ଧୁଆ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଶରୀରର ସବୁ ଜୀବାଣୁକୁ ନାଶ କରିଥାଏ ।

ମନ୍ଦିର ଯିବା ଦ୍ଵାରା ସବୁ ଗ୍ରହ ଦୋଷ କଟିଥାଏ । ଆପଣ କେବେ ବି ଅସୁବିଧାରେ ପଡିବେ ନାହିଁ । ସବୁ କାମରେ ସଫଳତା ପାଇବେ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ରାଜ୍ୟସଭା ଆସନ ପାଇଁ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ

Related posts

ଘରେ କେଉଁ ମାଟି ପାତ୍ର ଓ ଦ୍ରବ୍ୟ ରଖିଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ମିଳିବ ଅପର ସୁଖଶାନ୍ତି ଜାଣନ୍ତୁ

ଏହି ସବୁ ଲକ୍ଷଣରୁ ଜାଣନ୍ତୁ ଘରେ ବାସ୍ତୁଦୋଷ ଅଛି 

ପୁରୁଷଙ୍କ ପାଦର ଗଢ଼ଣ ଅନୁଯାୟୀ ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ କେତେ ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ